Compuware EcoSCOPE 4.0

Compuware EcoSCOPE 4.0 představuje most mezi zajištěním požadavků podniku a požadavků na výkonnost aplikací.
Compuware EcoSCOPE 4.0
Společnost Compuware Corporation na veletrhu Networld + Interop ’99 ohlásila EcoSCOPE 4.0, nejnovější verzi řešení pro zjišťování, analýzu a ladění výkonnosti aplikací. EcoSCOPE 4.0 jako první využívá výsledkovou tabulku výkonnosti aplikací, která umožňuje organizacím automaticky určovat výkonnost důležitých podnikových aplikací na základě definovaných požadavků na úroveň služeb. Výsledková tabulka také zavádí unikátní ”User Impact Number”, které kvantifikuje závažnost problémů s výkonností. Toto číslo umožňuje útvarům informačních technologií stanovovat priority a soustřeďovat se na aplikace s největším dopadem na uživatele a podnik.

EcoSCOPE 4.0 disponuje novými prvky, které umožňují rychlé určení základní příčiny slabé výkonnosti aplikací. Tato vylepšení zahrnují monitorování doby odezvy obchodních transakcí, sondy pro gigabitový Ethernet, podporu sítí s více než 50 tisíci uzly a výkonný interaktivní prohlížeč, který umožňuje okamžitý přístup k množství informací o výkonnosti aplikace.

Společnost Compuware citlivě zareagovala na potřeby organizací, které hledají úplné řešení správy úrovně služeb aplikací, a shrnula jejich přání do formy výsledkové tabulky – jednoduchého výstupu, který přesto umožňuje proniknout do samé podstaty problému a uvádí požadavky na výkonnost aplikací do souladu s potřebami podniku,” řekl Alan Shoap, ředitel EcoSCOPE Product Center ve společnosti Compuware.

”Vedle tohoto průkopnického řešení jsme produktu EcoSCOPE dodali architekturu potřebnou pro velmi rozsáhlé sítě a vysokorychlostní média, jako je gigabitový Ethernet, a zlepšili jsme rozhraní tak, aby poskytovalo data okamžitě na požádání. Naši zákazníci jsou nyní vybaveni tím nejlepším řešením k rozluštění trýznivého problému slabé výkonnosti aplikací.”

Výsledková tabulka produktu EcoSCOPE 4.0 ustavuje standard správy úrovně služeb
Výsledková tabulka použitá v produktu EcoSCOPE 4.0 ustavuje průmyslový standard správy úrovně služeb, když profesionálům z oboru IT umožňuje analyzovat výkonnost aplikací z hlediska potřeb podniku. Výsledková tabulka odstraňuje neustálé dohady při identifikaci aplikací se slabou výkonností, jelikož automaticky detekuje zhoršení výkonnosti aplikací na základě potřeb podniku. Výsledková tabulka obsahuje také podrobné kritéria jako dobu odezvy, provoz, klíčové servery a uživatele a koreluje tyto informace do jednoho souhrnného pohledu.

Měření doby odezvy z hlediska podnikových potřeb
EcoSCOPE 4.0 má také zabudovanou inteligenci k měření obchodních transakcí. EcoSCOPE 4.0 rozeznává jedinečný podpis transakcí systémů Oracle a SQL Server a na základě uživatelem definovaných pravidel stanovuje, zda tyto transakce dosahují požadovaných úrovní výkonnosti. Tato schopnost dovoluje měřit doby odezvy z hlediska podnikových potřeb. Vedoucí pracovníci tak mohou sledovat, jak dobře jejich aplikační infrastruktura podporuje obchodní procesy.

User Impact Number stanovuje priority problémů s aplikacemi
User Impact Number, klíčová hodnota ve výsledkové tabulce, kvantifikuje dopad slabé výkonnosti aplikace na práci uživatelů. Číslo reprezentuje závažnost a velikost problému s výkonností na základě počtu ovlivněných uživatelů a doby, po kterou mají jejich aplikace zhoršenou výkonnost.

Škálovatelná, modulární architektura
EcoSCOPE 4.0 je díky škálovatelné a modulární architektuře určen pro potřeby správy a analýzy výkonnosti aplikací ve složitých vysokorychlostních přepínaných sítích s 50.000 a více uzly. Hierarchická struktura správy dat umožňuje inteligentní filtraci a slučování dat ze softwarových sond. Administrátoři sítí mají k dispozici hodnoty podrobně charakterizující výkonnost, přičemž manažeři sítí a IT získávají stručná sumární data. Architektura též umožňuje rychlejší sběr dat v rozsáhlých sítích a nabízí doplňování nových analytických funkcí a výstupních sestav podle potřeby a bez nutnosti upgradu software. 32bitová architektura EcoSCOPE 4.0 je dostupná pro populární platformy Microsoft, například ve Windows NT.

Okamžité interaktivní zobrazení dat
Díky flexibilnímu interaktivnímu uživatelskému rozhraní EcoSCOPE 4.0 lze vytvářet logické pohledy na data podle jednotlivých aplikací nebo ID uživatelů. Tato schopnost umožňuje lepší segmentaci a správu velkých množství dat v době, kdy roste složitost počítačových sítí a aplikace se rozprostírají přes hranice zemí a podniků. Denní data charakterizující výkonnost jsou navíc okamžitě přístupná přes nejvýše dvě klepnutí tlačítka myši a informace lze analyzovat a zobrazovat, aniž by bylo nutno generovat sestavy.

”S řešením EcoSCOPE 4.0 můžeme provádět daleko lepší analýzu internetového provozu, protože nyní je analyzováno více dat,” říká Swanee Lawrence, správce počítačové sítě ze státu Kansas. ”Můžete snadno hýbat s obrazovkami a vhodně je řadit za sebou. Tisknout lze kdykoli. Správce pracovní plochy umožňuje snadné přizpůsobení výstupních sestav a nový interaktivní prohlížeč dovoluje několika uživatelům zobrazovat data hierarchicky a pohodlně přepínat mezi obrazovkami.”

EcoSCOPE
EcoSCOPE, klíčová součást řady produktů Compuware EcoSYSTEMS, pomáhá útvarům IT identifikovat, analyzovat a ladit výkonnost podnikových aplikací. Úrovně služeb aplikací se zaměřují hlavně na dobu odezvy vnímanou koncovým uživatelem. EcoSCOPE sbírá informace o časovém průběhu a umožňuje jejich analýzu, takže lze zjistit, co ovlivňuje dobu odezvy aplikací a následně řešit problémy v počítačové síti.

Compuware Corporation
Řešení společnosti Compuware pro zvyšování produktivity pomáhají 14.000 největším světovým korporacím efektivněji udržovat a zlepšovat jejich kritické podnikové aplikace. Compuware má vedoucí postavení v poskytování řešení pro zajištění okamžitých a měřitelných návratností investic do informačních technologií. Produkty a služby společnosti Compuware zvyšují kvalitu a rychlost vývoje, implementace

a podpory systémů a snižují související náklady. Část společnosti zabývající se odbornými službami zaměstnává více než 7.000 profesionálů. Společnost Compuware má díky příjmům 1,6 miliardy USD za fiskální rok 1999 celosvětově vedoucí postavení v technologiích vývoje systémů klient/server.

Váš názor Další článek: Startovací programy, vyřazené pomocí Msconfig, stále fungují

Témata článku: Sestavy, Odezva, Úroveň, Gigabitový ethernet, Podrobné ladění, Sonda, Složité pravidlo, Největší obrazovka, Impact, Kansas


Určitě si přečtěte

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF