Čtyřreproduktorový systém od Creative Labs

Hluboký zážitek se čtyřbodovým prostorovým reproduktorovým systémem FourPointSurround.
Čtyřreproduktorový systém od Creative Labs
Společnost Creative Labs, špičkový dodavatel multimediálních výrobků pro počítače PC, 8. října oznámila, že přidala ke své řadě reproduktorových systémů nejnovější přírůstek. FourPointSurround od společnosti PCWorks, jež je bezprostředně připraven k dodávkám v prodejní síti, nabízí skutečný 3D zvukový vjem, který umožňuje hráčům toužícím po nejvyšším výkonu a milovníkům hudby obklopit se zcela zvukem za cenu 3850,- Kč (bez DPH).

FourPointSurround od společnosti PCWorks tvoří součást kompletního systémového přístupu od společnosti Creative, jehož cílem je dodávat platformu pro její technologii prostorového zvuku Environmental Audio, a je tedy ideálním doplňkem zvukové karty Sound Blaster Live!. Jedná se o první kompletní reproduktorový zvukový systém, který dodává čtyřkanálový zvukový signál přes čtyři odděleně napájené satelitní reproduktorové soustavy a je ještě posílen subwooferem, neboli superbasovým reproduktorem, pro hry a další software, který podporuje rozšíření Environmental Audio Extensions (EAX) od společnosti Creative k rozhraní Direct Sound 3D od společnosti Microsoft.

Reproduktorové soustavy FourPointSurround od společnosti PCWorks rozšiřují rodinu dvou a tří dílných reproduktorových systémů od společnosti Creative a jedná se o nejnovější produkt, který se zrodil ze spolupráce společností Creative a Cambridge SoundWorks, jež je vyhlášenou společností v oblasti domácí stereoreprodukce, domácím divadle a v oblati výroby multimediálních reproduktorových systémů.

Mezi ostatní funkce reproduktorových soustav FourPointSurround od společnosti PCWorks patří:

Neuvěřitelná flexibilita v umístění reproduktorových skříněk, kompaktní konstrukce, malé rozměry, trojnožky pro zadní reproduktory a připravená uchycení pro montáž na zeď - to vše umožňuje reproduktorovým skříňkám, aby byly umístěny téměř kdekoli.

Čtyři kompaktní skříňky o rozměrech 2,75 “ (dvě přední a dvě zadní) a jedna superbasová (subwoofer) poskytují plný, bohatý zvuk, který může být použit v jakémkoli prostředí při možnosti řízení úrovně basů a vybavení operačními zesilovači.

Magneticky stíněné reproduktorové skříňky umožňují jejich umístění blízko k obrazovce monitoru nebo k televizi bez toho, že by byl ovlivněn obraz. Vestavěná podpora vzdáleného ovládání hlasitosti všech čtyř reproduktorových soustav a subwooferu, která může být umístěna kdekoliv, je tak snadno k dosažení.

Jediný systém reproduktorů optimalizovaný pro technologii DirectSound, pro skutečné 3D hudební hry a 3D multimediální tituly.

Stojánky pro zadní reproduktorové skříňky umožňují jejich libovolné umístění.

Automatické přepnutí do módu se sníženým odběrem energie po 15 minutách nečinnosti.

Devítistopé kabely pro každý přední satelit a dvanáctistopé kabely pro každý zadní satelit umožní zase velkou libovůli v umístění reproduktorových skříní tak, aby bylo dosaženo špičkového oddělení zvuku a jeho nejlepšího šíření.

Zařízení je k dostání v široké síti distributorů a reselerů společnosti Creative po celém světě. Maloobchodní cena reproduktorových skříní FourPointSurround od společnosti PCWorks se odhaduje na 3850,- Kč (bez DPH).

O společnosti Creative
Společnost byla založena v roce 1983. Hlavní sídlo společnosti Creative Technology je v Singapuru s tím, že evropské zastoupení má sídlo v UK. Evropské zastoupení společnosti Creative Labs Evropa bylo vybudováno v roce 1993 s cílem získat větší podíl na potenciálu rozvíjejícího se evropského trhu. Plnohodnotná činnost evropské pobočky byla zorganizována generálním ředitelem Michalem Sullivanem se sídlem v Berkshire v UK. Pobočka Creative Labs Europe se během posledních tří let zosminásobila s tím, že byla vybudována zastoupení ve Francii, Španělsku, Itálii, Německu, UK, Beneluxu, Dánsku a Švédsku. European Operation Technology Centre (EOTC), neboli evropské výrobní technologické centrum od společnosti Creative, bylo oficiálně otevřeno 19.června 1995 v irském Dublinu. EOTC působí jako centrální distribuční centrum pro stále rostoucí obchod na evropské půdě s tím, že provádí dodávky a efektivní lokalizaci produktů pro evropský trh a podporu zákazníků tak, aby doplňovalo aktivitu poboček v různých zemích. Do činnosti firmy na evropském teritoriu je v současnosti zapojeno okolo 450 osob.

Společnost Creative Technology, Ltd.vyvíjí, vyrábí a prodává širokou škálu vyspělých multimediálních řešení pro PC, zábavu, výuku, hudbu a trh s nástroji zvyšujícími produktivitu práce. Produkty společnosti Creative jsou prodávány pomocí OEM systémových integrátorů stejně jako maloobchodních kanálů pod velkým množstvím značek včetně značkového jména „Blaster“. Na základě standardu Sound Blaster PCI společnost Creative vyrobila řešení, které využívá kombinaci hardware a software pro téměř dokonalou kompatibilitu s existujícími hrami jak pro DOS, tak pro starší verze OS Windows. Sídlo společnosti Creative a hlavní výrobní závody jsou dislokovány v Singapuru s prodejními distribučními a výzkumnými a vývojovými základnami vytvářejícími rozsáhlou globální síť poboček umístěných v Severní Americe, Evropě, Asii a Africe.

Sound Blaster je registrovaná ochranná známka a Environmental Audio, EMU10K1, Environmental Audio Extensions, EAX, Creative Multi Speaker Surround jsou ochranné známky společnosti Creative Technology Ltd. v USA a dalších zemích. E-mu Systems a SoundFont jsou registrované ochranné známky u společnosti E-mu Systems, Inc. Cambridge SoundWorks je registrovanou ochranou známkou a PCWorks a Desktop Theater jsou obchodní známky společnosti Cambridge SoundWorks, Inc. Všechny ostatní produkty zde jmenované jsou obchodními značkami jejich příslušných majitelů a musí být jako takové uznávány.

Váš názor Další článek: Jak změnit implicitní umístění složky Dokumenty ve Windows 98?

Témata článku: Hardware, Software, Audio kabely, Kompletní sídlo, Subwoofer, Subwoofery, Satelitní karty, Speaker, Malý satelit, Dublin, Creative, Evropský systém, Benelux, Cambridge, Multimediální produkt, Kompaktní rozměr


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky