CREATIVE UVÁDÍ WEBOVOU KAMERU CERTIFIKOVANOU PRO SKYPE

Současně s rozšířením Skype o možnost videokomunikace nabízí Creative novou webovou kameru pro videotelefonování přes Skype Video.
CREATIVE UVÁDÍ WEBOVOU KAMERU CERTIFIKOVANOU PRO SKYPE

1. prosince 2005 — Společnost Creative (Nasdaq: CREAF), světová vedoucí firma na poli digitální zábavy pro osobní počítače a internet, uvádí na trh novou webovou kameru certifikovanou pro provoz se Skype a vhodnou pro použití se Skype Video, nejnovějším rozšířením komunikačního softwaru Skype. Nová kamera s názvem Creative WebCam Instant Skype Edition je vybavena náhlavní soupravou s mikrofonem, softwarem a samostatným mikrofonem pro případ, kdy chce hovořit více lidí najednou. V krabici je také poukázka na 30 volných minut služby SkypeOut™ umožňující telefonovat prostřednictvím osobního počítače na pevnou linku nebo mobil.

 

„Skype hledá cesty jak zásadně zjednodušit způsob komunikace přes internet – prostřednictvím chatu, hlasu a nyní i videa. Creative sdílí tuto vizi,“ řekl James Bilefield, viceprezident Skype pro rozvoj obchodu. „Naše partnerství s Creative je důležité v tom, že pomáhá zjednodušit a zefektivnit volání přes Skype Video.“

 

„Telefonická volání přes internet znamenají nový způsob komunikace. Naše webová kamera pro Skype přináší lidem průlomové, snadno použitelné řešení pro komunikaci a sdílení zážitků,“ uvádí Jean-Marc Dupuis, generální ředitel Creative Labs Europe. „Skype díky jednoduchosti své nové služby jistě vytvoří velký zájem o videotelefonování. Jsme potěšeni tím, že se nám povedlo nabídnout naši webovou kameru certifikovanou pro použití se Skype už v den ohlášení nové služby.“

 

Skype dostupné ve 27 jazycích se používá téměř ve všech zemích světa a skypování se stalo globálním fenoménem. Poslední verze tohoto softwaru má ještě jednodušší rozhraní umožňující lidem snadno vidět svou rodinu, přátele a kolegy a hovořit s nimi.

 

Díky stále rostoucímu počtu lidí komunikujících on-line vzrostl za poslední dva roky prodej webových kamer v Evropě o 139 procent a zatím nejsou žádné známky toho, že by se měl začít zpomalovat.

 

The Creative WebCam Instant Skype Edition

Webová kamera certifikovaná pro provoz se Skype je vybavena pokročilým CMOS-sensorem, který může snímat video v rozlišení 352 x 288 pixelů s frekvencí 30 snímků za vteřinu. Má univerzální podstavec, díky němuž se dá umístit prakticky kamkoliv. Její zapojení a užívání je rychlé a snadné. K balení je připojen obsáhlý softwarový balík pro správu a úpravu obrázků. Kamera je tak perfektním doplňkem pro Skype 2.0.

 

O společnosti Creative Labs

Creative (Nasdaq: CREAF) je vedoucí světová firma na poli digitální zábavy pro osobní počítače a internet. Firma známá díky zvukovým kartám Sound Blaster stála u zrodu multimediální revoluce a dnes určuje směry digitální zábavy na platformě PC takovými produkty, jako jsou osobní přehrávače Zen a MuVo. Inovativní hardware, vlastní technologie, aplikace a služby využívají předností internetu a přinášejí spotřebitelům zážitek z digitální zábavy ve špičkové kvalitě kdekoli a kdykoli.

 

Sídlo společnosti Creative Technology založené v roce 1981 je v Singapuru. Divize Creative Labs Europe byla založena v roce 1983 s cílem získat odpovídající podíl na rostoucím evropském trhu. Její ústředí a provozní centrum EOTC (Europe Operations/Technical Center) stojí v irském Dublinu a poskytuje efektivní, lokalizované a regionálně přizpůsobené služby týkající se dodávek produktů na evropský trh. Poskytuje také strategickou zákaznickou podporu obchodním pobočkám Creative v Beneluxu, Dánsku, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Švédsku a Spojeném království. V Evropě nyní Creative zaměstnává okolo 400 lidí.

Váš názor Další článek: Chyby v zaúčtování software mohou firmám způsobit problémy

Témata článku: Video, Skype, Digitální kamery, Webová kamera, Sensor, Webcam

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší