Computex 2007: Notebooky ASUS nabízejí nové funkce a vývojové trendy

Computex 2007: Notebooky ASUS nabízejí nové funkce a vývojové trendy

Praha 8. června 2007 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, vystavuje svoji ucelenou řadu notebooků postavených na nejmodernější platformě, která poskytuje kompletní počítačová řešení pro bezdrátový digitální životní styl i produktivní manažerskou práci na cestách.

Mezi nejnovějšími notebooky jsou tři jedinečné produkty, které si získaly zvláštní pozornost. Jsou to série W5Fe, ASUS Lamborghini VX2 a U1F. Notebook W5Fe vybavený funkcí SideShow, který byl poprvé představen v minulém roce na výstavě CES, otevírá svým přídavným displejem zcela novou škálu možností práce s počítačem. Nová série notebooků Lamborghini nadále sklízí ocenění po celém světě za výjimečný design a ultra kompaktní U1F se svými malými rozměry a rozsáhlou konektivitou stává novým standardem celé skupiny mobilních počítačů.

ASUS W5Fe s přídavným displejem SideShow podporuje plné využití možností Windows Vista jako žádný jiný dříve vyráběný notebook. Přídavný displej je ovládán nezávislým operačním systémem, který může být aktivován bez nastartování celého systému. Umožňuje rychlý přístup k mnoha informacím, včetně naplánovaných schůzek, telefonních čísel, adres a nejnovějších e-mailových zpráv. Na poli zábavy lze vnější displej použít pro prohlížení fotografií, přehrávání hudby nebo hraní her typu Solitaire.

Kromě přídavného displeje, který je technologickou novinkou udávající další směr vývoje, nabízí W5Fe také řadu dalších výjimečných funkcí, jako je například vestavěná otočná webová kamer s rozlišením 1,3 Mpix pro snadnou video komunikaci. Čtečka paměťových karet a Bluetooth 2.0EDR zajišťují rozsáhlé možnosti ukládání dat a bezdrátového připojení.

Výjimečný ASUS Lamborghini VX2 překvapuje stále svým úžasným designem, překonává všechny notebooky svého druhu a vytváří si svou vlastní aristokratickou třídu. Je založen na nejnovější platformě IntelCentrino, se kterou dosahuje ohromující rychlosti a hravě si poradí se všemi aplikacemi pro práci i zábavu. Širokoúhlý lesklý 15,4" displej s vysokým rozlišením a jasem a se zárukou nulového počtu trvale svítících bodů zobrazuje živé barvy a ostré detaily. Bezpečnost dat je střežena vestavěným snímačem otisků prstů, který čte údaje z živé vrstvy pokožky, aby stav povrchu kůže neovlivnil přesnost identifikace.

Ultrakompaktní notebook U1F s 11,1" širokoúhlým displejem je zhotoven na míru mobilním profesionálům jako stylový společník na cesty. Obrazovka používá speciální panel podsvětlený LED diodami, který má poloviční tloušťku ve srovnání s běžnými LCD panely a je také o třetinu lehčí. Displej má nižší spotřebu energie, nabízí lepší jas a kratší dobu odezvy.
Pro posílení celkové mobility notebooku U1F a zároveň zajištění dobré ochrany všech jeho částí, je kryt displeje vyroben ze slitiny hořčíku a hliníku, zatímco základní část je ukryta v pouzdru vyztuženém uhlíkovými vlákny. U1F se zrcadlově lesklým krytem LCD, lehkým pouzdrem s nerezovými hranami a kůží potaženou pracovní plochou pod klávesnicí, působí dojmem luxusu a preciznosti.

Pro lepší začlenění notebooků do našeho každodenního života a pro snížení množství elektronického odpadu se ASUS aktivně zapojuje do vývoje produktů šetrných k životnímu prostředí. „EcoBook“ je koncepce vývoje produktů, která klade důraz na výrobu z přírodních materiálů. Například bambus je nejen biologicky odbouratelný materiál, ale dává uživatelům pocítit něco z asijského učení Zen. Převedením krásy bambusového materiálu do pouzdra EcoBooku představila společnost ASUS novou koncepci konstrukce počítačů, které spojuje technologii a přírodní životní styl.

Váš názor Další článek: A4Tech X6-76D „GLaser“ na každý povrch

Témata článku: Notebooky, Postavená kamera, Plná pozornost, Celý kryt, Uhlíkové vlákno, Nová cesta, Nejnovější produkt, Vnější vrstva, Solitaire, Lamborghini, Kompletní klávesnice, Vestavěná kamera, Funkce počítačové klávesnice, Krása


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu