Další vylepšení pro Barracuda Load Balancer

Další vylepšení pro Barracuda Load Balancer

Koncem roku 2006 uvedla společnost Barracuda Networks na trh produkt Barracuda Load Balancer, jakožto pokročilé řešení pro rozložení zátěže mezi servery (load balancing) kombinované s účinnou ochranou proti vnějším útokům Intrusion Prevention System.

Barracuda Load Balancer poskytuje komplexní řešení pro rozdělení výkonu pro internetové sítě s vysokými nároky na datový přenos: web, FTP, streaming audio a streaming video a sítě pro přenos souborů. Je určen rovněž pro hostované aplikace, které používají architekturu tenkých klientů, jako je Citrix nebo Windows Terminal Services. Uplatní se i u dalších IP služeb vyžadujících optimální výkon (SMTP, DNS, RADIUS a TFTP).

Tradiční Load Balancing je z hlediska ISO/OSI modelu implementován na vrstvě 4, tedy na úrovni IP adresace. Toto řešení je však ve většině případů nedostačující, což se nejčastěji projevuje u webových aplikacích. Hlavním důvodem je virtualizace serverů , kdy požadavek směrovaný serveru na určité adrese a čísle portu může být fakticky vyřizován jedním z celé skupiny vzájemně zastupitelných serverů, které sdílí jednu společnou virtuální adresu a dělí se o zátěž zejména s cílem rovnoměrného rozdělení zátěže mezi sebe. Dalším důležitým aspektem je persistentní charakter některých komunikací, kdy například v rámci jedné relace zabezpečené protokolem SSL by konkrétní uživatel měl komunikovat vždy se stejným serverem, který si tak může pamatovat historii celé relace podle tzv. Session ID SSL relace, které je opět rozpoznatelné až na úrovni aplikační vrstvy 7.

Kvalitní Load Balancer by tedy měl mít implementován Load Balancing nejen na 4. vrstvě, ale pro web servery také na 7. vrstvě, a proto společnost Barracuda Networks v průběhu roku 2007 implementovala do zařízeníBarracuda Load Balancer v rámci verze firmware 2. load balancing nejen na vrstvě 4 ISO/OSI (IP adresace), ale pro web servery také na vrstvě 7

Barracuda Load Balancer tak zachová persistenci spojení vzdáleného klienta s určitým web serverem i tehdy, když se několik různých současně přistupujících klientů skrývá (díky překladu adres) za touže veřejnou IP adresou. Modely Barracuda Load Balancer 340 a vyšší navíc odlehčují webové servery tím, že šifrování a dešifrování provozu SSL zajišťují namísto vlastního webového serveru samy, aniž by to znamenalo změnu na straně klienta.

K dalšímu významnému rozšíření funkčních možností a užitné hodnoty řešení Barracuda Load Balancer došlo v únoru letošního roku, kdy v rámci verze firmware 3.1 zařízení nabízí také funkce proGlobal Server Load Balancing (GSLB) and Layer 7 content routing.

GSLB je podporován ve vyšších modelech Barracuda Load Balancer 440 a 640 a díky zabudované geografické databázi IP adres umožňuje v případě nějakého výpadku či přetížení hlavního datového centra přesměrování provozu do nejbližšího alternativního datového centra. Funkce Layer 7 content routing je dostupná pro modely Barracuda Load Balancer 340 a vyšší a nabízí administrátorům možnost směrovat webový provoz na rozdílné skupiny serverů v závislosti na obsahu příchozího požadavku, jako jsou například HTTP hlavičky nebo URL adresy a parametry. Nová verze firmware pro Barracuda Load Balancer poskytuje i další funkce pro optimalizaci provozu, jako je například 802.1Q VLAN tagging nebo TCP multiplexing.

Další článek: Evropská unie schválila spolupráci Microsoftu a Yahoo ve vyhledávání

Témata článku: Tenká verze, Barracuda, Hlavní funkce, Vnější vrstva, Radius, Firmware


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky