Databázový svět oznámil nominace pro Databázový produkt roku

Brno, 3.10.2006 – Informační portál o databázových technologiích Databázový svět dnes oznámil redakční nominace pro 6. ročník soutěže Databázový produkt roku. Podobně jako v předchozích letech je i v roce 2006 tato soutěž pořádána s úmyslem ocenit nejlepší databázové produkty na trhu.
Databázový svět oznámil nominace pro Databázový produkt roku

Hodnocenou oblastí je pro rok 2006 podpora vysokého počtu konkurenčních uživatelů. Hlasování bude probíhat na přelomu října a listopadu a bude rozděleno mezi odbornou veřejnost a odbornou komisi. Bude uděleno také Mimořádné ocenění redakce Databázového světa. Výsledky budou slavnostně vyhlášeny 30. listopadu na konferenci Databázový svět 2006 pořádané spolu s Centrem pro výzkum informačních systémů.

 

Nominaci pro rok 2006 získaly následující produkty (v abecedním pořadí dle názvu produktu):

 

  * Firebird 2

  * IBM DB2 Universal Database 9 Enterprise Server Edition (IBM)

  * Informix Dynamic Server 10 Enterprise Edition (IBM)

  * MS SQL Server 2005 Enterprise Edition (Microsoft)

  * Oracle Database 10g Release 2 Enterprise Edition (Oracle)

  * PostgreSQL 8.2

  * Sybase Adaptive Server Enterprise 15.0 Enterprise Edition (Sybase)

 

V těchto dnech probíhá doručování nominačních listin a sestavování materiálů pro hlasování. Všechny pro letošní rok nominované produkty mohou od dnešního dne používat – včetně příslušného loga – označení Nominace na  Databázový produkt roku 2006.

 

Šéfredaktor informačního portálu Databázový svět Marek Kocan k šestému ročníku soutěže říká:  "Databázový produkt roku si již vydobyl přední pozici mezi každoročně udělovanými oceněními nejen softwarovým produktům. Jsem rád, že letošní téma umožnilo nominovat i databázové platformy z kategorie svobodného software – pevně věřím, že budou kvalitní konkurencí komerčním produktům."

 

Databázový svět

Databázový svět (www.dbsvet.cz) je odborným informačním médiem zaměřeným na databázové technologie. Mezi hlavní služby patří nejen poskytování informací formou článků, ale například také pořádání virtuálních školení a testování. Cílem redakce je nabídnout čtenářům maximum služeb s přidanou hodnotou, které čtenářům umožní prohloubit si dnes tak potřebné znalosti. Databázový svět vydává společnost AVRE Publishing (www.avrepublishing.cz). Pro bližší informace je možné kontaktovat redakci (redakce@dbsvet.cz).

Témata článku: Microsoft

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji