Czech On Line pokračuje v investicích do bezdrátové sítě

Další lokalita s dostupností vysoce kvalitního bezdrátového připojení od Czech On Line
Czech On Line pokračuje v investicích do bezdrátové sítě

Kladno se stalo další lokalitou, ve které společnost Czech On Line zpřístupnila službu COL Wireless Pro. Tato služba umožňuje trvalé vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu v licencovaném pásmu 3,5 GHz, které je svou kvalitou srovnatelné s pevným připojením.

 „Od konce minulého roku jsme zpřístupnili COL Wireless Pro už v 17 městech. Během prázdnin jsme připojili Kladno a posílili pokrytí Ústí nad Labem a Teplic,“ uvádí k rozšíření pokrytí Richard Pinc, ředitel obchodní divize Czech On Line. Celkově Czech On Line pokrývá službou COL Wireless Prahu, Říčany, Brno, Ostravu, Hradec Králové, Ústí nad Labem, České Budějovice, Plzeň, Olomouc, Pardubice, Karlovy Vary, Liberec, Teplice, Sokolov, Most, Prostějov, Kladno a v závislosti na místních podmínkách i přilehlé obce v okruhu do 10 km od vysílače.

Pro koho je služba určena? Službu dnes oceňují firmy a podniky všech velikostí. Je totiž cenově srovnatelná s vyšší variantou ADSL, ale kvalitativně ji převyšuje. Hlavním benefitem COL Wireless Pro je vysoká garance kvality trvalého vysokorychlostního internetu bez agregace či omezení přenosu dat.Navíc uživateli zdarma poskytneme radiové terminály a nepožadujeme žádné zřizovací poplatky nebo jiné poplatky kromě měsíčního paušálu,“ dodává Richard Pinc.

Pro službu COL Wireless Pro Czech On Line využívá nejmodernější bezdrátové technologie Walkair a BreezeAccess OFDM. Používané technologie zaručují vysokou spolehlivost a dostupnost přístupového okruhu i v nepříznivých podmínkách. U zařízení typu OFDM dokonce nemusí být přímá viditelnost mezi vysílačem a terminálem uživatele. Přenosová rychlost se pohybuje v rozsahu 256 kbit/s až 4 Mbit/s, přičemž spojení je plně duplexní. To znamená, že komunikace běží v obou směrech (k uživateli i od uživatele) současně, a tedy výrazně rychleji. Připojení k internetu je 24 hodin denně, bez jakéhokoliv časového či datového omezení, jeho rychlost je zaručena. Stabilita připojení je výrazně lepší než u starších technologií.

 

Více informací o službě naleznete na www.col.cz

 


O společnosti Czech On Line, a.s.

Společnost Czech On Line, a.s. je předním alternativním poskytovatelem telekomunikačních služeb v České republice. Obchodní aktivity na tuzemském trhu zahájila v roce 1995. V červenci 2000 vstoupil do společnosti strategický partner Telekom Austria, který se stal stoprocentním vlastníkem společnosti a poskytl společnosti stabilní zázemí. Společnost Czech On Line poskytuje svým zákazníkům služby pod dvěma značkami: Czech On Line a VOLNÝ.

Czech On Line (B2B) nabízí hlasové, internetové a datové služby a služby s přidanou hodnotou pro střední a velké společnosti v České republice. Firemním zákazníkům poskytuje cenově výhodně kombinace služeb a speciální řešení dle jejich individuálních požadavků. Více informací o službách pro firmy na www.col.cz.

VOLNÝ představuje připojení k internetu a celou řadu dalších internetových a hlasových služeb určených pro koncové uživatele (B2C) - informační portál www.volny.cz, freemailové služby VOLNÝ mail a POST.CZ, prostor pro umístění webových stránek a další.

Váš názor Další článek: Microsoft čelí nařčení z plagiátorství kvůli MSN Music

Témata článku: Radiová komunikace, Licencované pásmo


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky