D-Link představuje novou generaci cenově dostupných a snadno použitelných Smart přepínačů

15. prosince 2009
ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows
D-Link představuje novou generaci cenově dostupných a snadno použitelných Smart přepínačů

D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, ohlašuje dva nové Web Smart přepínače. Tyto přepínače jsou určeny pro malé a střední firmy, které chtějí nahradit svoje neřiditelné přepínače a zlepšit tak fungování sítě. Třetí generace Smart přepínačů D-Link přináší dokonalejší zabezpečení, automatickou podporu pro hlasové funkce a snadno ovladatelné rozhraní s mnoha možnostmi správy zařízení.

Pro vyšší flexibilitu je řada D-Link DES-1210 vybavena 2448 10/100 porty se dvěma Combo 1000Base-T/SFP porty, které se používají pro uplink. Řešení s uplinkovými porty umožňuje firmám snadné zřízení síťového připojení mezi klientskými PC, servery a páteřními sítěmi. Možnosti připojení k serveru rozšiřují dva dodatečné uplinkové 1000Base-T porty. nebo

Pro větší pohodlí uživatelů jsou Smart přepínače řady DES-1210 zkonstruovány tak, aby nepotřebovaly ventilátor, a jsou tak ideální pro kanceláře, kde je požadováno tiché pracovní prostředí. Konstrukce bez ventilátoru pomáhá také snížit spotřebu energie. Model DES-1210-28P umožňuje napájet připojená zařízení přes ethernetový kabel (Power over Ethernet – PoE). Toto napájení může administrátor naprogramovat na každém portu zvlášť, aby se mohlo v zadaných časových intervalech vypínat, což přináší další úspory energie.

Pro snadné použití a údržbu sítě jsou přepínače DES-1210 vybaveny programem SmartConsole Utility, který dokáže vyhledat Smart přepínače, které jsou zapojené ve stejném síťovém segmentu. Uživatelé mohou snadno aktivovat výchozí nastavení několika Smart přepínačů, aniž by museli měnit IP adresy počítačů, a také provádět bez potíží upgrady firmwaru na více zařízeních. Přepínače nabízejí také jednoduchou a intuitivní instalaci pomocí standardní konfigurace, která umožňuje používat přepínač hned po jeho připojení do sítě (funkce plug-and-play).

Pro profesionální zabezpečení a ochranu proti rizikům na webu jsou přepínače řady DES-1210 vybaveny funkcí ACL (Access Control List) filtrování, která povoluje nebo zakazuje přenos na základě MAC nebo IP adres. Přepínače umožňují kompletní postupnou konfiguraci i těch nejsložitějších nastavení jednoduchým a přímočarým způsobem. Navíc podporují 802.1x autentizaci podle portů, která brání přístupu neoprávněných uživatelů do sítě.

Pro organizace, které chtějí implementovat řešení pro přenos hlasu po síti (Voice over IP – VoIP), mají přepínače připravenou funkci Auto Voice VLAN, která umožňuje bezproblémovou integraci s hlasovou sítí a zajišťuje maximální kvalitu přenosu hlasu a garantovanou šířku pásma pro VoIP bez složitého nastavování. Nabízejí také funkci QoS, která využívá Differentiated Services Code Point (DSCP) pro rozdělení hlasu, dat a multicastu do různých úrovní pro řízení priorit síťového provozu, a také funkci IGMP Snooping pro optimalizaci přenosu multicastových streamů mezi servery a klienty.

Pro zajištění spolehlivosti je k dispozici funkce Loopback Detection (LBD), která umožňuje odpojit porty zapojené do smyčky a zabránit tak zahlcení sítě záplavou nežádoucích paketů. Podporována je také diagnostika kabelů pro řešení běžných problémů s připojením a pro zjednodušení instalace sítě.

Smart přepínače řady DES-1210 nabízejí na svých konfiguračních stránkách také užitečné tipy, příklady a popisy, aby pomohly uživatelům se správným nastavením. Údržbu usnadňuje možnost připojení k podpůrné webové stránce a zobrazení uživatelské příručky kliknutím na tlačítko on-line nápovědy.

„Smart přepínače řady D-Link DES-1210 obsahují mnoho funkcí, jaké jsou obvyklé u řiditelných přepínačů, ale bez zbytečných složitostí a navýšení ceny. Rozsáhlé možnosti správy, zdokonalené zabezpečovací funkce a připravenost pro hlasový provoz v síti dělají z DES-1210 ideální volbu pro malé a střední podniky, které hledají cenově dostupné řešení se základními prvky pro přechod od neřiditelných k řiditelným přepínačům,” říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika.

Cena a dostupnost

Přepínače D-Link DES-1210 jsou dostupné prostřednictvím rozsáhlé sítě distributorů a internetových obchodů. Výrobcem doporučená maloobchodní cena pro model DES-1210-28 je 5 746 Kč bez DPH.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkcz.

Další článek: ArsClip: Schránka 2.0 pro Windows

Témata článku: Správné fungování, Port, D-Link, Porta, Maximální zjednodušení, Ideální volba, Malá spolehlivost, Smart, Zjednodušený příklad, Power Point, Síťové kabely, Obvyklá funkce, Snadný upgrade, Síťová IP, Dodatečné zařízení, Ideální řešení, Tichý provoz, Voice, Bezproblémové řešení, Rozdělená stránka, Snadné řešení, Počítače profesionální na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu