D-LINK ODHALIL NOVÁ FIREMNÍ ZABEZPEČOVACÍ ŘEŠENÍ

LONDÝN – 30. listopadu 2005 – Společnost D-Link představila skupinu produktů zaměřenou na bezpečnostní řešení pro podniky, zahrnující řadu firewallů nové generace, bezpečnostní informační bránu a online bezpečnostní portál.
D-LINK ODHALIL NOVÁ FIREMNÍ ZABEZPEČOVACÍ ŘEŠENÍ

„Podniky v minulosti vytvářely svoji síťovou infrastrukturu odděleně od jejího zabezpečení“, vysvětluje Kevin Wen, prezident D-Link Europe. „Dnes jsou si podniky vědomy důležitosti bezpečnosti sítě a hledají integrovaná hardwarová řešení pro dosažení maximální kompatibility a spolehlivosti. Víme, jak je bezpečnost sítě pro podniky všech velikostí důležitá, a soustředili jsme se proto na poskytování zabezpečovacích řešení, která doplňují naši řadu firemních přepínačů xStack, abychom poskytovali našim zákazníkům nejen výkonnou, ale také bezpečnou síťovou infrastrukturu,“ uzavírá Wen.

 

Řada firewallů nové generace NetDefendTM poskytuje speciální řešení pro zabezpečení sítě, jehož součástí je také integrované vyvažování zátěže vícenásobného WAN připojení, vyvažování zátěže serveru, odolnost vůči chybám, filtrování obsahu, ochrana proti DoS útokům, autentizace uživatele a blokování aplikací, stejně jako VPNC certifikace pro zajištění VPN kompatibility s dalšími hlavními značkami firewallů na trhu.

 

NetDefendTM má navíc funkci „Zone Defense“ pro aktivní zabezpečení sítě, které pracuje v součinnosti s přepínači D-Link xStack. Zone Defense aktivně zabraňuje internímu rozšíření nežádoucího provozu po celé síti tím, že po zjištění abnormálního chování zablokuje jednotlivé ohrožené síťové porty.

 

Řada firewallů zahrnuje čtyři modely, určené pro podniky různých velikostí:

DFL-200:  vhodný pro pobočky malých a středních firem s až 40 uživateli, poskytuje 1 WAN port, 1 vyhrazený DMZ port, 4 LAN porty a 80 IPSec VPN tunelů.

DFL-800:  vhodný pro pobočky malých a středních firem s až 150 uživateli, poskytuje 2 WAN porty, 1 vyhrazený DMZ port, 7 LAN portů a 300 IPSec VPN tunelů.

DFL-1600:  určen pro podniky s až 300 uživateli, poskytuje několik WAN portů, 6 10/100/1000 LAN/DMZ portů a 1200 IPSec VPN tunelů.

DFL-2500:  určen pro podniky s až 600 uživateli, poskytuje několik WAN portů, 8 10/100/1000 LAN/DMZ portů a 2500 IPSec VPN tunelů.

 

 

Kromě výše uvedených produktů je k dispozici také informační bezpečnostní brána D-Link (DFL-M510), která je zcela novým typem zabezpečovacího zařízení, určeného pro ochranu podnikových sítí před riziky spojenými s rostoucím používáním programů pro okamžitou komunikaci (IM) a peer-to-peer (P2P) aplikací. Informační bezpečnostní brána NetDefendTM může pomoci zjistit tento typ ohrožení a identifikovat nekontrolované a nepovolené použití IM a P2P ve vaší síti. Podniky tak dostávají účinný nástroj pro kontrolu a správu informačních toků, jako jsou okamžitá komunikace, peer-to-peer aplikace, přenosy souborů, E-mail a streaming médií z Intranetu.

 

Online bezpečnostní portál doplňuje řešení těchto zabezpečovacích produktů o nabídku automatických a zabezpečených aktualizací softwaru. Zabezpečovací produkt D-Link může být nakonfigurován na automatické zjišťování updatů z bezpečnostního portálu hned, jak je připojen, aby byla zajištěna pravidelná automatická aktualizace firmwaru a provozních dat. Kromě toho portál vysílá bezpečnostní zprávu, která varuje zákazníky před možnými bezpečnostními riziky.

 

Nová generace firewallů D-Link a online bezpečnostní portál budou v Evropě dostupné a uvedeny do provozu v lednu 2006. Bezpečnostní informační brána (DFL-M510) se již dodává a je dostupná v celé Evropě.

Váš názor Další článek: Video bude pro Intel hledat Google

Témata článku: Tunel, CS Link, Peer


Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF