D-Link představuje zařízení MediaLounge DSM-G600 Wireless G Network Storage Enclosure

Praha 2. února 2006 – D-Link, představuje zařízení MediaLounge DSM-G600 Wireless G Network Storage Enclosure, které umožňuje sdílet dokumenty a multimediální soubory jako například hudbu, video a fotografie v domácí nebo pracovní síti. Zařízení může být používáno s libovolným interním 3,5” ATA/ IDE pevným diskem. Navíc je vybaveno dvěma vysokorychlostními USB porty, takže je možné jeho úložnou kapacitu ještě zvětšit připojením externích USB mechanik.
D-Link představuje  zařízení MediaLounge DSM-G600 Wireless G Network Storage Enclosure

DSM-G600 také funguje jako bezdrátový přístupový bod – po propojení tohoto zařízení se směrovačem je možné vytvořit bezdrátovou síť (802.11b nebo 802.11g). Po přidání vlastních pevných disků může DSM-G600 sloužit jako centrální síťové úložiště pro jakákoliv data a pohodlně tak sdílet digitální materiály v síťovém prostředí. Je viditelné a přístupné všem uživatelům sítě a tím se stává základem pro společné používání souborů a týmovou práci. Standardně ho lze propojit s dalšími produkty D-Link, jako je multimediální přehrávač Wireless HD Media Player DSM-520 nebo herní router Wireless 108G Gaming Router DGL-4300.

Zařízení je určeno jak pro platformu Windows, tak Linux a konfiguruje se pomocí webového prohlížeče. Podporuje automatické vyhledávání disků, databázi uživatelů a kontrolu přístupu uživatelů. Dosah signálu uvnitř budov je asi 100 metrů a ve venkovním prostředí přibližně 400 metrů. Zabezpečení přenosů dat je řešeno protokolem 64/128 WEP.


O společnosti D-Link
Společnost D-Link, která byla založena před 20ti lety v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. S miliony vyrobených a distribuovaných síťových a komunikačních produktů má D-Link dominantní postavení na trhu a jeho produkty vykazují vysoký poměr cena/výkon. D-link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě.

Témata článku: Video, Prohlížeče, D-Link, Malé úložiště, Vysoký dosah, Datový signál, Dominantní pozice, Komunikační prostředí, Největší úložiště, Týmová komunikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí