Datart nabídne bezplatné WiFi v rámci pilotního projektuv pěti nákupních centrech

Bohatou nabídku služeb společnosti Datart rozšíří přístup k internetu
Datart nabídne bezplatné WiFi v rámci pilotního projektuv pěti nákupních centrech

Praha, 12. září 2003  Společnost Datart rozšiřuje své služby. Na přelomu září a října nabídne, jako první z prodejců spotřební elektroniky postupně v pěti svých prodejnách a jejich blízkém okolí WiFi, širokopásmové bezdrátové připojení k síti internet. Zákazníci prodejen Datart či blízkých kaváren tak budou moci prostřednictvím svých notebooků nebo kapesních počítačů (PDA) prohlížet internetové stránky, využívat elektronickou poštu či poslouchat své oblíbené internetové rádio. Prvním místem, kde bude služba k dispozici již od 20. září, bude Shopping Park Brno, další prodejny budou následovat v nejbližších dnech. V rámci tohoto pilotního projektu nabízí Datart služby WiFi zdarma.

 

Přístupové body (Hot Spots) zprovozní Datart ve spolupráci se společností Český Telecom postupně také v nákupních centrech v Praze (Nový Smíchov, Anděl a Shopping Park Zličín), Olympia centru
v Teplicích a Shopping Park Ostrava.

 

„Kromě Záruky nejnižší ceny se snažíme neustále rozšiřovat spektrum našich služeb. Přístup na internet je v současné době pro mnoho lidí neodmyslitelnou součástí jejich každodenního života,“ prohlásil Pavel Sláma, generální ředitel společnosti Datart. „Toto je naše reakce na jejich potřeby. Věříme, že WiFi připojení zdarma bude dalším důvodem, proč navštívit prodejny Datart. Z výhod této služby ovšem mohou těžit i další návštěvníci nákupních center, která budou naší službou pokryta,“ dodal.

 

Technologie WiFi je založena na šíření radiového signálu do vzdálenosti mezi desítkami až stovkami metrů. Na veřejném místě, označovaném jako Hot Spot, je umístěn vysílač reprezentovaný jedním nebo několika Access Pointy (bezdrátovými přístupovými body), které šíří prostřednictvím všesměrových antén signál do okolí. Zařízení, které je v dosahu signálu bezdrátového přístupového bodu a je vybaveno WiFi kartou (např. notebook, PDA) může navázat s přístupovým místem obousměrnou komunikaci a na základě ní využívat připojení k internetu.

 

Dosah signálu v tomto pásmu je ovlivněn prostředím, ve kterém se šíří a pohybuje se v rozmezí 10 m v budovách a až 500 m v otevřeném prostoru s přímou viditelností. Datart bude bezdrátové přístupové body (Access Pointy) připojovat do páteřní IP sítě Českého Telecomu. Tato služba poskytuje mnohem vyšší rychlosti připojení v porovnání s mobilními technologiemi pro přístup na internet HSCSD či GPRS. Do budoucna se počítá s masivní instalací WiFi vysílačů do frekventovaných míst, jako jsou hotely, restaurace, nádraží, letiště apod.

 

Základní údaje o společnosti Datart

Společnost Datart byla založena v roce 1990 a dnes se řadí mezi největší maloobchodní řetězce specializované na spotřební elektroniku ve střední a východní Evropě. Od roku 2003 je firma součástí společnosti KESA Electricals plc, která působí v sedmi evropských zemích, provozuje 790 prodejen, zaměstnává téměř 24 000 zaměstnanců a v roce 2002 realizovala obrat ve výši 5,4 mld. EUR. Společnost Datart provozuje 15 prodejen v České republice a sedm na Slovensku a zaměstnává více než 1000 pracovníků. Profesionální a zboží znalí prodavači zde nabízejí široký výběr spotřební elektroniky z oblasti TV, videa, audia, domácích spotřebičů,  počítačů, telekomunikační a kancelářské techniky, fota, telefonů a DVD společně s množstvím doplňkových služeb pro zákazníky. Služba Datart Záruka nejnižší ceny, která je svým rozsahem v ČR ojedinělá, garantuje zákazníkům nejnižší nákupní cenu na maloobchodním trhu po dobu patnácti dnů od data nákupu.

Více informací najdete na www.datart.cz, www.kesaelectricals.com

 

Další informace:

Tomáš Hečko, Michal Hoblík, AMI Communications

234 124 112

tomas.hecko@amic.cz, michal.hoblik@amic.cz

www.amic.cz/press

Váš názor Další článek: ADSL: bezplatný přechod zákazníků TELE2 pod Tiscali

Témata článku: Internet, Kancelářské potřeby brno, Nejbližší okolí, Shopping, Střední vzdálenost, Kancelářské potřeby ostrava, Hot Spot, Kancelářské potřeby praha, Přímá viditelnost, Radiová komunikace, Olympia, Park


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky