D-LINK PŘEDSTAVUJE NOVÉ ŘEŠENÍ BEZDRÁTOVÉHO PŘEPÍNAČE PRO MALÉ A STŘEDNÍ PODNIKY

31. října 2005
Oracle nabídne databázi zdarma
Londýn, 11. října 2005 — Společnost D-Link dnes oznámila zavedení nového řešení bezdrátového přepínače pro firemní zákazníky – bezdrátový přepínač D-Link AirPremier™ (DWS-1008) a dvoupásmový přístupový bod bezdrátového přepínače (DWL-8220AP).
D-LINK PŘEDSTAVUJE NOVÉ ŘEŠENÍ BEZDRÁTOVÉHO PŘEPÍNAČE PRO MALÉ A STŘEDNÍ PODNIKY

Výkonný bezdrátový přepínač je přepínač na 2. vrstvě s osmi 10/100 Mb/s porty, který používá Mobility System Software (MSS™) od Trapeze Network a umožňuje podnikům řídit, konfigurovat a kontrolovat všechny parametry tenkých bezdrátových přístupových bodů (AP), například D-Link DWL-8220AP, s minimem podpůrných prostředků.

 

Bezdrátový přepínač D-Link AirPremier zajišťuje komunikaci a automatické řízení všech připojených přístupových bodů DWL-8220AP. Navíc podporuje napájení přes Ethernet (PoE), což umožňuje zajistit lepší pokrytí signálem, protože přístupové body je lze strategicky rozmístit podle požadavků na pokrytí bez ohledu na dostupnost elektrických zásuvek pro jejich napájení.

 

Přepínač podporuje až dvanáct současně aktivních, přímo či nepřímo připojených přístupových bodů. Každý port přepínače lze použít pro připojení sítě, AP, nebo obojí. Nový bezdrátový přepínač D-Link AirPremier s PoE je navržen tak, aby jej bylo možné snadno nainstalovat a provozovat v malých a středních podnicích, přičemž podporuje pokročilé funkce, jako je zajištění mobility, prosazení bezpečnosti a podpora služeb AAA (Authentication, Authorization, Accounting).

 

„Náš nový bezdrátový přepínač přináší podnikům centralizovanou správu roamingu bezdrátového spojení, což má za následek značně větší flexibilitu při instalaci sítě a zkrácení doby potřebné pro správu jednotlivých AP,“ řekl Osbert Ong, produktový manažer D-Link (Europe) Ltd. „Jsme rádi, že jsme při vývoji této nové rodiny přepínačů spolupracovali se společností Trapeze.“

 

„Pokračujeme v posilování univerzálnosti našeho systému Mobility System Software (MSS),“ řekl Jim Vogt, prezident a CEO Trapeze Networks. „Spojením systému MSS a rozsáhlých vývojových a výrobních znalostí D-Link jsme se podíleli na rychlém vývoji bezdrátového přepínače pro malé a střední firmy, který se snadno instaluje a ovládá přes webové rozhraní. Tento nový skvělý produkt D-Link bude pro firemní zákazníky velkým přínosem”

 

Bezdrátový přepínač D-Link AirPremier pracuje na základě identity uživatele, což přináší služby jako jsou virtuální privátní skupiny, personální firewallové filtry, omezení přístupu na vyhrazený čas/den v týdnu, nastavení šifrování, autentizace, záznam aktivit, sledování lokací a další síťové statistiky. Podle potřeby je možné pro rozšíření oblasti pokrytí a kapacity nainstalovat do sítě více bezdrátových přepínačů D-Link AirPremier.

 

Autorizace uživatele zůstává při přecházení mezi body zachována, protože bezdrátové přepínače D-Link AirPremier sdílejí informace, zajišťující bezpečný přístup a připojení ke správným službám. Bezdrátový přepínač D-Link AirPremier je navržen speciálně pro distribuované nasazení v kabelových komorách nebo malých a středních kancelářích a umožňuje centrální údržbu a zabezpečení.

 

Bezdrátový přepínač D-Link AirPremier provádí také forwarding na 2 vrstvě a má rozsáhlé funkce na 3. a 4. vrstvě a možnosti sledování identity. Začlení se bez problémů do kabelových infrastruktur a nabízí redundantní spoje pro sdílení zátěže, 802.1Q trunking, spanning tree a per-VLAN spanning tree (PVST+). Podporuje také IGMP snooping, což je důležité pro podporu IP multicast streamů.

Váš názor Další článek: Oracle nabídne databázi zdarma

Témata článku: Software, D-Link, CS Link, D Link, Link

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší