D-Link uvádí nový router z rodiny SmartBeam

D-Link uvádí nový router z rodiny SmartBeam

D-Link rozšiřuje portfolio svých bezdrátových zařízení o nový produkt DIR-845L. Vzhledově přitažlivé zařízení využívá nejmodernější technologii beamforming, díky které lze optimalizovat formování signálu při využívání dvou frekvenčních pásem. Umožňuje tím rychlý přístup k internetu i v místech, kde to dříve nebylo možné z důvodu špatného šíření Wi-Fi signálu. Maximální přenosovou rychlost ocení uživatelé jak při bezproblémovém hraní her po síti, tak i při plynulém přehrávání hudby a filmů.

DIR-845L je vybavený dvěma radiovými moduly – pro frekvenci 2,4 i 5 GHz. Díky čtyřem gigabitovým LAN portům je možné router využít i pro připojení síťových zařízení v prostředí kabelového ethernetu. Gigabitovou rychlost podporuje také WAN port pro přístup routeru k internetu.

Uživatelé mohou s routerem DIR-845L komunikovat různými způsoby. Majitelé mobilních zařízení s operačními systémy iOS a Andorid mají pro správu k dispozici aplikaci pro portál mydlink, která umožňuje mít zařízení pod kontrolou přes internet absolutně kdykoli a odkudkoli – stačí router spárovat s existujícím účtem na mydlink portálu. Přidávané zařízení je ihned připraveno k použití a propojeno s dalšími prvky spravovanými pod daným účtem. Dále jej lze nastavit také prostřednictvím běžně dostupných webových prohlížečů.

Cloudové rozhraní mydlink poskytuje informace o současných i nově přidávaných zařízeních a mj. umožňuje také řízení přístupu k internetu. Rodiče vyžadující kontrolu nad tím, jaké stránky jejich potomci navštěvují, mají díky podpoře sledování URL adres k dispozici seznam nejnověji navštívených stránek – přehledně pro jednotlivé uživatele a zařízení. Snadnou instalaci routeru DIR-845L v prostředí domácí sítě umožňuje také aplikace Quick Router Setup, která nalezne nově přidávané zařízení během několika sekund a po potvrzení základních informací jej automaticky nastaví.

D-Link dodává k novému routeru také aplikaci D-Link SharePort Mobile určenou pro operační systémy iOS a Android. Aplikace umožňuje snadné sdílení souborů nebo streamování multimediálního obsahu na mobilní zařízení z libovolného USB disku (DIR-845L je vybavený jedním USB 2.0 portem). Multimediální obsah lze streamovat také do libovolného přehrávače kompatibilního s technologií DLNA.

Mezi podporované bezpečnostní vlastnosti patří správa uživatelů, šifrování bezdrátové sítě dle standardů WPA/WPA2 a ochrana před útoky z internetu zajišťovaná duální bránou firewall s technologiemi NAT a SPI. Uživatelé mohou v rámci sítě vytvořit také tzv. zónu pro hosty, ke které lze sice přistupovat z internetu, ale před nežádoucími návštěvníky ukryje všechna ostatní zařízení a soubory. Podporován je i nový standard IPv6.

S cílem maximálně snížit spotřebu elektrické energie je router vybavený několika úspornými technologiemi. Zařízení je sice v nepřetržitém provozu, ale mj. automaticky odpojuje nevyužívané LAN porty nebo umožňuje bezdrátovou aktivitu pouze v předem definovaných časech.

Router DIR-845L je v České republice a na Slovensku již dostupný.

Doporučená maloobchodní cena je 3 025 Kč / 121 € (bez DPH).

Další článek: Anti-Twin: Jak se zbavit duplicitních souborů

Témata článku: DLNA, Dostupná síť, Mydlink, Frekvenční pás, Dostupný signál, Bezdrátový internet, Libovolná aplikace, Existující obsah, Zařízení, Wi-fi signál

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší