Creative uvádí nový standard audia pro PC

18. října 2002
Inkoustová tiskárna zdarma na Cybex.cz
S uvedením karty Sound Blaster Audigy 2 s certifikací THX společnost Creative přináší DVD-Audio do oblasti PC s kvalitou 24 bitů/192kHz
Creative uvádí nový standard audia pro PC

Praha, 11. října 2002 -- Společnost Creative (Nasdaq: CREAF), jež je předním světovým výrobcem produktů digitální zábavy pro osobní počítače a Internet, oznámila několik převratných klíčových novinek v oblasti zvuku pro PC při příležitosti uvedení nové zvukové karty Sound Blaster® Audigy™ 2. Milióny uživatelů PC, kteří mají ve svých počítačích PC nainstalovánu mechaniku DVD-ROM, mohou používat zvukovou kartu Sound Blaster Audigy 2 k tomu, aby si vychutnali standard Advanced Resolution™ DVD-Audio s ohromující kvalitou 24 bitů/192kHz.

Zvuková karta Sound Blaster Audigy 2 přináší odstup signálu od šumu 106dB (SNR) a jedná se o samostatnou zvukovou kartu s certifikací THX, jež říká, že umí pracovat ve standardu Dolby Digital® EX, novém prostorovém zvukovém formátu určeném do filmových studií. Jedná se o nejnovější dynamický a pohlcující prostorový zvukový standard od společnosti Dolby Labs. Karta také zajišťuje nebývalou realitu u stovek stávajících herních titulů založených na technologii DirectSound® 3D. Zvuková karta Sound Blaster Audigy 2 umožňuje nahrávání v kvalitě 24 bitů/96kHz a také poskytuje zapáleným fanouškům digitální hudby novou generaci přehrávače Creative MediaSource™, který přináší mnoho funkčních rozšíření z hlediska digitální hudby včetně transformace stereofonních MP3 nahrávek při přehrávání do plného 6.1 prostorového zvuku.

Společnost Creative navíc ke kartě Sound Blaster Audigy 2 nabízí kartu Sound Blaster Audigy 2 Platinum, která obsahuje zásuvný modul s konektory pro připojení externích zařízení a ir rozhraní pro dálkový ovladač.

DVD-Audio

“S uvedením karty Sound Blaster Audigy 2 dosáhl formát DVD-Audio nového důležitého milníku,“ říká Paul Vidich, výkonný vicepresident strategického plánování a rozvoje podnikání u společnosti Warner Music Group. “Uživatelé stále častěji uslyší plnou akustickou sílu formátu DVD-Audio u rostoucího rozsahu spotřební elektroniky a nyní získávají tuto možnost i na PC. Hudební průmysl spolu se špičkovými umělci již vydal stovky titulů ve formátu DVD-Audio, které je možno přehrávat v milionech DVD diskových mechanikách a na herních systémech PlayStation2® po celé Evropě. Společnost Creative je nejnovější špička v tomto průmyslu, která si vybrala formát DVD-Audio jako formát pro multikanálový zvuk ve vysokém rozlišení.”

Zvuková karta Sound Blaster Audigy 2 je jediné audio řešení pro PC, které umožňuje přehrávání formátu Advanced Resolution DVD-Audio 24 bitů /192kHz ve stereofonním módu a 24 bitů/96kHz v 5.1 módu.

DVD-Audio je hudba zaznamenaná v nejvyšším rozlišení, které je pro PC k dispozici. S více než pětinásobnou jemností detailu CD-Audia, vyššími vzorkovacími frekvencemi a bezztrátovou kompresí dospívá DVD-Audio do úžasně přesných hudebních elementů, které na médiích jako jsou hudební CD nebo magnetofonová páska, prostě nenajdeme.

“Karta Sound Blaster Audigy 2 nejen že opět posouvá zvuk PC kupředu, ale ukazuje nový standard v oblasti kvality pro zvuk jako takový,“ říká Sim Wong Hoo, generální ředitel společnosti Creative. “Tak, jak jsme to udělali již mnohokrát v minulosti, Creative vybudoval s audiem Sound Blaster 24-bit ADVANCED HD™ další novou platformu pro PC. Nyní s uvedením zvukové karty Sound Blaster Audigy nastavujeme audio standard pro PC, který se v současnosti začíná rozvíjet v oblasti spotřební elektroniky.“

Sound Blaster 24-bit ADVANCED HD Audio – mnohem lepší než integrované audio

Karta Sound Blaster Audigy 2 se svou technologií 24-bit ADVANCED HD a odstupem signálu od šumu (SNR) 106dB přináší až osmkrát lepší čistotu zvuku než zvukové karty integrované na základní desce. Digitálně analogové převodníky v novém čipu Audigy 2 přináší špičkovou kvalitu 24 bitů/192kHz konverze digitálního zvuku na analogový a opravdové 24 bitové ADVANCED HD audio zajišťuje čistotu zvuku bez syčení a vynikající čistotu při odstupu signálu od šumu 106 dB. Výkon zpracování procesoru Audigy 2 umožňuje plný 5.1 diskrétní zvuk v kvalitě 24 bitů/96kHz při přehrávání souborů ve formátu WMA (Windows Media Audio 9 Professional) - prvním digitálním 5.1 prostorovém zvukovém kodeku z nové řady Windows Media 9 Series.

 

“Karta Sound Blaster Audigy 2 je ideální cestou pro poslech převratného prostorového zvuku z formátu Windows Media Audio 9 professional,” říká  Jonathan Usher, ředitel divize Windows Digital Media Division u společnosti Microsoft Corp. “Tím, že Creative podporuje formát Windows Media 9 a Windows XP, otevírá dveře nové vlně digitálních médií na PC odpovídajících domácímu kinu.”

6.1 pro hry DirectSound 3D, Dolby Digital EX filmy a Up-mixy stereofonní hudby

Zvuková karta Sound Blaster Audigy 2 přidává podporu pro diskrétní zadní centrální reproduktor pro uchvacující 6.1 prostorový zvuk u her podporujících standard DirectSound 3D, nebo u filmů s formátem zvuku Dolby Digital EX a MP3 nebo CD audio nahrávek. Pro hráče her na PC, kteří soutěží v nějaké 3D DirectSound střílečce nebo ve hře, kde se jezdí závody, poskytuje karta Sound Blaster Audigy 2 konkurenční výhodu tím, že je schopna umožnit, abyste uslyšli protihráče přicházejícího zezadu, přímo za vašimi zády. Tato funkce pracuje automaticky u jakékoliv současné hry, která podporuje rozhraní DirectSound 3D. Při přehrávání DVD filmů karta Sound Blaster Audigy 2 přináší na PC hudební zážitek podobný multikinům s podporou technologie  Dolby Digital EX, která je již implementována na hlavních DVD filmových titulech, včetně filmu Harry Potter 2 a Gladiator.

Creative MediaSource – Nová generace media přehrávače

Sound Blaster Audigy 2 obsahuje nový přehrávač MediaSource, což je plná MP3, WMA a ripovací aplikace s neotřelým srozumitelným rozhraním a vzrušujícími novými funkcemi pro MP3 a WMA formáty:

·        První PC media přehrávač, který umožňuje přehrávání DVD-Audio v kvalitě 24 bitů/192kHz v stereo módu a 5.1 signálu v kvalitě 24 bitů/96kHz;

·        SVM™ (Smart Volume Management) – inteligentní správa hlasitosti) sleduje odchylku v hlasitosti jednotlivých nahrávek MP3, resp.skladeb, takže během přehrávání není potřeba měnit hlasitost;

·        Další nová generace technologie Audio Clean-up odstraňuje syčení, praskání a zvuky přeskoků z vašich MP3 nebo WAV souborů nebo nahraného materiálu z vinylových desek nebo kazet;

·        Technologie CMSS® 3D (Creative Multi-Surround System™) přehraje jakoukoliv stereofonní nahrávku, včetně MP3 souborů a internetového audia, v bohatém 6.1 prostorovém zvuku a vytváří bohatý virtuální prostorový zvuk v reproduktorovém sytému nebo ve  sluchátkách;

·        Nový nástroj v knihovně - funkce  „vyhledej“  - umožňuje  uživatelům rychle vyhledat své hudební nahrávky tak, že uvedou několik prvních písmem ze jména interpreta nebo názvu písně a takto snadno prohledají celou knihovnu s kapacitou několika GB;

·        Integrované audio moduly umožňují záznam internetového audia v plné frekvenci do MP3 souborů a WMAs a nahrávání s pomocí ASR (Audio Stream Recorder) 2.0.

Překódování 24 bitů/96kHz

Karta Sound Blaster Audigy 2 umožňuje multikanálový záznam v kvalitě 24 bitů/96kHz, což je nejlepší digitální datový tok při záznamu, který je v současnosti na trhu, a umožňuje čistou záznamovou cestu a vysoce výkonné analogově digitální konvertory pro přesné uchopení kvality a subtilní detaily hudby. Karta také přináší 16 bitový/48kHz multikanálový formát s nízkou latencí.

SB1394™/FireWire®

Karta Sound Blaster Audigy 2 přidává k PC také rozhraní SB1394 neboli rozhraní FireWire®. Verze Sound Blaster Audigy 2 Platinum obsahuje ještě druhé rozhraní SB1394 na přední části modulu „Audigy drive“, který je umístěn v 51/4“ šachtě pro PC. Ve shodě se standardem IEEE® 1394, SB1394 umožňuje přenášet audio nebo video soubory až rychlostí 400 Mb za sekundu, což je až 30krát rychlejší než rozhraní USB 1.1. SB1394 umožňuje vytváření sítí peer-to-peer s nízkou latencí, kdy spolu vzájemně může komunikovat až 63 různých PC s rychlostí 20krát vyšší než tradiční sítě 10base T. Připojením karty Sound Blaster Audigy 2 k digitálnímu audio přehrávači Creative Jukebox 3 s rozhraním SB1394 se mohou uživatelé těšit ze závratně rychlého přenosu hudby z PC, kdy přenos 1 písně trvá pouze 1 sekundu.

Obojí, jak karta Sound Blaster Audigy 2, tak karta Sound Blaster Audigy 2 Platinum umožňují simultánní digitální a analogové připojení k zařízením, jako jsou MIDI nástroje, externí audio digitální zařízení a sluchátka. Dálkový ovladač je obsažen u karty Sound Blaster Audigy 2 Platinum pro další usnadnění používání.

EAX® ADVANCED HD™

Karta Sound Blaster Audigy 2 podporuje až 64 3D hardwarových hlasů s cílem přidat neuvěřitelný detail ke hře. Pro dosažení výjimečné reality audia v PC hře karta Sound Blaster Audigy 2 používá výkonný čip Audigy 2 pro generování efektů EAX ADVANCED HD ve vysokém rozlišení, jako je Environment Morphing™ (morfování prostorů), Environment Panning™ (prolínání prostředí), Environment Reflections™(odrazy prostředí) a Environment Filtering™ (filtrování prostředí). Úplná softwarová sada jak z dílny společností Creative Labs tak i dalších dodavatelů obsahuje aplikace pro silné uživatele, vzorky a demonstrační programy, doplňuje tento neuvěřitelně výkonný produktový balík.

Software v dodávce

Obě verze karty Audigy 2 obsahují nejúplnější softwarový balík audio aplikací, který byl až dosud na trhu. Navíc společnost Creative přidala dvě nejlépe se prodávající hry; Soldier of Fortune II: Double Helix and Hitman 2: Silent Assassin. Karta Audigy 2 Platinum také obsahuje software XCubasis VST (Creative Edition) od společnosti Steinberg, Traktor DJ (Creative Edition) od společnosti Native Instruments a Ulead 5.0.

Cena a dostupnost

Karta Sound Blaster Audigy 2 se bude prodávat za odhadovanou maloobchodní cenu XXXX.X Kč. A cena karty Sound Blaster Audigy 2 Platinum se bude pohybovat okolo XXXX.X  Kč. Obě karty budou na trhu DD.MM.2002.

 

 

O společnosti Creative

Společnost Creative (Nasdaq: CREAF) je celosvětová špička mezi výrobci zařízení pro digitální zábavu určených pro stolní počítače a Internet. Společnost Creative, proslulá svou kvalitní kartou Sound Blaster a spuštěním multimediální revoluce, určuje v současnosti svými produkty, jako je například uznávaný D.A.P. Jukebox, směr digitální zábavy na platformě PC. Inovativní hardware společnosti, firemní technologie, aplikace a služby využívající Internet umožňují zákazníkům vychutnat si vysoce kvalitní digitální zábavu kdykoli a kdekoliv.

Společnost Creative Technology Ltd., která byla založena v roce 1981, má sídlo vedení v Singapuru. Pobočka Creative Labs Europe byla založena v roce 1993 s cílem získat větší podíl z potenciálu evropského trhu. Do plného provozu byla pobočka uvedena generálním ředitelem Michaelem Sullivanem a její sídlo bylo vybudováno v Berkshire, UK. Creative Labs Europe se během minulých tří let rozrostla devětkrát s pobočkami ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Německu, UK, státech Beneluxu, Dánsku, Švédsku a Polsku. Evropské technické a provozní centrum společnosti Creative (EOTC) bylo oficiálně otevřeno 19. července 1995 v irském Dublinu. EOTC funguje jako centrum pro nástup na rychle rostoucí evropský trh. Zajišťuje efektivní dodávky produktů lokalizovaných a přizpůsobených evropskému zákazníkovi. Navíc poskytuje technickou podporu a doplňuje tak aktivity poboček v evropských zemích. V oblasti Evropy operuje 570 zaměstnanců.

Poznámka pro redaktory: Další informace získáte na adrese www.europe.creative.com. Najdete zde nové tiskové zprávy, krátké šoty, průvodce pro recenzenty a technické zprávy týkající se celé výrobní řady multimediálních produktů od společnosti Creative.

Pro další informace navštivte www.europe.creative.com

Váš názor Další článek: Inkoustová tiskárna zdarma na Cybex.cz

Témata článku: Windows, Internet, Platinum, Dj sluchátka, Zvuk, Digitální film, Nová sluchátka, Creative, Helix, Assassin, Audio, Cmss, Zvuková kvalita, Analogové rozhraní, Prostorový zvuk, Clean, Zvukové karty, 24, Hitman, Audio ovladač dolby, Advanced, Nový standard, Gladiator, Karta, Resolution


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky