CSC uzavřela dohodu o akvizici společnosti iSOFT

CSC uzavřela dohodu o akvizici společnosti iSOFT

Společnost CSC, vedoucí globální poskytovatel technologických řešení a služeb, oznámila, že podepsala dohodu o získání veškerých aktiv společnosti iSOFT Group jednoho z největších světových poskytovatelů pokročilých IT řešení pro zdravotní péči. Tato akvizice doplní a posílí softwarové produkty a nabídku integrace a služeb pro zdravotnictví společnosti CSC a zároveň posílí i oblast výzkumu a vývoje zdravotnických řešení. Tento krok též urychlí strategický plán růstu společnosti CSC v oblasti farmaceutického trhu a posune dále společnost do pozice velmi silného hráče v oblasti informačních technologií pro zdravotní péči.

Nabídka akcionářům společnosti iSOFT činí 0,17 australského dolaru na akcii v hotovosti. Uzavření této transakce se očekává během druhého čtvrtletí fiskálního roku 2012 společnosti CSC a závisí na různých podmínkách, například na souhlasu akcionářů společnosti iSOFT a dalších schváleních ze strany zákonných orgánů Austrálie a EU.

Připojením 3 300 zaměstnanců společnosti iSOFT po celém světě, především v hlavních střediscích pro výzkum a vývoj v Indii, Španělsku, Velké Británii, Austrálii, Novém Zélandu a ve střední Evropě rozšíří CSC svoji schopnost podporovat současné zákazníky, vytvářet více inovativních řešení, a získá silnou základnu zákazníků na nových a rozvíjejících se trzích.

„Spojením obou společností posílí dále CSC svoji roli přední inovativní společnosti na globálním IT trhu se zdravotní péčí,” řekl Michael W. Laphen, předseda, prezident a ředitel společnosti CSC. „Vytváříme konkurenceschopný životní cyklus služeb, které budou lépe sloužit našim klientům po celém světě a zlepší péči o pacienty. Stane se tak díky kombinaci společných zkušeností v oblasti poskytování zdravotní péče po celém světě, komplementárních softwarových řešení pro zdravotní péči na špičkové úrovni, a zlepšeným schopnostem systémové integrace, outsourcingu a procesního řízení.”

Softwarová řešení pro zdravotnictví společnosti iSOFT využívá přes 13 000 poskytovatelů zdravotnické péče a vlád ve 40 zemích pro řízení informací o pacientech a ke zlepšování klíčových procesů. Se znalostmi a zkušenostmi více než 1 300 vývojových odborníků a více než 200 klinických lékařů se řešení společnosti iSOFT každodenně dotýkají více než 200 milionů pacientů na pěti kontinentech. Systémy společnosti jsou instalovány ve více než 8 000 nemocnicích a klinikách. Tento rozsah umožnil společnosti iSOFT, aby se udržela na špici posledních trendů v technologii a praxi zdravotní péče a transformovala je na inovativní a praktická řešení.

„Software a služby společnosti iSOFT v oblasti elektronických zdravotních záznamů v kombinaci s globálními znalostmi a schopnostmi v oblasti zdravotní péče společnosti CSC vytvoří velmi silného hráče na globálním trhu zdravotní péče, který zlepší poskytování integrovaných služeb,“ řekl Andrea Fiumicelli, výkonný ředitel společnosti iSOFT. „Pro zaměstnance společnosti iSOFT to znamená velký krok vpřed, protože budou mít příležitost nadále pracovat v oblasti zdravotnického IT, a přitom pokračovat ve své kariéře pod křídly CSC.”

„Jakmile bude akvizice dokončena, bude představovat klíčový krok v rozšiřování našeho podnikání v oblasti globální zdravotní péče. CSC bude na špici nových technologií zdravotní péče, poskytne svým klientům přístup k rozšířeným možnostem systémů pro zdravotnictví a bude nadále prosazovat vizi jednoho záznamu pacienta na celý život,” dodal M. W. Laphen.

Další článek: Vlastní server za 495 Kč měsíčně

Témata článku: Pokročilý výzkum, Celé řešení, Celý klient, Celá společnost, Velký posun, Austrálie, Praktický život, Inovativní technologie, Velký rozsah

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší