DATART začal ke zboží prodávat online i služby. Autorem řešení je Et netera

28. září 2010
Superpočítačová honba za výkonem
DATART začal ke zboží prodávat online i služby. Autorem řešení je Et netera

Expresní doprava ještě v den nákupu, možnost expresního odběru zakoupeného zboží v jakékoliv z 31 prodejen DATARTu v ČR, online prodej pojištění či antivirového programu včetně možnosti stažení. To jsou jen některé ze služeb, které nově přehlednou a komfortní formou prodává přední český a slovenský maloobchodní prodejní řetězec zaměřený na spotřební elektroniku DATART na svém e-shopu. Zároveň společnost Et netera a.s., která e-shop www.datart.cz vyvíjí, připravila i řešení pro online nákup softwaru a interaktivní elektronický průvodce pro nákup notebooků.

Přímo k výrobku, který si zákazník na e-shopu www.datart.cz koupí, si může přehledně online přiobjednat i doprovodné služby. Patří mezi ně především možnost doručení zboží v den nákupu, prodloužená záruka, instalace vestavných spotřebičů či plochých televizorů na zeď, pojištění výrobků, záruka bleskové výměny nebo třeba odvoz a ekologická likvidace starého spotřebiče.

Kromě toho společnost Et netera připravila pro DATART i řešení prodeje softwaru. Zákazníci si tak mohou zakoupit a rovnou stáhnout například antivirový program či program na vytvoření zálohy souborů z počítače. Software lze pořídit i offline na prodejně. Zákazník si v takovém případě zakoupí plastovou kartičku s přístupovými daty a software si posléze stáhne v pohodlí doma.

Další aplikací, kterou Et netera pro DATART vyvinula, je tzv. Wizard neboli Průvodce nákupem notebooku (viz. screenshot). Tento průvodce pomocí několika otázek zjistí způsob a míru využití notebooku konkrétním zákazníkem a doporučí pak individuálně nejvhodnější produkty a konfigurace.

"Všechny tyto změny jsou součástí kontinuálního vylepšování služeb jednoho z nejúspěšnějších e-shopů v ČR," řekl Vladimír Beran, project manager společnosti Et netera a.s.

E-shop DATARTu vyvíjí a spravuje Et netera již od roku 2004. Od té doby se stal jedním z největších elektronických obchodů v ČR a klíčovou součástí prodejní sítě DATARTu. „Začínali jsme jako malá prodejna, nyní je www.datart.cz z pohledu obratu i významu nejdůležitější prodejnou, kterou provozujeme,“ řekl Jiří Navrátil ze společnosti DATART.

Témata článku: ETA, Shop, Přehledný průvodce, Nejdůležitější otázka, E-shop, Wizard

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji