Creative uvádí Eagle

Creative uvádí Eagle – nový 3D audio modelovací nástroj pro návrháře zvuku
Creative uvádí Eagle
Společnost Creative Labs Europe, špičkový poskytovatel řešení pro osobní digitální zábavu (Personal Digital Entertainment - PDE) uvedla na trh svůj produkt EAGLE™ - Environmental Audio Graphic Editor (grafický editor knihoven prostorového zvuku ), což je modelovací nástroj pro 3D zvuk, jež má přispět k většímu rozšíření technologie EAX™ (Environmental Audio Extensions) v nových herních titulech. EAGLE je výkonný a přitom snadno použitelný nástroj, který dává tvůrcům zvukové stránky her a jiných programů kompletní možnost ovládání efektů použitých v jejich aplikacích,jež jsou pak renderovány v reálném čase pomocí cenami ověnčené řady zvukových karet Sound Blaster® Live!.

Jednou z nejvýraznějších vlastností produktu EAGLE je úplná sada nástrojů, která umožní tvůrcům zvuku vytvářet velké množství rozličných zvukových datových sad nebo modelů. Tyto modely mohou například simulovat vlastnosti odrazu a dozvuku v místnosti nebo simulovat překážky, kdy zvuk prochází skrz nebo okolo dveří, sloupů, oken či dalších virtuálních objektů. Navíc prostředky v produktu EAGLE umožňují tvůrcům zvuku vytvářet tyto modely pomocí interaktivních 3D grafických presentací nebo zkoušení různých variant v reálném čase.

Podobně jako EAX, produkt EAGLE je navržen jako žijící nástroj a v budoucnosti se bude vyvíjet společně s technologií EAX s tím, jak tato technologie bude podporovat nové funkce a efekty. EAGLE byl zamýšlen jako flexibilní vývojový nástroj a může být modifikován tak, aby umožnil rychlou a snadnou podporu prostorového zvuku na různých platformách, například v prostředí DirectX od společnosti Microsoft nebo v připravovaném aplikačním rozhraní Open AL.

Cena a dostupnost

Produkt EAGLE si bude možno zdarma velmi brzy stáhnout z adresy http://developer.sound.blaster.com.

Přístup společnosti Creative k tvorbě EAX

Při rozvoji technologie EAX společnost využívá špičkové zkušenosti své plně vlastněné pobočky EMU System, která již více než 25 let dodává výkonná řešení pro profesionální hudebníky a zvukaře v Hollywoodu. Cílem společnosti Creative při vývoji systému rozhraní EAX je pokračovat v jeho rozvoji tak, aby obsahovalo plnou paletu parametrů nezbytných pro návrh kvalitního zvuku v interaktivních hudebních aplikacích. Koncepty a programovací prostředky pro generování zvuku v technologii EAX jsou specificky navržené pro široký rozsah aplikací, kam patří hry, vzdělávací tituly, simulace, zvukové programy pro Internet, hudba na Internetu jakož i hudební skladba. Společnost Creative pro zajištění těchto funkcí zvolila při vývoji svého populárního rozhraní cestu postupného vývoje, dala vysokou prioritu možnosti produkovat nejdůležitější efekty z hlediska okamžitého vnímání a pružným návrhem architektury zajistila možnost jejího dalšího rozvoje.

Platforma prostorového audia od společnosti Creative

Při vytváření nového zvukového standardu prostorového zvuku Environmental Audio byl vzat za základ systémový přístup pro zajištění prostorového zvuku - od procesoru a modelovacích algoritmů pro jednotlivá prostředí až po reproduktorové systémy a aplikační rozhraní pro programátory. Technologie Environmental Audio implementovaná v rodině zvukových karet Sound Blaster Live! přináší zcela novou dimenzi do oblasti her, hudby a aplikací pro volný čas na počítačích PC.

O společnosti Creative

Společnost Creative Technology Ltd., která byla založena v roce 1983, má sídlo vedení v Singapuru. Pobočka Creative Labs Europe byla založena v roce 1993 s cílem získat větší podíl z potenciálu evropského trhu. Do plného provozu byla pobočka uvedena generálním ředitelem Michaelem Sullivanem a její sídlo bylo vybudováno v Berkshire, UK. Creative Labs Europe se během minulých tří let rozrostla devětkrát s pobočkami ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii, Německu, UK, státech Beneluxu, Dánsku, Švédsku a Polsku. Evropské technické a provozní centrum společnosti Creative (EOTC) bylo oficiálně otevřeno 19.července 1995 v irském Dublinu. EOTC funguje jako centrální křižovatka pro rychle rostoucí evropský obchod. Zajišťuje efektivní dodávky produktů lokalizovaných a přizpůsobených evropskému trhu . Navíc poskytuje technickou podporu a doplňuje tak aktivity poboček v evropských zemích. V oblasti Evropy operuje 450 zaměstnanců.

Váš názor Další článek: Ocenění pro společnost EXPERT & PARTNER

Témata článku: Internet, Herní varianta, Zvuk, Dublin, Eagle, Hollywood, Creative, Technický vývoj, Dimenze, Pobočka, Plná možnost, Benelux, Tvůrce, Herní knihovna, Reálná aplikace, Zvuková technologie, Prostorový zvuk


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu