Cordless TrackMan Wheel

22. května 2000
SmartDraw: snadné kreslení
Logitech tvoří nový standard v technologii trackballů; představuje první bezdrátový optický trackball: Cordless TrackMan® Wheel.
Cordless TrackMan Wheel
Logitech (NASDAQ:LOGIY; Švýcarsko: LOGN, LOGZ), přední mezinárodní dodavatel rozhraní mezi člověkem a počítačem usnadňujícími komunikaci v kanceláři, doma či on-line představuje první bezdrátový optický trackball – Cordless TrackMan® Wheel. Tento produkt byl navržen tak, aby kombinoval preciznost a přesnost, kterou zákazníci očekávají od optické technologie firmy Logitech, a zároveň uživatele zbavil spleti kabelů u počítače a umožnil uzpůsobit si pracovní prostor podle svých požadavků. Nový trackball je založen na Logitechem patentovaných technologiích – optické snímání pohybu (Marble) a na oceněné technologii radiových vln. Veřejně byl poprvé uveden v únoru na výstavě CeBIT 2000 (Hannover, Německo). Cordless TrackMan Wheel se připojuje k populární rodině optických trackballů firmy Logitech, jež zahrnuje palcem ovládaný TrackMan Marble Wheel, prstem ovládaný TrackMan Marble FX, a nejlépe prodávaným produktem Marble Mouse, zařízením, které je “jako myš, ale pracuje jako trackball”. Trackball Cordless TrackMan Wheel bude v prodeji během července.

Cordless TrackMan Wheel se vyznačuje jemně zakřiveným designem s palcem ovládanou kuličkou, která umožňuje rychlé a přesné ovládání kurzoru, dále dvě tlačítka a rolovací kolečko, jež pracuje také jako třetí tlačítko myši. Rolovací kolečko poskytuje kromě snadného rolování také přístup k inovativnímu softwaru WebWheel™ od Logitechu, který umožňuje snadno ovládat browsovací programy. „Tečkovaná“ červená kulička, jež je charakteristickým znakem řady optických trackballů od Logitechu, a elegantní stříbro-šedá kovová barva trackballu (prvně použitá Logitechem v řadě luxusních myší) se stávají standardem tak, jak si výrobci periferních zařízení uvědomují, že příjemný design a barvy jsou důležité i ve spojitosti s počítačem.

První optický trackball firmy Logitech, TrackMan Marble, debutoval v roce 1995 a díky popularitě technologie Marble, vyvíjené firemními inženýry více než 4 roky, rychle zaujmul významný podíl rostoucího trhu trackballů. Dnes jsou všechny trackbally od Logitechu optické, zaručují vysoký stupeň přesnosti a spolehlivosti a vzhledem k absenci pohyblivých částí nevyžadují ve skutečnosti žádnou údržbu. Optické trackbally Logitechu získaly po celém světě od uvedení původního produktu řadu ocenění za design a technologii. Až do dneška Logitech prodal přes 4 milióny trackballů a v současnosti má podíl na trhu 70%.

Logitech je také od roku 1992, kdy uvedl na trh první radiovou bezdrátovou myš, průkopníkem v zavádění bezdrátových periferních zařízení. K dnešnímu dni firma prodala více než 6 miliónů bezdrátových produktů, včetně bezdrátových myší, klávesnic a prezentačních ovladačů. Cordless TrackMan Wheel je posledním přírůstkem v rostoucí rodině bezdrátových řešení, jež využívají spolehlivou digitální rádiovou technologii Logitechu. Stejně jako ostatní bezdrátové produkty není k fungování zapotřebí přímé viditelnosti mezi nimi a přijímačem, a to v okruhu do 2 metrů, využívají jednu tužkovou (AA) baterii, která v závislosti na používání vydrží až 6 měsíců. Nepřerušenou funkčnost zajišťuje indikátor baterie, který uživatele upozorní, než je baterie vybitá.

Protože přijímač Cordless TrackMan Wheel využívá pro připojení k počítači USB port, je tento produkt také kompatibilní se systémy Macintosh vybavenými USB. Záruční doba je 5 let.

“Cordless TrackMan Wheel zdůrazňuje závazek Logitechu přinášet na trh vysoce kvalitní, inovativní ukazovací zařízení díky kombinaci dvou našich historicky silných stránek – optiky a bezdrátu – do trackballu, který skvěle vypadá a zároveň nabízí vysokou funkčnost a výkonný software, řekl Wolfgang Hausen, senior vice president a generální manažer divize ovládacích zařízení firmy Logitech.

O společnosti Logitech:

Společnost Logitech byla založena v roce 1981 za účelem vývoje, výroby a prodeje rozhraní mezi člověkem a počítačem a příslužného softwaru. Tato zařízení spojují uživatele s Internetem a umožňují mu pracovat, hrát si, učit se a komunikovat v dnešním digitálním světě efektivně. Zahrnují produkty jako jsou webové kamery, vstupní a ukazovací zařízení (což jsou standardní i bezdrátové myši, trackbally a klávesnice), reproduktory a herní zařízení (joysticky, gamepady a volanty). Vedení společnosti je ve městě Fremont, v Kalifornii. Regionální zastoupení Logitechu jsou též v Romanelu (Švýcarsko) a Hsinchu (Taiwan). Logitech má obchodní zastoupení ve všech významných městech Severní Ameriky, Evropy a oblasti Asie a Pacifiku. Výrobní závody jsou v Asii. Akcie holdingové společnosti Logitech International spravující skupinu Logitech jsou veřejně obchodovány pod kódem LOGN a LOGZ na švýcarské burze, pod označení LOGIY potom na burze Nasdaq v USA.

Váš názor Další článek: SmartDraw: snadné kreslení

Témata článku: Software, Inovativní technologie, Nasdaq, Radiová komunikace, Významný podíl, Vysoký prodej, Hannover, Červené tlačítko, Přímá viditelnost, Bezdrátová klávesnice s myší, Švýcarský trh, Gamepady, Švýcarsko, Gamepad, Trackball, Taiwan, První Macintosh, Volanty, Znaky klávesnice, Vysoký podíl


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky