D-Link představuje první bezdrátový tiskový server pro multifunkční síťové tiskárny

Londýn, 15. června 2006 – Společnost D-Link oznámila zahájení prodeje výkonného bezdrátového tiskového serveru s podporou multifunkčních síťových tiskáren, který je kompatibilní s více než stovkou tiskáren různých modelů.
D-Link představuje první bezdrátový tiskový server pro multifunkční síťové tiskárny

Nový tiskový server D-Link DPR-1260 pro multifunkční zařízení byl navržen tak, aby představoval ideální síťové řešení pro domácí kanceláře, školy a další organizace, které vyžadují sdílení tiskáren. Uživatelé jednoduše zapojí USB tiskárnu do jednoho ze čtyř USB portů DPR-1260 a spustí automatického průvodce konfigurací. Ten jim umožní nastavit tisk a skenování prostřednictvím bezdrátové sítě. Navíc je možné tiskový server využít pro zprostředkování připojení k bezdrátové síti jakéhokoliv zařízení s podporou sítě Ethernet, jako jsou například stolní počítače nebo notebooky.
„Spotřebitelům a vlastníkům malých firem již nestačí sdílení síťových zdrojů prostřednictvím hostitelských počítačů,” říká Osbert Ong, produktový ředitel společnosti D-Link pro Evropu. „Náš multifunkční tiskový server je prvním zařízením svého druhu, které je schopno bez kompromisů připojit tiskárny a další sdílená síťová zařízení přímo k síti tak, aby k nim všichni uživatelé v síti měli okamžitý přístup.”
Při připojení více různých zařízení nastaví průvodce konfigurací dodávaný se zařízením D-Link DPR-1260 tiskový server a připojené tiskárny. Větší počet portů dává uživatelům možnost připojit do sítě více tiskáren a multifunkčních zařízení. Díky použití bezdrátové (Wi-Fi) technologie IEEE 802.11g zařízení umožňuje dosažení vyšších výkonů a zkracuje dobu potřebnou pro odeslání tiskových úloh na tiskový server.
D-Link DPR-1260 byl testován s více než 100 různými modely tiskáren a nabízí nejrozsáhlejší seznam podporovaných zařízení ve své třídě. Za pomoci webového rozhraní může každý uživatel v síti snadno skenovat dokumenty, fotografie a další materiály přímo do svého počítače. Tento tiskový server je kompatibilní s celou řadou multifunkčních zařízení připojovaných přes USB port a je zpětně kompatibilní i s tiskárnami vybavenými porty USB 1.1/1.0.
Ethernetový port  na D-Link DPR-1260 může být použit jako most poskytující bezdrátovou konektivitu jakémukoliv zařízení s podporou technologie Ethernet (například počítačům) k bezdrátové síti. D-Link DPR-1260 navíc podporuje technologii Microsoft© Windows Connect Now (WCN) pro zvýšení úrovně zabezpečení bezdrátových přenosů.
Nový bezdrátový tiskový server pro multifunkční zařízení bude k dispozici v průběhu tohoto měsíce u autorizovaných prodejců výrobků D-Link.

O společnosti D-Link
Společnost D-Link, která byla založena před 20ti lety v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. S miliony vyrobených a distribuovaných síťových a komunikačních produktů má D-Link významné postavení na trhu a jeho produkty vykazují vysoký poměr cena/výkon. D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě.

Váš názor Další článek: Finální verze Opery 9 s podporou BitTorrent je zde!

Témata článku: Notebooky, Windows, D-Link, Různé materiály, Ideální poměr, USB Wi-fi, Tiskárny multifunkční, Tiskárny k počítači, Link, Zařízení, Seti, Multifunkční zařízení, D Link


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu