Compaq uvádí revoluční technologii 8procesorových serverů

24. března 1999
MSIE 5.0: Napsat ‘zi’ stačí
Z nové architektury SMP spojené s progresivními nástroji pro správu klastrů budou těžit hlavně velké firmy
Compaq uvádí revoluční technologii 8procesorových serverů
HANNOVER, 18. března 1999 – Další zvyšování laťky v oblasti výpočetní techniky pro datová střediska – tak by se dal charakterizovat krok, který dnes učinila společnost Compaq Computer Corporation. Na veletrhu CeBIT totiž prezentovala své strategické záměry pro novou 8procesorovou architekturu ProFusion, kterou vyvinula společně s firmami Corollary a Intel. Uvedená architektura poskytuje bezprecedentní výkon a rozšiřitelnost. Společnost Compaq ohlásila, že vyvíjí dva nové modely 8procesorových serverů založených na nové architektuře, servery mají kódové označení Thunder a Lightning.

Vyváženost architektury ProFusion poskytuje 8procesorovým serverům pracujícím pod operačními systémy Windows NT 4.0 a Windows 2000, NetWare a SCO skutečně ojedinělou lineární rozšiřitelnost. Tato rozšiřitelnost, spolu s výkonem paměti a I/O subsystémů, umožňuje maximalizovat výkon těch nejnáročnějších celopodnikových aplikací jako jsou ERP, datové sklady, webové služby a obsluha rozsáhlých terminálových sítí.

”Compaq učinil skutečně zásadní krok. Přináší nejnáročnějším zákazníkům vynikající poměr cena/výkon s pružností řešení opírajících se o standardy,” řekl Chris Conway, víceprezident divize Enterprise Computing Group společnosti Compaq pro Evropu, Střední východ a Afriku. ”Svojí průkopnickou prací a svým podílem na vývoji 8procesorové architektury ProFusion bude Compaq těžit z konkurenční výhody vyplývající z hlubokých znalostí, jak nejlépe využít této technologie k dosažení vynikajícího výkonu, dostupnosti a cenových relací. To umožní společnosti Compaq nabízet svým zákazníkům nejprogresivnější a nákladově efektivní řešení pro kritická výpočetní prostředí.”

”Odběratelé si přejí spolehlivé a nákladově efektivní systémy, které je možno rozšiřovat
v souladu s nároky sítě WWW, elektronického obchodování a systémů pro rozesílání zpráv,” řekl Edmund Muth, vedoucí produktové skupiny společnosti Microsoft Corporation. ”Osmiprocesorová architektura SMP společnosti Compaq nabízí rozšiřitelnost, kterou dnes požadují odběratelé Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition a připravuje je na přechod na Windows 2000. Společnosti Compaq a Microsoft se i nadále intenzivně podílejí na dodávání řešení pro datová střediska opírající se o Windows NT. Toto ohlášení je dalším z řady důkazů.”

Compaq bude nabízet dva 8procesorové servery
Dva nové modely serverů Compaq ProLiant – Thunder a Lihgting – které budou ještě letos uvedeny na trh, jsou postaveny na nové 8procesorové architektuře. Servery založené na standardní architektuře Intel zajistí zákazníkům nebývalou výkonnost a cenu: výkon pro stávající odběratele systémů na bázi x86 a středních systémů, aniž by bylo zapotřebí jakýchkoli úprav nebo speciálních verzí operačních systémů a aplikací. Thunder je server společnosti Compaq o maximální kapacitě, který zajistí nejvyšší úroveň integrované paměti odolné vůči chybám pro pracovní prostředí 7x24. Vysoká kapacita vnitřní paměti serveru je vynikající platformou pro rozsáhlé objemy dat; vnitřní prostor je k dispozici až pro dvacet jednu mechaniku Wide Ultra2 SCSI vyměnitelnou za provozu. Nové řešení chrání investice do předcházejícího serverů ProLiant 7000, které bude možné upgradovat na 8procesorový systém. Lightning, následník spolehlivého serveru ProLiant 6500, je server o maximální hustotě dat určený pro datová střediska s dostupností 7x24 pro pracovní prostředí více serverů ve skříňovém osazení. Je optimalizován pro vnější paměti. Představuje maximální výpočetní výkon osazený do objemu 7U, což umožňuje, aby se do standardní skříně o velikosti 42U vešlo až šest serverů, tedy až 48 procesorů. Nové 8procesorové servery společnosti Compaq umožní zákazníkům zkonsolidovat a zcentralizovat své stávající sady 4procesorových serverů, čímž bude prostředí jejich datových středisek mnohem lépe spravovatelné. Oba nové servery budou obsahovat stejnou vyváženou a rozšiřitelnou architekturu, která odběratelům nabízí nákladově efektivní a hladký přechod na standardní 8procesorový výpočetní výkon. Cenové relace, podrobnosti jednotlivých modelů a dostupnost nových 8procesorových serverů Compaq budou k dispozici v polovině roku.Další informace o nové architektuře ProFusion, strategii společnosti Compaq pro 8procesorové produktové řady a nové klastry naleznete na webovských stránkách společnosti Compaq http://www.compaq.com/products/servers/technology/eightway-pd.html.

Služby na poli dostupnosti
Společnost Compaq si je vědoma, že podniky, které hodlají investovat do 8procesorové technologie serverů Compaq ProLiant, budou pro tuto technologii potřebovat poskytovatele služeb. Společnost Compaq a její obchodní partneři se usilovně angažují při zajišťování klíčových služeb při projektování a implementaci tzv. systémů vysoké dostupnosti, tj. systémů kritických pro chod firem.Nabídka služeb společnosti Compaq pro systémy vysoké dostupnosti zahrnuje služby Availability Review (=prověrka dostupnosti) a Availability Assessment (=odhad dostupnosti), Availability Installation (=instalace dostupnosti), Start-up and Support Service (=služby při spuštění a podporu), průběžnou službu Availability Partnership (=partnerstvím k dostupnosti) a Network Performance Monitoring Service (=službu sledování výkonnosti sítě) a rovněž služby Business Continuity (=plynulost podnikání), které jsou všechny zaměřeny na minimalizaci doby odstávky způsobené neočekávanými situacemi a přírodními katastrofami. Pro vybrané klastry a konfigurace nabízí společnost Compaq rovněž záruku na 99.9% dostupnost.
O společnosti Compaq Computer
Společnost Compaq Computer byla založena v roce 1982 a je společností činnou v oblasti informačních technologií. Compaq je druhou největší počítačovou firmou na světě a největším globálním dodavatelem osobních počítačů. Společnost Compaq vyvíjí a prodává hardware, software, řešení a služby včetně počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení, síťové a komunikační produkty, komerční a spotřebitelské desktopové a přenosné osobní počítače. Produkty značky Compaq jsou prodávány ve více než 100 zemích světa prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců. Informace o společnosti Compaq naleznete na adrese http://www.compaq.com a http://www.compaq.cz

Firma Compaq Computer, s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1994. Produkty a služby jsou prodávány a podporovány prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má Compaq Computer, s.r.o. okolo 340. Podle zdrojů IDC byly počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1998 nejprodávanější značkou.

Váš názor Další článek: MSIE 5.0: Napsat ‘zi’ stačí

Témata článku: Windows, Web, Vysoká výkonnost, Start-up, Výpočetní výkon, Stávající model, Nový Computer, Cenová relace, Compaq, Thunder, Nový systém, Nejprodávanější model, Vnější svět, Nová služba, Počítačový model, Lightning, Assessment, Nová architektura


Určitě si přečtěte

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky