ČTK a partneři nabízí český obsah pro Sun One Portal Server 6.0

24. dubna 2003
Computer 8/03
Česká tisková kancelář ve spolupráci s firmou Getronics nabízí konektor umožňující poskytovat aktuální zpravodajství ČTK v prostředí portálového serveru z rodiny Sun ONE od Sun Microsystems
ČTK a partneři nabízí český obsah pro Sun One Portal Server 6.0

Česká tisková kancelář (ČTK)  uvádí pilotní projekt prvního kanálu s českým  obsahem (Channel Provider), který je možno přímo integrovat do prostředí Sun ONE Portal Serveru 6.0 od společnosti Sun Microsystems. Vývojem tohoto produktu byla pověřena firma Getronics (Czech Republic) s.r.o.  Zákazníkům, kteří využívají výhod portálového řešení Sun ONE tento produkt umožňuje pohodlný a personalizovaný přístup k aktuálnímu zpravodajství ČTK. Uživatel se v portálu nejprve identifikuje a po jeho autentizaci je mu na základě nastavení v Identity serveru (LDAP) přidělen přístup ke zvoleným službám – jednou z těchto služeb je přístup k různým kategoriím zpravodajství České tiskové kanceláře, ve kterých má uživatel dle svého nastavení možnost vyhledávat a zobrazovat zprávy dle svého výběru.

Zprávy je možno zobrazovat podle jednotlivých kategorií, ale i dle geografických  regionů a v neposlední řadě i za pomoci klíčových slov. Lze si tak představit situaci, kdy bude např. finanční ředitel firmy pracující v dřevozpracujícím průmyslu na Zlínsku informován o všech zprávách vydaných ČTK a týkajících se kategorií: Ekonomické – Dřevařský a papírenský průmysl – Zlínský kraj.

 

„Společnost Sun Microsystems úzce spolupracuje s mnoha poskytovateli obsahu, který je optimalizován pro produkt Sun ONE Portal Server (celosvětovými poskytovateli obsahu jsou např. Yahoo!, CNN, Streaming Media, atd.).  Česká tisková kancelář (ČTK)  patří mezi nejvýznamnější tuzemské poskytovatele obsahu a nás těší skutečnost, že vytvořili další alternativní distribuční kanál svého obsahu, který je přizpůsobený na přímou integraci do našeho produktu Sun ONE Portal Server, čímž se rozšiřuje portfolio služeb, které nyní mohou využívat naši stávající a budoucí zákazníci na straně jedné, a na straně druhé se otevírají i další obchodní příležitosti pro našeho partnera - ČTK“, řekl Václav Kraus, Sun ONE Manager u Sun Microsystems Czech, s.r.o.

 

Vytvořené řešení je moderní službou umožňující uživatelům Sun ONE Portal Serveru 6.0 odebírat zpravodajství ČTK přes definované rozhraní. Datové rozhraní je řešeno umístěním Sun ONE 7.0 PE Aplikačního serveru přímo v ČTK. Ten je napojen do stávající databáze zpráv bez nutnosti vytvářet další rozhraní. Propojení s klienty ČTK je zajištěno přes Web Services (XML, SOAP), což je rozšířený standard, který umožňuje  používání klientských řešení založených na různých platformách. Toto řešení umožní také  nastavování profilů koncových uživatelů v závislosti na odebíraných službách ČTK s využítím LDAP.

„Chtěli jsme ve spolupráci se Sun Microsystems a ČTK nabídnout moderní řešení, které by splňovalo nároky na integraci obsahu zpravodajství ČTK do různých, i platformově nezávislých systémů. Ideální k tomuto účelu bylo využití Webových služeb, tedy souborů metod a funkcí sloužících pro komunikaci systémů prostřednictvím internetu. Na klientské straně jsme jako nadstavbu, která zajišťuje zobrazení zpravodajství zvolili SunONE Portal Server 6.0, který je svou moderní architekturou vhodný pro implementaci řešení postavených na standardu Webových služeb.“, řekl Vladimír Daněk, Project Manager z firmy Getronics.

Přenos zpráv zajišťuje servlet umístěný v portal serveru. Načítá z aplikačního serveru v ČTK seznam aktuálních zpráv roztříděný podle přednastavených kategorií.

Jednotlivé články jsou zobrazeny, po kliknutí na vybraný titulek, v novém okně prohlížeče.

 

Mimo Javy lze k vytvoření dalších konektorů použít Visual Basic, C, C++ nebo Perl.

 

 

 

 

Channel Provider pro Sun ONE Portal Server 6.0

 

Ukázkou použití Web Services ČTK v praxi je kanál zpravodajství integrovaný do prostředí Sun ONE Portal Serveru 6.0. Uživatel portálu má možnost využívat veškerých výhod které mu tato aplikace přináší (agregace obsahu, personalizace, bezpečnost), a navíc si může po doinstalování konektoru WS ČTK  zobrazit  i první český obsahový kanál. Výsledkem je možnost  přístupu  k aktuálním zpravodajským informacím ČTK, které si může uživatel přizpůsobit svým potřebám a požadavkům pomocí nastavení tohoto kanálu. Samozřejmostí je také přizpůsobení k různým uživatelským a skupinovým nastavením a to včetně designu.

 

 

.

 

O společnosti ČTK

 

Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tiskovou agenturou zabývající se získáváním, zpracováváním, ukládáním a šířením textových a obrazových informací. ČTK průběžně informuje o politických, ekonomických, kulturních, sportovních a všech dalších událostech doma i v zahraničí. Aby mohla Česká tisková kancelář vyhovět požadavkům všech svých potenciálních zákazníků na formu a distribuci informací, rozhodla se realizovat ověřovací pilotní projekt rozšiřující stávající služby o alternativní distribuční kanál pro poskytování zpravodajství.

 

Podrobnější informace lze nalézt na http://www.ctk.cz

 

Pro bližší informace kontaktujte:

 

Vlasta Dočekalová

tel. 222 098 326

e-mail: docekalova@mail.ctk.cz

Česká tisková kancelář

Obchodní oddělení

Opletalova 5-7

111 44 Praha 1

http://www.ctk.cz

O společnosti Getronics

Getronics je poskytovatel služeb a řešení pro podnikové uživatele v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Getronics disponuje přímým zastoupením ve více než 30 zemích, kde pracuje přes 26 000 zaměstnanců. S akciemi společnosti se obchoduje na burze Euronext Amsterdam (GTN).

Getronics (Czech Republic) s.r.o. je pobočka mezinárodní společnosti Getronics, ve které pracuje více než 100 pracovníků. Getronics se při dodávkách podnikových řešení zaměřuje na poskytování širokého spektra odborných IT služeb, systémovou integraci, systémy pro správu dokumentů a řízení vztahů se zákazníky (CRM), e-Business, automatizaci front-office operací a dodávky a outsourcing technické infrastruktury informačních systémů.

 

Podrobnější  informace lze nalézt na http://www.getronics.com  http://www.getronics.cz.

 

Pro bližší informace kontaktujte:

 

Jana Hurdová

Marketing & Communications Executive

Getronics (Czech Republic) s.r.o.

Tel: +420 222 811 481

e-mail: jana.hurdova@getronics.com

http://www.getronics.com

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi – ”The Network Is The Computer™” („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardware, software a služeb pro provoz Internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

 

###

 

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Sun Fire, Solaris a “The Network Is The Computer” jsou ochrannými známkami či registrovanými ochrannými známkami firmy Sun Microsystems ve Spojených státech a dalších zemích.

 

PR kontakt:

Radomír Macek

Marketing Manager GSO

Sun Microsystems Czech, s.r.o.

Tel: +420 233 009 311

e-mail: radomir.macek@sun.com

http://www.sun.cz

 

###

 

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, Sun ONE, Java a "The Network Is the Computer" jsou registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

 

 

 

Váš názor Další článek: Computer 8/03

Témata článku: Různé kategorie, Portal, The Sun, The One, Česká tisková kancelář


Určitě si přečtěte

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 122

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Velká analýza 10 000 největších webů ukázala, že jsou tak nějak všechny stejné

Velká analýza 10 000 největších webů ukázala, že jsou tak nějak všechny stejné

** Podoba webů se za těch 30 let dramaticky proměnila ** Dnes jsou ale poměrně uniformní – podobné ** Ukazuje to i analýza z Indianské univerzity

Jakub Čížek | 34

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 123

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize