Další vlna Ultrabooků s třetí generací procesorů Intel Core je zde

Další vlna Ultrabooků s třetí generací procesorů Intel Core je zde

Viceprezident společnosti Intel Tom Kilroy Oznámení se týká i České republiky, počínaje dneškem budou na český trh uvedeny Ultrabooky nové generace prostřednictvím výrobců Acer*, Asus*, Fujitsu*, HP*, Lenovo*, Samsung* a Toshiba*. dnes oficiálně představil druhou vlnu zařízení typu UltrabookTM. Ve svém proslovu na konferenci Computex Taipei 2012 rovněž zdůraznil snahu Intelu nabízet řešení orientovaná na zákazníka v široké škále mobilních zařízení od Ultrabooků přes chytré telefony až po tablety.

V současné době je uváděno na trh 35 tenkých a výkonných Ultrabooků, přičemž letos očekáváme uvedení více než 110 systémů. Nejnovější modely pro koncové i firemní spotřebitele jsou poháněny procesory Intel® CoreTM třetí generace s nejpokročilejšími 22nm 3-D tranzistory a nabízejí podstatně lepší odezvu i stylový design. Společnost Intel podepsala několik kontraktů s předními výrobci dotykových panelů, aby zajistila uspokojení poptávky po dotykových zařízeních typu UltrabookTM pro další roky.

„Naši životní zkušenost určují naše smysly – konkrétně to, co vidíme a čeho se dotýkáme,“ uvedl Tom Kilroy a dodal: „A právě tyto lidské smysly se staly základem vize společnosti Intel pro platformu UltrabookTM. Ta má nabídnout naprosto nekompromisní výkon a skvělý uživatelský komfort. Díky pokroku, jehož se v uplynulých letech podařilo dosáhnout, jsme o krok blíže cíli, který jsme si vytyčili s Ultrabooky třetí generace. Inovace musí pokračovat a díky uvedení dotykových a konvertibilních zařízení bude naše ovládání Ultrabooků přirozenější a intuitivnější.“

Klepněte pro větší obrázek

Nové Ultrabooky nabídnou rychlejší reakce a lepší zabezpečení

Vedle lepší odezvy a bezpečnostních prvků nabídnou Ultrabooky poháněné novým procesorem Intel Core třetí generace až dvojnásobný grafický a multimediální výkon oproti předchozí generaci; zároveň poskytnou delší výdrž baterie a širší škálu stylového tenkého provedení.Nová vlna zařízení se z režimu spánku probudí téměř okamžitě a do 7 sekund ze stavu hibernace spustí oblíbené aplikace. Tomu napomáhá řada funkcí: Intel® Smart Connect Technology se stará o e-maily a sociální sítě, které aktualizuje v režimu spánku, čímž šetří energii.

Dalším významným aspektem je zabezpečení, neboť čím dál více klientů chce svá data ochránit. Nové modely na platformě UltrabookTM jsou vybaveny funkcemi, které posilují zabezpečení, a to včetně Intel® Anti-Thefttechnologie, jež umožňuje automaticky deaktivovat systém, pokud došlo k jeho odcizení nebo ztrátě. V některých částech světa včetně ČR bude možné bezplatně objednávat některé služby v oblasti zabezpečení (zkušební verze) od společností Absolute Software, McAfee, Norton a Intel. Vedle toho všechna zařízení postavená na platformě UltrabookTM mají zabudovanou technologii Intel® Identity Protection, jež chrání identitu uživatele a zajistí, že je oblíbené webové stránky a sociální sítě rozpoznají.

Ultrabooky nyní rovněž vstupují do firemního segmentu. S platformou procesoru Intel® Core™ vPro™ třetí generace poskytnou firmám bezpečnost a výkon pro bezpečné operace s mobilními zařízeními ve stylovém a inovativním designu, po nichž podnikoví zákazníci touží.

Klepněte pro větší obrázek

Dotykové modely, nekompromisní uživatelský zážitek

Kategorii Ultrabooků představila společnost Intel před pouhým rokem, nicméně tato kategoriejiž dnesznamená novou éru v oblasti osobních počítačů. Ještě během tohoto roku budou uvedeny nové modely včetně těch vybavených dotykovou obrazovkou. Intel se domnívá, že právě dotykové ovládání je klíčem k úspěchu a tomu, aby platforma UltrabookTM mohla nabídnout ideální uživatelské rozhraní. Proto společnost Intel uzavřela dohody se společnostmi Cando, HannsTouch, TPK a Wintek, aby si zajistila kapacitu pro očekávaný růst zájmu o zařízení konvertovatelná do podoby tabletu.

To nejlepší od společnosti Intel pro chytré telefony a tablety

Tom Kilroy ve svém vystoupení zdůraznil i pokrok společnosti Intel v oblasti chytrých telefonů, zejména pak telefony na platformě Android, které jsou nabízeny operátorem Orange ve Francii a Velké Británii. Jde o telefon Lenovo* LePhone* K800, jenž byl k 30. květnu uveden na trh v Číně, a Lava XOLO* X900, vůbec první telefon s procesorem Intel, který byl v dubnu uveden na indický trh.

Tom Kilroy dále prohlásil, že Intel bude u chytrých telefonů usilovat o dosažení maximálního uživatelského komfortu, bezpečného a rychlého vyhledávání a skvělé úrovně multitaskingu. Zároveň jsou nové telefony vybaveny špičkovou kamerou, pokročilou grafikou a mají dlouhou vydrž na baterii.

Tablety společnosti Intel nabídnou ještě vyšší uživatelský komfort než chytré telefony, a to tím, že zároveň umožní kompatibilitu se stávajícími aplikacemi a službami. Společnost má 20 ocenění založených na 32nm Intel® Atom™ SoC označovaných jako Clover Trail a provozovaných pod Microsoft* Windows* 8. Díky této připravenosti budou moci tyto tablety a notebooky reagovat v jakémkoli prostředí.

Kombinace Windows 8 a procesorů společnosti Intel poskytne uživatelům možnost spouštět nové aplikace prostřednictvím nového rozhraní Windows 8 při současné podpoře stávajících aplikací Windows.

Klepněte pro větší obrázek

Budoucnost: počítače, které vidí, slyší a cítí

Na jeden čip se vešly tisícovky tranzistorů a mozky počítačů se tak podobají mozkům lidským. Tom Kilroy ve své prezentaci vyzval počítačové odvětví, aby bralo více v potaz lidské smysly. Rozšíření platformy UltrabookTM o smyslové impulzy je tak jen začátkem – k němu se přidává technologie Nuance Dragon* pro rozpoznání řeči a další inovace. Tato hlasová aplikace umožňuje snadno psát textové zprávy, e-maily, aktualizovat stav na Facebooku atd.

Témata článku: Nová generace, Mobilní telefony dotykové, Stávající model, Postavená kamera, Mobilní telefony z číny, Dragon, Candy, Dotykové mobilní telefony Samsung, Lidský mozek, Ultrabook, Nový mozek, Oblíbený procesor, Chytrý model, Taipei, Tenký model, Nové zařízení, Dotykové mobilní telefony Acer, Nuance, Chytrý telefon, Nový telefon

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje