Dagis a AutoCont spojují své síly v oblasti CAD / CAM

Společnosti Dagis, a.s., největší český prodejce strojírenských produktů společnosti Autodesk a Autodesk System Center a AutoCont CZ, a.s., největší český systémový integrátor uzavřeli smlouvu o společných aktivitách v oblasti CAD. Výsledkem smlouvy je kapitálový vstup společnosti AutoCont do Dagis a.s. a integrace CAD / CAM aktivit obou společností.
Dagis a AutoCont spojují své síly v oblasti CAD / CAM

Toto spojení umožní Dagisu nejenom dále posílit své vedoucí postavení na strojírenském CAD / CAM trhu a rozšířit portfolio nabízených produktů o oblast stavebnictví, ale také zvýšit aktivity a tržní podíl v oblasti služeb spojených se strojírenskou konstrukcí a vývojem.

 

„Strategické partnerství s AutoContem je dalším krokem Dagisu k naplnění svého cíle – poskytovat služby a produkty na nejvyšší úrovni svým zákazníkům“, říká Otta Matoušek, předseda představenstva Dagis, a.s.  a dodává „spojené týmy obou společností jsou připraveny řešit i ty nejkomplexnější úlohy a díky ještě lepšímu pokrytí celého území republiky jsme našim zákazníkům vždy nablízku.“

 

„CAD aktivity jsou s AutoContem spjaty od samého počátku jeho historie. CAD divize AutoContu vždy patřila a patří k nejvýznamnějším hráčům v této oblasti v ČR. Spojení našich CAD aktivit se specializovanou firmou jakou je Dagis vytvoří podle mého názoru optimální podmínky pro další rozvoj této oblasti v AutoContu a přinese našim zákazníkům nové možnosti spolupráce“, řekl Martin Grigar, předseda představenstva AutoContu CZ a.s.

 

Integrace  aktivit obou společností proběhne v průběhu září a bude dokončena k 1. říjnu 2005.

O Dagis, a.s.
Dagis, a.s. byl založena koncem roku 2001 se záměrem poskytnout strojírenským konstruktérům a vývojářům produkty, podporu a služby na nejvyšší úrovni. Mottem společnosti je „Technologie, znalosti, vývoj“, což jsou právě oblasti ve kterých vidí Dagis svou největší přidanou hodnotu. Dagis je akreditován jako Autodesk System Centre pro oblast strojírenství a jako jediný Autodesk partner do oblasti Data Managementu. Společnost opakovaně potvrdila své postavení největšího partnera Autodesk v oblasti strojírenství. Je jediným distributorem pokročilého CAM systému Cimatron pro Českou Republiku. Sítí svých kanceláří a poboček pokrývá celé území republiky.

 

O AutoCont CZ a.s.
AutoCont CZ a.s. je jednou z dceřiných společností české soukromé společnosti AutoCont, a.s. AutoCont působí na českém trhu ICT již od roku 1990 a z původního výrobce PC a prodejce výpočetní techniky se společnost rozvinula v úspěšný holding působící na českém a slovenském ICT trhu. V oblasti obchodní politiky byla nabídka soustředěna do třech hlavních linií: Outsourcing a servisní služby, Technická, systémová a aplikační infrastruktura a Podnikové aplikace. V rámci těchto linií se nabídka společnosti AutoCont soustředí na dva základní segmenty zákazníků, Enterprise business segment (EBS) a segment středních a menších firem (SMB).
AutoCont CZ je součástí českého soukromého holdingu AutoCont, do kterého dále patří například společnosti AT Computers, AutoCont Slovensko a Comfor Stores
.

Váš názor Další článek: IFA Berlin 2005 – svět spotřební elektroniky

Témata článku: Otta, Otto, Linie, Sans


Určitě si přečtěte

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 36

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X