Coo společnosti intel nastínil na konferenci 3GSM strategii pro bezdrátové technologie

Paul Otellini předpovídá souběžné používání různých širokopásmových bezdrátových technologií a představuje novou platformu vícepásmových mobilních telefonů
Coo společnosti intel nastínil na konferenci 3GSM strategii pro bezdrátové technologie

CANNES, Francie, 25. února 2004 – Paul Otellini, prezident a Chief Operating Officer společnosti Intel nastínil plány pro oblast rychle se rozvíjejícího trhu bezdrátových křemíkových technologií a příslušný dopad Moorova zákona na odvětví mobilních telefonů a kapesních počítačů. Proslov proběhl na největším setkání firem z průmyslu bezdrátových technologií, na konferenci 3GSM World Congress 2004.

„Průmysl bezdrátových technologií se mění, z pavučiny mnoha nezávislých sítí se stává  jedna integrovaná bezdrátová síť několika standardů, vzniká prostředí, kde již jeden standard nestačí“, řekl Paul Otellini. „Nebude se konat žádný souboj technologií. Je nutné, aby Wi-Fi, WiMAX a 3G existovaly společně, jedině tak mohou vzniknout jedinečné nové aplikace a podnikatelské modely.“

Společnost Intel na konferenci 3GSM rovněž zveřejnila podrobnosti o nové generaci celulárních a komunikačních procesorů, včetně dvoupásmového řešení UMTS/WCDMA se zdokonalenou architekturou vysílače, zajišťující telefonům ve 3G sítích vyšší kvalitu signálu a menší výpadky hovorů. Připravovaná řada procesorů s kódovým označením Hermon bude obsahovat rovněž plnou podporu videokonferencí.

V rámci svého hlavního prohlašení rozebral Paul Otellini rovněž dopad Moorova zákona na odvětví mobilních telefonů a kapesních počítačů. Uvedl, že tento zákon bude mít na tržní  segment svůj vliv, a že přechod na standardizované křemíkové technologie operátorům a výrobcům umožní snížení nákladů a rychlejší zavádění nových funkcí na trh. Věnoval se rovněž přechodu tohoto průmyslu na standardizovanou modulární komunikační infrastrukturu, jako je ATCA (Advanced Telecommunications and Computing Architecture) a technologie společnosti Intel.

„Historie našich vynálezů a integrace hovoří jasně - stále více funkcí na menší ploše. To je postup přínosný i tento tržní segment, kde je tolik důležitá cena a celkové náklady,“ řekl Paul Otellini. Když hovořil o Moorově zákonu, nastínil Paul Otellini některé z výzkumných programů společnosti Intel v oblasti softwarově řízeného vysílače a zopakoval dlouhodobou vizi společnosti Intel integrovat multiprotokolový vysílač do každého čipu.

Představil rovněž nový vzorový návrh třípásmového mobilního telefonu se zabudovanou obsluhou Wi-Fi, Bluetooth a GSM/GPRS, s nejnovějšími procesory Intel® a pamětí Intel StrataFlash®. Tento telefon podporuje několik operačních systémů, přehrává hudební soubory MP3 v PC kvalitě a obsahuje 1,3 megapixelový digitální fotoaparát pro nahrávání statických snímků a videa. Vzorový návrh Intel je určen pro výrobce mobilních telefonů, kteří chtějí dodávat přístroje pracující ve všech důležitých vysokorychlostních bezdrátových sítích dneška -- ve Wi-Fi, Bluetooth a 2.5G.

Paul Otellini svůj projev uzavřel nástinem možného vývoje technologie WiMAX. „Bod zvratu“ v zavádění WiMAX předpokládá v období let 2006 - 2008, kdy dojde k vývoji podobnému rozvoji Wi-Fi v posledních několika letech. V přenosných počítačích by se WiMAX mělo objevit v roce 2006 a v mobilních telefonech o rok později.

Společnost Intel vyvíjí standardizované, vysoce výkonné čipy pro všechny širokopásmové bezdrátové technologie. Nabízí rovněž širokou škálu produktů pro modulární komunikační sítě, které budou pro rozvoj širokopásmových bezdrátových sítí nezbytné. První čipy s technologií WiMAX budou dostupné ještě během tohoto roku.

Podpora v odvětví

V souvislosti s tímto představením společnost Siemens Information and Communication Mobile Group na konferenci 3GSM ohlásila uvedení nové standardizované telekomunikační architektury, navržené s cílem urychlit a zjednodušit operátorům zavádění mobilních služeb. Tato platforma vychází z ATCA specifikací a využívá výpočetní a komunikační procesory Intel.  Dále společnost Intel informovala, že ASUSTek, jeden z předních tchajwanských výrobců, se chystá vyrábět novou sérii bohatě vybavených mobilních telefonů s celulárním procesorem Intel PXA800F a nové chytré mobilní telefony s procesory Intel Hermon a jejich dalšími generacemi. Kromě toho se společnosti Intel a Orange, přední poskytovatel mobilních komunikací, služeb a aplikací, dohodly na spolupráci při vývoji a uvedení mobilních telefonů nové generace a bezdrátových aplikací a služeb.

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Intel a logo Intel a Xeon jsou ochranné značky nebo registrované značky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

 

* Další názvy a značky mohou být nárokovány jako vlastnictví jiných subjektů.

 

 

Váš názor Další článek: Úsvit e-mailových červů: taková aktivita tu ještě nebyla

Témata článku: Modulární návrh, Hans, Paul, Nový zákon, Bezdrátové telefony, Největší vynález, Cannes


Určitě si přečtěte

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 23

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

7 nejvýkonnějších jaderných elektráren světa: Temelín ani Dukovany si neškrtnou

** Představíme vám sedm nejvýkonnějších jaderných elektráren ** Srovnáme je s Temelínem, Dukovany a největší solární farmou ** Naznačíme, kde tkví hlavní výhody tohoto zdroje elektřiny

Karel Kilián | 115

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 89

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 21

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch