Další akvizice: Ness Technologies kupuje Innova Solutions

Praha, Hackensack, New Jersey – 6. ledna 2006 – Společnost Ness Technologies, Inc. (NASDAQ: NSTC), globální poskytovatel IT služeb a řešení, dnes oznámila, že podepsala konečnou smlouvu o převzetí soukromé IT společnosti Innova Solutions (OLAS Software Solutions, Inc.), která působí v USA a v Indii.
Další akvizice: Ness Technologies kupuje Innova Solutions

Kupní cena činí 25 milionů USD, z čehož 10 milionů Ness zaplatí v průběhu příštích dvou let v závislosti na dosažení stanovených cílů. Akvizice má být uzavřena do konce března 2006 a promítne se do zisku na akcii za rok 2006. V roce 2005 vykázala společnost Innova Solution výnosy ve výši přes 30 milionů USD a byla zisková. Innova má více než 700 zaměstnanců, především v Indii.

 

Innova poskytuje služby a řešení v oblasti IT a systémové integrace včetně offshorových služeb. Zaměřuje se na sektor finančních služeb, což je i jeden z hlavních cílových trhů Ness Technologies. Innova má sídlo ve městě Santa Clara v Kalifornii, ale většina jejích zaměstnanců pracuje v indickém Hyderabadu. Nabízí softwarová řešení pro zpracování finančních dat a systémy pro investiční, obchodní a provozní řízení, např. správu majetku, dále vývoj software na zakázku, implementaci hotových i individuálních řešení a služby v oblasti finančního výzkumu. Mezi zákazníky společnosti Innova patří mimo jiné Franklin Templeton, Standard & Poor’s, Finaplex Inc., ING Investment Management, Sanofi-Aventis, Kaiser Permanente, Intuit, PayPal a další.

 

Akvizice posílí současné postavení společnosti Ness ve Spojených státech a Indii, zejména v sektoru finančních služeb a rozšíří kapacity i v dalších klíčových oblastech, jako jsou služby pro nezávislé dodavatele software, zdravotnictví, farmaceutický průmysl a jiné. Po akvizici se pobočka společnosti Innova v Hyderabadu stane třetím technologickým centrem společnosti Ness v Indii, po Bangalore a Bombaji.  Innova zároveň změní jméno na Ness Financial and Business Innovation Services.  V čele společnosti zůstane současný generální ředitel společnosti Innova, Rajkumar Velagapudi, na svých místech zůstane i celé vrcholové vedení. R. Velagapudi bude přímo podřízený Ravivu Zollerovi, prezidentovi a generálnímu řediteli Ness Technologies.

 

„Innova má bohaté zkušenosti a cenné know-how v oblasti finančních služeb a špičkové technologické zázemí. Doplní naši nabídku služeb a řešení pro klíčové cílové trhy a rozšíří naše offshorové kapacity v Indii,“ řekl R. Zoller. „Sektor finančních služeb představuje pro Ness jednu z nejperspektivnějších oblastí vůbec a díky této akvizici budeme lépe připraveni vyhovět požadavkům tohoto trhu. V uplynulém roce jsme sledovali vývoj společnosti Innova a výkony jejího managementu na nás silně zapůsobily.“

 

„Jsme hrdí na to, že se stáváme součástí společnosti Ness Technologies, která má prominentní postavení na globálním trhu IT služeb,“ řekl R. Velagapudi. „Vedení společnosti Ness je známé tím, jak efektivně podporuje silné stránky svých obchodních jednotek. Obě společnosti sdílí zaměření na růst, orientaci na dlouhodobé vztahy se zákazníky, aktivní přístup a inovativnost, díky čemuž dosahují špičkové úrovně služeb. Naše kultury, vztahy se zákazníky a provozní zdroje jsou v souladu a navzájem se doplňují. Věříme, že budeme pro společnost Ness významným přínosem.“

 

 

Představení společnosti Ness Technologies

Společnost Ness Technologies (NASDAQ: NSTC) je globální dodavatel služeb a kompletních řešení v oblasti IT, která zákazníkům pomáhají zvyšovat konkurenceschopnost a efektivitu. Nabízí široké portfolio řešení a služeb, včetně outsourcingu a offshore, systémové integrace, vývoje software na zakázku, prověřování kvality, poradenství a školení. Mezi zákazníky společnosti Ness Technologies patří více než 500 významných soukromých firem i státních organizací z celého světa. Společnost Ness Technologies má přibližně 5 900 zaměstnanců v 16 zemích Severní Ameriky, Evropy a Asie. Celosvětově spolupracuje s více než 100 předních dodavatelů software a hardware. Více informací naleznete na www.ness.com/cz.

 

Představení společnosti Innova Solutions

Společnost Innova Solutions se sídlem v Santa Clara v Kalifornii je poskytovatel služeb a řešení v oblasti informačních technologií a systémové integrace včetně offshorových služeb. Zaměřuje se především na finanční služby, zdravotnictví, farmaceutický průmysl, hi-tech průmysl, nezávislé dodavatele software a telekomunikační sektor. Nabízí softwarová řešení pro zpracování finančních dat a systémy pro investiční, obchodní a provozní řízení, dále vývoj software na zakázku, implementaci hotových i individuálních řešení a služby v oblasti finančního výzkumu. Mezi zákazníky společnosti Innova patří mimo jiné Franklin Templeton, Standard & Poor’s, Finaplex Inc., FiServ Trust Company, ING Investment Management, M&T Bank, Sanofi-Aventis, Kaiser Permanente, Cisco, Intuit, PayPal, Cingular Wireless a řada dalších. Více informací o společnosti Innova Solutions naleznete na internetových stránkách www.innova-usa.com.

Témata článku: Software, Farmaceutická firma, Sanofi, Franklin, Santa Clara, Kaiser, Offshore, Poor

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji