Cyber-shot W1 – kombinace vyspělé technologie a tradičnějšího designu kompaktního fotoaparátu

31. března 2004
ICQ Lite 4.0 beta
Nová stylizace s velkým 2,5palcovým displejem, objektivem Carl Zeiss s trojnásobným transfokátorem a čipem Real Imaging Processor.
Cyber-shot W1 – kombinace vyspělé technologie a tradičnějšího designu kompaktního fotoaparátu

Berlín – 11. února 2004, Praha 30. března 2004Společnost Sony oznámila první produkt zcela nové řady kvalitních fotoaparátů Cyber-shot, která osloví zejména tradičnější fotografy. Inženýři společnosti Sony zabudovali vysoce kvalitní objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar s trojnásobnou optickou transfokací do robustního a zároveň kompaktního hliníkového těla. Nový Cyber-shot W1 využívá nejnovější technologie jako výkonný čip Sony Real Imaging Processor a snímač Super HAD CCD s efektivním rozlišením 5,1 megapixel, které nabízejí špičkovou kvalitu obrazu, prodlouženou výdrž baterií a rychlou práci s fotoaparátem.  Tyto špičkové prvky zároveň poskytují větší tvůrčí svobodu, například ruční řízení expozice.  Jednou z nejlepších vlastností fotoaparátu Cyber-shot W1 je však velký 2,5palcový displej LCD, díky kterému je zabírání a prohlížení fotografií i nastavování funkcí v nabídkách mnohem jednodušší.

 

„V novém fotoaparátu Cyber-shot W1 se snoubí tradičnější design s nejmodernější digitální technologií,“ řekl Diederik Nederlof, ředitel Sony Digital Imaging Europe. „Nová řada stále obsahuje funkce, které jsou důležité pro uživatele kompaktních fotoaparátů, tedy zejména možnost jednoduše udělat záběr a stisknout spoušť.  Ale s velkým displejem LCD, prvotřídním objektivem, možností ručního nastavení expozice a nejnovějšími funkcemi zpracování obrazu bude Cyber-shot W1 zaručeným hitem mezi zákazníky, kteří hledají vysokou kvalitu a časem prověřený styl fotoaparátu.“

 

Tradiční hodnoty, revoluční vlastnosti

Převážnou část zadní stěny fotoaparátu zabírá velký 2,5palcový displej LCD. Je ideální pro přesné zabírání snímků a umožňuje používat velké nabídky se snadným přístupem k funkcím fotoaparátu. Navíc je tento praktický displej skvělým prostředkem na prohlížení a sdílení snímků.  Elegantně stylizovaný Cyber-shot W1 v kovovém těle obsahuje inovativní objektiv


Carl Zeiss Vario-Tessar.  Přesný optický systém je doplněn optimalizovaným mechanickým řešením, které zajišťuje vysoce kompaktní a spolehlivý provoz. 

 

Srdcem nového fotoaparátu Cyber-shot W1 je Real Imaging Processor, který zajišťuje vynikající použitelnost a účinné řízení spotřeby baterií Stamina. Byl vyvinut společností Sony s ohledem na delší výdrž baterií.  Se dvěma dodávanými akumulátory Ni-MH umožňuje pořídit neuvěřitelných 340* snímků na jedno nabití.

 

Kromě optimalizace pro nízkou spotřebu energie urychluje Real Imaging Processor operace fotoaparátu jako dobu spouštění, interval závěrky a rychlost spouště závěrky, takže nebude tak snadno docházet k tomu, že vám unikne důležitý záběr.  Díky novému procesoru se zároveň zlepšila kvalita obrazu.  Snímky jsou nyní lépe zaostřené při správné expozici a vykazují věrnější reprodukci barev. Real Imaging Processor navíc umožňuje fotoaparátu Cyber-shot W1 zachycovat vysokou rychlostí dávky po devíti snímcích v režimu vysoké kvality nebo dávky po patnácti snímcích v režimu standardní kvality.

 

Real Imaging Processor umožňuje fotoaparátu zaznamenávat video ve vysokém rozlišení v režimu MPEG Movie VX Fine (640 x 480 bodů, 30 snímků za sekundu), které se skvěle hodí pro přehrávání v televizi. Režim MPEG Movie VX Fine vyžaduje volitelnou paměťovou kartu Memory Stick Pro, ale doba záznamu je omezena pouze kapacitou média.

 

Jednoduchost automatu

Snímky v obtížných podmínkách je nyní možné pořizovat naprosto bez obav, protože je k dispozici šest různých režimů volby scény. Tato nastavení automaticky připraví fotoaparát na požadavky fotografované situace, jsou předem nastavena pro příležitosti jako výlet na pláž (režim Beach) nebo třeba focení oslavence u narozeninového dortu se svíčkami (nový režim Candle).  Dále jsou k dispozici režimy Twilight (Soumrak), Twilight Portrait (Portrét v soumraku), Soft Snap (Měkký snímek) a Landscape (Krajinka).  Navíc budete vždycky mít jistotu jasného, přesně zaostřeného obrazu, protože fotoaparát používá pět bodů ostření.

 

Příslušenství

Abyste z fotoaparátů řady Cyber-shot mohli získat maximum, nabízí společnost Sony širokou řadu volitelného příslušenství. Ta zahrnuje adaptér objektivu VAD-WA, který umožňuje uživatelům připojit k fotoaparátu různé objektivy a filtry, například nový 2,6násobný teleobjektiv VCL-DH2630.

Na ochranu fotoaparátu Cyber-shot W1 je k dispozici poloměkké stříbrné pouzdro LCM-WA a měkké černé pouzdro LCS-WA v ležérním stylu.

 

Konektivita

Výrobky Sony jsou navrženy pro rychlé propojení mezi sebou i s ostatními zařízeními, aby uživatelé mohli snadno využívat výhody digitálních sítí. Digitální snímky z nového fotoaparátu Cyber-shot lze ukládat na vyměnitelná úložná média Sony Memory Stick a volitelná média Memory Stick Pro. Jejich prostřednictvím lze snímky přenášet mezi širokou řadou produktů kompatibilních s formátem Memory Stick. Navíc je Cyber-shot W1 vybaven vysokorychlostním rozhraním USB 2.0, které slouží pro připojení ke kompatibilnímu počítači a rychlý přenos obrázků.  Praktický výstup AV na fotoaparátu Cyber-shot W1 umožňuje snadné připojení k televizi.

 

Fotoaparát Cyber-shot W1 podporuje standardizovanou technologii PictBridge**. Umožňuje přímo propojit fotoaparát s tiskárnou PictBridge**  kabelem USB, takže uživatel může vytisknout fotografie bez použití počítače. Takovou tiskárnou je například nedávno oznámená Sony DPP-EX50, jež díky vyspělému procesu sublimace barvy tiskne bezvadné barevné fotografie. Stačí Cyber-shot W1 jednoduše připojit k této tiskárně a během 80 sekund můžete jakýkoli snímek vytisknout v kvalitě fotolabu. Pokud připojíte tiskárnu k televizi, můžete využít širokou řadu možností kreativního tisku, nebo si jednoduše prohlížet prezentaci snímků ve fotoaparátu nebo na kartě Memory Stick a stisknout tlačítko Print, kdykoli budete chtít zobrazený snímek vytisknout.

 

Fotoaparát Cyber-shot W1 se začne v Evropě prodávat v květnu 2004.

 

Cyber-shot W1

·         Efektivní rozlišení 5,1 megapixel

·         Objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar s trojnásobným optickým transfokátorem

·         F2,8-5,2, 38-114 mm (v konverzi na 35 mm)

·         Velký 2,5” displej LCD (123 000 bodů)

·         Přibližný počet snímků/doba výdrže baterií Stamina: 340 snímků/2 hodiny, 50 minut* (NH-AA-2DA)

·         Funkce ručního nastavení expozice

·         Real Imaging Processor (pro vyšší kvalitu obrazu, pohotovější odezvu a vyšší energetickou úspornost)

·         Kompatibilita s teleobjektivem při použití adaptéru

·         Dávkový režim (Burst): 9x (Fine), 15x (Standard) (1,2 fps)

·         Ukazatel histogramu

·         Přímý tisk přes USB (PictBridge**)

·         Kompatibilní s médii Memory Stick/Memory Stick PRO (součástí dodávky je karta Memory Stick o kapacitě 32 MB)

 

* Počet snímků je měřen podle standardu CIPA (CIPA: Camera & Imaging Products Association)

**PictBridge je ochranná známka.

Informace v této zprávě mohou podléhat chybám a technickým změnám.

 

 

KONEC

 

 

Pro více informací kontaktujte:

 

Sony Czech spol. s r.o.

AD&PR Specialist

Ivona Matušková

Vinohradská 174, 130 00 Praha 3, Czech Republic

tel:+420 222 864 104, fax: +420 222 864 100

email: ivona.matuskova@eu.sony.com

www.sony.cz

 

 

O společnosti Sony:

Společnost Sony vyrábí audio, video, komunikační zařízení a informační technologie určené globálním spotřebitelským i profesionálním trhům. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, obrazu, videa, her a online podnikání má Sony jedinečnou pozici, aby se stala vedoucí společností na poli osobní zábavy v prostředí širokopásmových sítí 21. století. Ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2003, zaznamenala společnost Sony v Evropě konsolidované tržby ve výši 13,88 miliard eur (1 666 miliard jenů při přepočtu průměrným směnným kurzem za toto období 109 jenů za euro). Společnost Sony Europe, která sídlí v budově Sony Center na Potsdamer Platz v Berlíně a odpovídá za evropské aktivity koncernu Sony v oblasti elektroniky, ve fiskálním roce, který skončil 31. března 2003, zaznamenala konsolidované tržby 8,62 miliard eur.

 

Další informace o společnosti Sony Europe najdete na webovém serveru http://www.sony-europe.com.

 

Váš názor Další článek: ICQ Lite 4.0 beta

Témata článku: Modem, CS, Zeiss, Objektivy, Carla, Twilight, Snap, Fine, Memory, Real, Layout, Memory Stick, Grid, Carl Zeiss, Vario, Stamina


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 62

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 65

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu