D-Cubed a 3D DCM zefektivňují konstrukční návrhy v NX5

D-Cubed a 3D DCM zefektivňují konstrukční návrhy v NX5

UGS PLM Software, divize společnosti Siemens A&D a přední světový dodavatel softwaru a služeb v oblasti PLM oznámila, že D-Cubed Profile Geometry Manager (PGM) a 3D Dimensional Constraint Manager (3D DCM) přinášejí nové a zásadní zefektivnění návrhu ve verzi UGS NX 5.

NX 5 je první verzí, která zahrnuje komponentu PGM pro vytváření skic. PGM se opírá o skicování založené na správě 2D vazeb D-Cubed a zvyšující produktivitu správou vyšší úrovně operací, které udržují soudržnost skici. Při ofsetu skici komponenta PGM automaticky vkládá, odebírá, ořezává a prodlužuje hrany a zachovává tak platnou strukturu profilu.

NX 5 obsahuje první implementaci 3D DCM v modulu NX Routing - konstrukční prostředí pro vytváření elektrických a mechanických subsystémů. Použitím 3D DCM jsou konstruktéři schopni lépe řídit umístění kabeláže a potrubí pomocí rozšířených možností kótování a vazeb. Dále NX 5 nabízí podstatné vylepšení v oblasti definování vazeb sestavy (také díky 3D DCM) poskytnutím efektivnějšího a srozumitelnějšího prostředí pro skládání sestav.

Komponenta 3D DCM je používána ve většině dnešních CAD aplikací, a to včetně UGS PLM softwaru NX a UGS Solid Edge. Jeho síla spočívá v originálním 3D variačním (nikoliv sekvenčním) řešení s širokou škálou možností kótování a vazeb používaných u všech geometrických tvarů, které bychom mohli na dnešních moderních CAD modelech najít.

Vysoká úroveň algoritmů vazeb v 3D DCM tvoří základ nejnovějších interaktivních přístupů při umisťování dílů v sestavách, 3D skicování, přímou (nezaloženou na historii) úpravu dílů a kinematickou simulaci pohybu. „Díky naší otevřené technologii nabízí NX 5 pro uživatele takový výkon, s jehož pomocí mohou dosáhnout zvýšené efektivity ve všech odvětvích vývoje produktu," řekl Chuck Grindstaff, výkonný vicepresident produktů UGS PLM Software.

„Používání našich PLM řešení jako je Parasolid®, 2D DCM, 3D DCM a PGM zvyšuje funkčnost a takto přispívá ke zkvalitnění pracovních postupů NX uživatelů." Strategie UGS PLM Software s podporou používání PLM komponent je zajistit funkčnost a kvalitu koncovému uživateli a dále snížit náklady a čas nutný pro dodání produktu na trh.

Váš názor Další článek: Asus A8Sr: první notebook s ATI Mobility Radeon HD 2400

Témata článku: Software, Sestavy, Moderní komponenta, Originální díl

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší