Další úspěšný rok Profinitu

Profinit oznamuje předběžné finanční výsledky za rok 2005 a otevírá pobočku v Maďarsku.
Další úspěšný rok Profinitu

Praha, 13. dubna 2006 – Společnost Profinit, přední poskytovatel specializovaných IT služeb, oznámila předběžné hospodářské výsledky za rok 2005. Obrat vyrostl na 170 milionů Kč, což znamená růst o 26 % v porovnání s rokem 2004. Tak vysokého meziročního růstu dosáhl Profinit i přesto, že ve výnosech prvního čtvrtletí 2004 byly ještě zahrnuty příjmy z distribuce softwarových licencí a služeb Sybase. Bez těchto příjmů by meziroční růst obratu byl větší o dalších 8 % a činil by tedy celkem 34 %. Pro bližší srovnání trh IT v České republice dle společnosti IDC rostl v roce 2005 pouze o 8,6 %.

„Letošní rok byl pro nás mimořádně úspěšný,“ říká Tomáš Pavlík, generální ředitel společnosti Profinit. „Získali jsme několik významných zákazníků a úspěšně zahájili naše působení na slovenském trhu,“ dodává T. Pavlík.

Dlouhodobým cílem Profinitu je být klíčovým dodavatelem firem evropského významu a v souladu s touto vizí Profinit teritoriálně expanduje. V současnosti má firma aktivity v České republice, na Slovensku, v Rakousku a od března 2006 nově působí dceřiná společnost Profinitu také v Maďarsku.

„V regionu střední Evropy Profinit dlouhodobě spolupracuje s celosvětovým leaderem na trhu nástrojů pro datovou integraci, americkou firmou Informatica,“ vysvětluje T. Pavlík, a dodává: „Společnost Informatica nás požádala o vybudování zastoupení v Maďarsku a my jsme tuto výzvu rádi přijali, protože je v souladu s naší dlouhodobou růstovou strategií. Zároveň nám spolupráce s tímto partnerem otevírá nové obchodní příležitosti na trhu velice podobném a blízkém České republice.“

V oblasti datové integrace se Profinit bude na maďarském trhu zaměřovat na zákazníky z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, telekomunikací a komunálních služeb.

Mezi klíčové projekty realizované v roce 2005 v České republice patří Centrální adresa II & III pro Českou poštu, systémová integrace pro společnost Letiště Praha, rozvoj informačního systému pro podporu produktů neživotního pojištění pro ČSOB Pojišťovnu, outsourcing výměny obchodních dokumentů v elektronické formě (EDI) pro Český Telecom, dodávka univerzálního prohlížeče archivních dat pro Českou spořitelnu, rozvoj datového skladu pro ČSOB, optimalizace a rozvoj datového skladu  pro Komerční banku, informační systém pro pojištění cestovních kanceláří pro Českou podnikatelskou pojišťovnu či projekt informační politiky pro Ministerstvo spravedlnosti.

O společnosti Profinit
Společnost Profinit poskytuje specializované služby v oblasti informačních technologií. Zaměřuje se zejména na softwarové inženýrství, IT consulting a řešení v oblastech Data Quality, Data Integration a Enterprise Content Managementu. Profinit se opírá o mnohaleté zkušenosti z finančního sektoru, telekomunikací, utilit a služeb. Působí přímo nebo prostřednictvím dceřiných společností v České republice, Maďarsku, Rakousku a Slovensku.

Témata článku: Prohlížeče, Rakousko, Obchodní význam, Centrální oblast, Blízká spolupráce, Dceřiná firma, Meziroční příjem, Česká republika

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje