DAIICHI SANKYO optimalizuje za přispění IDS Scheer AG své evropské logistické procesy

16. května 2010
Test osmi výkonných grafik
DAIICHI SANKYO optimalizuje za přispění IDS Scheer AG své evropské logistické procesy
  • Standardizace logistických procesů a implementace šablon (templates) SAP ve dvanácti evropských pobočkách
  • Implementace procesu centralizovaného zásobování
  • Přímé propojení s poskytovateli logistických služeb

Nedlouho poté, co se připojila k holdingu Software AG Group, završila IDS Scheer svůj příspěvek k realizaci plánu přední světové farmaceutické společnosti DAIICHI SANKYO na standardizaci procesů a zavedení logistických funkcí SAP ve všech evropských pobočkách. Během pouhých 13 měsíců IDS Scheer zavedla SAP pro management prodeje a zásobování a zároveň implementovala automatizované rozhraní pro dodavatele logistických služeb, a to ve všech 12 pobočkách spopečnosti. Pro DAIICHI SANKYO to byl rozhodující krok vpřed při standardizaci jejích evropských logistických procesů a ustavování transparentního hodnotového řetězce (value chain).

DAIICHI SANKYO je přední světová farmaceutická společnost, počítá se mezi tři nejvýznamnější farmaceutické firmy Japonska a mezi dvacet nejvýznamnějších na světě. Její výzkumné a vývojové aktivity se soustředí především na kardiovaskulární choroby, diabetes a onemocnění trávicího traktu, rovněž ale na bolesti a onemocnění kostí a kloubů – tedy na oblasti, u nichž se v budoucnosti očekává výrazný růst. Jedním ze základních prvků růstové strategie DAIICHI SANKYO je harmonizace jejích procesů v evropském zásobovacím řetězci, vylepšení transparence a kvality dat v logistické sféře a také centralizace kontroly zásob zboží. Díky přispění IDS Scheer AG se nyní společnost DAIICHI SANKYO svému cíli zásadně přiblížila.

Konzultanti společnosti IDS Scheer pomohli ve všech 12 evropských pobočkách DAIICHI SANKYO implementovat moduly SAP SD (Sales and Distribution) a SAP MM (Materials Management) a vybudovat XI/PI propojení s centrálním dodavatelem logistických služeb. To vše v pouhých 13 měsících. Mezi klíčové body projektu patří:

  • centralizované definice procesů v zásobovacím řetězci a příslušných podpůrných funkcí SAP,
  • analýzy prováděné přímo na místě k zajištění evaluace lokálních rozdílů v procesech, ale také v zákonných podmínkách a omezeních,
  • definice relevantních procesů: procurement, příjem zboží, příjem objednávek, dodání, řízení skladů, zpracování mezd,
  • dostupnost v následujících zemích (v pořadí podle postupu implementace): Francie, Španělsko, Švýcarsko, Rakousko, Velká Británie, Itálie, Portugalsko, Turecko, Irsko, Belgie a Nizozemsko,
  • elektronické propojení s dodavatelem logistických služeb v jednotlivých zemích a implementace outsourcovaných procesů,
  • automatizované propojení s místními velkoobchody kvůli příjmu objednávek,
  • validace systému s ohledem na místní právní rámce farmaceutického průmyslu.

Díky nasazení a odbornosti týmu, složeného z konzultantů IDS Scheer zaměstnanců z evropské centrály i poboček DAIICHI SANKYO, se podařilo dodržet ambiciózní časový rozvrh i plánovaný rozpočet. Díky tomuto solidnímu základu nyní společnost může využívat centralizovaného řízení zásob k dalšímu redukování stavu zásob a šetření nákladů.

Před započetím projektu společnost, rovněž za podpory IDS Scheer AG, přistoupila k plné implementaci ve svém evropském ústředí v Mnichově a ve svém hlavním výrobním podniku v Pfaffenhofenu. Implementovala také moduly Financial Accounting a Controlling (FI/CO), s jejichž pomocí standardizovala účetní procesy svých evropských poboček. To jí poskytlo východisko pro konsolidaci všech svých evropských dat spojených s financemi podle IFRS (International Financial Reporting Standards).

DAIICHI SANKYO nyní disponuje celoevropsky standardizovanými procesy a komplexním a vybroušeným systémem SAP. To společnosti umožňuje snížit nadbytečné stavy zásob a optimalizovat procesy a radikálně tak redukovat náklady.

Témata článku: Reporting, Pobočka, Nejvýznamnější dodavatel, Nizozemsko, Choroba, Farmaceutická firma, Automatizovaná funkce, Propojení, Automatizované řízení, Plánované zboží, Controlling

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje