Creative uvádí ZEN Vision W – širokoúhlý přenosný přehrávač videa, fotografií a mp3 souborů

Do přenosného zábavního centra se vejde až 120 hodin videa, desítky tisíc digitálních fotek nebo 15 000* skladeb
Creative uvádí ZEN Vision W – širokoúhlý přenosný přehrávač videa, fotografií a mp3 souborů

Společnost Creative (Nasdaq: CREAF), světový leader na poli produktů pro digitální zábavu, uvedla na trh přenosný přehrávač videa, fotografií a MP3 souborů ZEN Vision W. Zařízení má barevný širokoúhlý barevný TFT displej s vysokým rozlišením 480 x 272 pixelů, úhlopříčkou 4,3“ a formátem 16:9. Kapacita ZEN Vision W činí až 120 hodin digitálního videa nebo desítek tisíc fotografií či až 15 000 skladeb. Jeho tělo z hořčíkových slitin je navíc vybaveno slotem pro karty Compact Flash pro přímý přenos fotografií z digitálních fotoaparátů. ZEN Vision W si lze prohlédnout a vyzkoušet během berlínského veletrhu IFA konaného 1. až 6. září v expozici Creative (stánek č. 104).

 

„Navrhli jsme ZEN Vision W se skvělým širokoúhlým displejem formátu 16:9 a kapacitou 30 GB tak, aby se stal nejpřitažlivějším přenosným videopřehrávačem a prohlížečem fotografií na trhu,“ řekl Sim Wong Hoo, předseda správní rady a CEO společnosti Creative. „Přístroj pracuje s velkým množstvím videoformátů, službami pro předplatné a stahování hudby a má zabudovaný slot pro karty Compact Flash pro přímý přenos fotek z mnoha oblíbených typů digitálních fotoaparátů. Je to nejlepší společník na cesty, jakého si můžete přát.“

 

Digitální video

ZEN Vision W podporuje širokou škálu videoformátů včetně MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4-SP, MJPEG, DivX 4 a 5 či XviD, v nichž přehrává videoklipy a filmy stažené z internetu. Vyměnitelná nabíjecí baterie umožňuje přehrávat až 4,5 hodiny videa.

 

Digitální fotografie

Do ZEN Vision W se vejdou desítky tisíc digitálních fotografií. Perfektně tak může sloužit jako úložiště fotek z digitálních fotoaparátů během dovolené.  Pohodlný slot typu Plug&View™ na boku přehrávače pracuje s kartami Compact Flash Type I a Type II.  Volitelný adaptér pro slot Compact Flash, který se dá do něj přímo zasunout, umožňuje pracovat i s jinými typy karet, jako jsou SmartMedia, MultiMedia Card a Secure Digital.

 

Pohodlné propojení pro kompozitní audio-video umožňuje zobrazit výstup z prohlížeče jako vynikající plnobarevný obraz velikosti 720 x 480 bodů na televizní obrazovce jakékoli velikosti. Uživatelé mohou sledovat slide show podmalovanou oblíbenou hudbou buď ze sluchátek, nebo zabudovaného reproduktoru na čelní straně přehrávače či přes připojené reproduktory, například Creative I-Trigue® 2.1.

 

Hudba a další

ZEN Vision W podporuje služby pro předplacenou hudbu jako Yahoo! Music Unlimited, Napster To Go, Urge a MSN Music. Umožňuje také stahování hudby z internetových hudebních obchodů jako AOL Music Now, Napster, Yahoo! Music a také nabídky mluveného slova ze serveru Audible.com.  ZEN Vision W má rovněž zabudované FM rádio se 32 předvolbami.

 

Další funkce

Širokoúhlý barevný displej ZEN Vision W s úhlopříčkou 4,3 palce zobrazuje patentované uživatelské rozhraní ZEN pro přístup k hudbě, obrázkům a videu. Mezi další funkce přístroje patří:

·        Zoom to Full – přibližuje jakýkoli obsah nebo jej zmenšuje tak, aby se vešel na displej

·        Zabudovaný mikrofon – na displeji se zobrazuje hlasitost signálu pro optimální kvalitu nahrávky

·        Organizér – obsahuje kalendář a seznamy úkolů a kontaktů, které se dají synchronizovat s Microsoft Outlookem

·        Další funkce – umožňuje nastavení datumu a času, přiřazuje prostor vyměnitelného disku příslušnému ukládacímu prostoru

·        Hodiny – budík s vyzváněním, které lze nastavit na jakoukoli hudbu, barevná témata a různé jazyky pro přizpůsobení požadavkům uživatele

 

ZEN Vision W se připojuje k osobnímu počítači přes rozhraní USB 2.0 umožňující rychlý a snadný přenos obsahu. Může se také připojit prostřednictvím volitelné kolébky s replikátorem portů. Další doplňky včetně adaptéru pro slot Compact Flash, krytu displeje, stojánku, cestovní nabíječky, dálkového kabelového ovládače a infračerveného ovládače budou k dispozici pro zakoupení samostatně.

 

* Při čtyřminutových skladbách v kvalitě 64 kb/s ve WMA.

 

 

O společnosti Creative Labs

Creative (Nasdaq: CREAF) je vedoucí světová firma na poli digitální zábavy pro osobní počítače a internet. Firma známá díky zvukovým kartám Sound Blaster stála u zrodu multimediální revoluce a dnes určuje směry digitální zábavy na platformě PC takovými produkty, jako jsou osobní přehrávače Zen a MuVo. Inovativní hardware, vlastní technologie, aplikace a služby využívají předností internetu a přinášejí spotřebitelům zážitek z digitální zábavy ve špičkové kvalitě kdekoli a kdykoli.

 

Sídlo společnosti Creative Technology založené v roce 1981 je v Singapuru. Divize Creative Labs Europe byla založena v roce 1983 s cílem získat odpovídající podíl na rostoucím evropském trhu. Její ústředí a provozní centrum EOTC (Europe Operations/Technical Center) stojí v irském Dublinu a poskytuje efektivní, lokalizované a regionálně přizpůsobené služby týkající se dodávek produktů na evropský trh. Poskytuje také strategickou zákaznickou podporu obchodním pobočkám Creative v Beneluxu, Dánsku, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Švédsku a Spojeném království. V Evropě nyní Creative zaměstnává okolo 400 lidí.

 

Váš názor Další článek: Novinky z hardwaru: Athlon FX-60 za poloviční cenu? Jmenuje se Athlon X2 5200+

Témata článku: Televizní sluchátka, Slide, Vision, Line, CS Go, Hořčíkové tělo, Sluchátka s rádiem, Compact


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky