D-Link uvádí novou verzi aplikace mydlink Lite

D-Link uvádí novou verzi aplikace mydlink Lite

Uživatelé síťových produktů společnosti D-Link, od kabelových a bezdrátových kamer přes síťové prvky až po úložné systémy, mohou již několik let tyto produkty spravovat ze svých mobilních zařízení s operačními systémy Android a iOS. K dispozici je řada mobilních aplikací spolupracujících s cloudovým portálem mydlink, z nichž jedna z nejdůležitějších – mydlink Lite – se v těchto dnech dočkala nové verze 3.0.0 přinášející některá podstatná vylepšení.

A co je v aplikaci mydlink Lite verze 3.0.0 nového? První změna se týká možnosti ovládání stylu drag and drop – přímo na displeji mobilního zařízení lze snadno přesouvat ovládaná zařízení a určovat tak priority, se kterým zdrojem bude uživatel aktuálně pracovat. Druhá změna se týká elektronicky ovládaného polohování typu PTZ (electronic pan/tilt/zoom) – u kamer, které ePTZ podporují, je možné přímo z aplikace kamerou otáčet, naklánět ji a přibližovat či oddalovat jednotlivé záběry. Obdobně lze přímo na displeji chytrého telefonu či tabletu přepínat režim vidění na denní, noční či automatický. Uživatelé tak mohou snadno zjistit obrazové detaily i za hraničních světelných podmínek.

Další důležitá inovace se v nejnovější verzi 3.0.0 týká možnosti obousměrné komunikace. Například v případě narušení sledovaného prostoru může uživatel skrze telefon komunikovat s osobu nacházející se ve střeženém prostoru. Mezi další nové vlastnosti patří i možnost zapínat a vypínat nastavení alarmů prováděných na základě detekce zvukové události či pohybu v definované oblasti. Přímo v aplikaci je také možné přehrát záznam z kamery uložený na mobilním zařízení.

Ta tam je doba, kdy jsme k našim zařízením přistupovali výhradně lokálně, v rámci domácnosti či firemních prostor,“ říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link pro Českou republiku a Slovensko. „Současným trendem je mít přístup k datům a zařízením odkudkoli, z jakéhokoli místa na celém světě. A samozřejmě kdykoli, dle aktuální potřeby. Nicméně přístup z klasických počítačů či webových prohlížečů již také nestačí – stále více uživatelů vyžaduje transparentní přístup ke svým zdrojům z mobilního telefonu či tabletu. A naše mobilní mydlink aplikace přesně toto umožňují. Jednoduše a efektivně.

Rodina mydlink mobilních aplikací se skládá z několika nosných produktů. Základ tvoří aplikace mydlink Lite umožňující snadný přístup ke vzdáleným zařízením včetně streamování videí snímaných síťovými kamerami do chytrých telefonů a tabletů. Aplikace SharePort umožňuje sdílet soubory umístěné například na USB disku, díky mydlink Access-NAS mohou uživatelé ukládat a sdílet soubory přímo na svém domácím úložišti (např. DNS-320L). Aplikace QRS Mobile umožňuje prostřednictvím telefonu či tabletu nastavit domácí síť, pro instalaci nového routeru tak není nutné používat osobní počítač ani instalační CD.

Zjednodušeně řečeno umožňují uvedené aplikace (a všechny další z rodiny mydlink) přístup odkudkoli k jakémukoli podporovanému zařízení, a to kdykoli. Ovládání síťových zařízení přes chytré telefony a tablety reaguje na trend snižování počtu konektorů na noteboocích a na celkový přechod od klasických počítačů k tabletům, ultrabookům a dalším podobným technologicky inovativním produktům. Díky mobilním aplikacím tedy není nutné připojovat se k produktům fyzicky. Aplikace jsou k dispozici v obchodech výrobců jednotlivých systémů (Google Play a App Store).

Pro více informací o společnosti D-Link navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

Další článek: Nový Xbox prý nabídne příjem streamovaných her jako OnLive

Témata článku: Mobilní telefony od 02, Mydlink, Domácí NAS, Sledovaná kamera, Chytré mobilní telefony, Světelné zdroje

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší