Compaq uvádí novou produktovou řadu Evo

23. října 2001
Doporučené ceny nových iPaqů
Nová řada představuje „EVOluci“ v oblasti výkonu, mobilní konektivity a designu
Compaq uvádí novou produktovou řadu Evo

Praha, 16. října 2001 – Společnost Compaq Computer, s. r. o., uvádí na trh novou produktovou řadu Compaq Evo, která zahrnuje notebooky, desktopy, pracovní stanice a tenké klienty. Všechny produkty jsou charakteristické vysokým výkonem a kompaktním a elegantním designem. Nové notebooky Evo N200, Evo N400c a Evo N600c překonávají své předchůdce řady Armada ve všech klíčových charakteristikách. Desktopy Evo D300 a D500 jsou navrženy jako stabilní výpočetní systémy s jednoduchou integraci do rozsáhlých síťových prostředí, nabízejí nadstandardní výkonnost a maximální flexibilitu z pohledu softwarových ovladačů. Pracovní stanice Evo W4000 a vylepšené pracovní stanice Evo W6000 a W8000 jsou dostatečně výkonné pro podporu většiny datově a graficky náročných aplikací pro uživatele v oblasti designu, techniky a analýzy. Tenký klient Evo T20 nabízí zjednodušenou správu IT zdrojů a je ideální volbou pro zákazníky, kteří se zaměřují na zadávání a sběr dat.

 

Notebooky

Nové notebooky Evo N200, Evo N400c a Evo N600c překonávají své předchůdce řady Armada ve všech klíčových charakteristikách, jimiž jsou váha, odolnost a výkon. Modely Evo N400c a N600c v sobě navíc integrují zařízení Multiport, které uživatelům umožňuje využít některou z bezdrátových technologií WLAN 802.11b či Bluetooth a otevírá tak bránu do světa mobilních wireless technologií.

 

Evo N200 je ultralehký subnotebook s váhou pouhých 1,13 kg. Je vybaven novým výkonným procesorem Intel Pentium III na frekvenci 700 MHz pracujícím s ultra nízkým napětím. Díky němu a standardní Li-Ion polymer baterii s možností rozšíření o druhou baterii Li-Ion vydrží až 8 hodin provozu, tedy až jednu pracovní směnu. Skeleton notebooku je vyroben ze slitiny magnesia, která má až 20x vyšší odolnost ve srovnání s ostatními plasty. Notebook Evo N200 lze rozšířit pomocí mobilní expanzní jednotky (MEU), která je vybavena všemi standardními porty a jednou MultiBay mechanikou kompatibilní s řadou Armada.

 

Notebook Compaq Evo N400c byl navržen pro vysoce mobilní profesionály a obsahuje všechny běžné výpočetní funkce v jediném ultratenkém a lehkém formátu. Mezi tyto funkce patří nízkonapěťové procesory IntelMobile Pentium III s technologií SpeedStep, velký a jasný 12,1” TFT displej, pevné disky s velkou kapacitou, klávesnice plné velikosti, podpora více baterií, plný počet systémových portů, doplňková mobilní expanzní jednotka (MEU) a kompatibilita se všemi doplňky a dokovací stanice pro notebooky Armada řady E a M. Dalšího rozšíření je možno dosáhnout pomocí inovativního zařízení Compaq MultiPort, ke kterému lze připojit uživatelsky vyměnitelné moduly s různými funkcemi počínaje bezdrátovými komunikačními zařízeními, až po rozšířené bezpečnostní funkce. Všechny tyto funkce zjednodušují práci vysoce mobilních profesionálů a činí z notebooku Evo N400c ideálního společníka na cesty bez ohledu na to, kam vás práce zavede.

 

Model Evo N600c představuje svými vlastnostmi dokonalou rovnováhu mezi novými technologiemi a konektivitou. Je určen pro zákazníky, kteří vyžadují nejvyšší výkon, tenký, lehký a odolný design a nekompromisní funkce využitelné především ve velkých firmách. Je osazen novým procesorem Intel Pentium III-M a vysoce výkonnou grafikou ATI Mobility Radeon, jež díky technologii DDR (Double Data Rate) dokáže zvládnout nejnáročnější 2D a 3D aplikace. Do šachty MultiBay je možno umístit řadu výměnných jednotek, například CD-RW, DVD, CD-ROM, Zip 250, LS 120 a optickou jednotku DVD/CD-RW, ale rovněž druhou baterii, pevný disk nebo disketovou jednotku. Kombinace magnéziových slitin a zesílených kompozitových materiálů vytváří notebook, který je schopen odolat náročnému prostředí, v němž se mobilní uživatelé pohybují. S tloušťkou přibližně 3 cm, hmotností od 2,2 kg, výdrží baterie přes 4 hodiny provozu díky rozšířené funkci Power Management a Multiportu s výsuvným modulem s Bluetooth či WLAN 802.11b představuje efektivní řešení bezdrátové komunikace.

 

Více informací o nových noteboocích Compaq Evo včetně podrobné technické specifikace naleznete na http://www.compaq.cz/produkty/ntb/notebooky.shtml.

 

Desktopy

Řada osobních počítačů Compaq Evo D300 byla zkonstruována tak, aby nabízela špičkovou hodnotu za nejnižší možnou cenu. Produkty jsou vybaveny nejnovějšími PC komponenty uspokojujícími většinu požadavků základních obchodních aplikací. Všechny modely obsahují 20GB pevný disk a jednotku CD-ROM, integrovanou síťovou kartou Intel, 3D AGP grafiku a audio systém AC 97. Vybírat můžete mezi procesory Intel Pentium 4 o frekvenci až 1,7 GHz. V závislosti na modelu mají počítače 64 nebo 128 MB paměti, kterou je možné rozšířit doplňkovými rozšiřujícími moduly.

 

Řada Compaq Evo D500 nalezne uplatnění zejména ve velkých firmách, které požadují vysokou hodnotu při minimálních nákladech, maximální stabilitě a ovladatelnosti. Produkty jsou založeny na průmyslových standardech, příjemném uživatelském designu a mají předinstalované nástroje pro management. V základní konfiguraci obsahují pevný disk o kapacitě 20 GB, jednotku CD-ROM a integrovanou síťovou kartou Intel. Modely jsou osazeny procesory Intel Pentium 4 o frekvenci až 1,7 GHz a mají paměť 128 nebo 256 MB s možností rozšíření až na 3 GB.

 

Více informací o nových desktopech Compaq Evo včetně podrobné technické specifikace naleznete na http://www.compaq.cz/produkty/pc/pc.shtml.

 

Pracovní stanice

Nová pracovní stanice Evo W4000 a vylepšené modely Evo W6000 a W8000 jsou dostatečně výkonné pro podporu většiny datově a graficky náročných aplikací pro uživatele v oblasti designu, techniky a analýzy. Všechny modely mají sluchátkové, mikrofonní a vstupní a výstupní porty na přední straně.

 

Nová pracovní stanice Evo W4000, určená menším společnostem a novým uživatelům, pracuje s nejmodernějšími procesory Intel® Pentium® 4 o frekvenci až 2 GHz a čipovou sadou Intel 845 s FSB sběrnicí o frekvenci 400 MHz a nabízí tak zákazníkům maximální výkon při nižších cenách. Evo W4000 zahrnuje integrovaná řešení, která jsou softwarově testována a certifikována, což. eliminuje konflikty mezi softwarem a hardwarem a snižuje celkové náklady na vlastnictví. Pracovní stanice Evo W4000 můžete získat s výkonnými grafickými programy, např. NVIDIA Quadro2 EX, Matrox Millenium G550, Matrox Millenium G200 Quad Multi-Monitor a dalšími.

 

Compaq zároveň vylepšuje pracovní stanice Evo W6000 a W8000 představené v květnu letošního roku. Obě jsou nyní standardně osazeny dvěma procesory Intel Xeon® o taktu 2 GHz s čipovou sadou 860 a SCSI pevnými disky až do kapacity 72 GB a pevnými disky Ultra ATA.

 

Compaq Evo W6000 je pracovní stanice, která nabízí vynikající výkon a rozšiřitelnost za přijatelnou cenu. Obsahuje pět šachet (dvě volně k dispozici) s možností volby jednotek CD-ROM, DVD-ROM nebo CD-RW a s podporou paměti až do 2 GB.

 

Pracovní stanice Compaq Evo W8000 v sobě spojuje robustní standardizovanou platformu s rozšiřitelností. Nabízí sedm šachet (čtyři volně k dispozici), podporuje až 4 GB paměti a představuje tak škálovatelný, rozšiřitelný systém, který je dostatečně výkonný pro nejnáročnější aplikace CAE, 3D animaci, střih videa, finanční analýzu nebo geografické informační systémy.

 

Více informací o skupině pracovních stanic Evo lze naleznete na http://www.compaq.cz/produkty/wkst/wkst_new.shtml.

 

Tenký klient

Nový tenký klient Compaq Evo T20 nabízí inovativní formát bez klasických portů LPT, COM, PS/2 a zjednodušenou správu IT zdrojů prostřednictvím nového software Rapport™ Administrative Software pro Compaq Thin Clients. Je to ideální zařízení pro zákazníky, kteří se zaměřují na zadávání a sběr dat.

 

Jedná se o klientský počítač, který se přes síť připojuje k serveru, zajišťujícímu veškeré zpracování a ukládání dat. Při velikosti vázané knihy podporuje tenký a stylový Evo Thin Client T20 v maximální míře funkce vestavěného operačního systému Windows NT nebo Windows CE. Je osazen procesorem National Semiconductor 300 MHz a mùže obsahovat až 96 MB paměti typu FLASH, až 128 MB paměti DRAM a je standardně vybaven čtyřmi USB porty. Některé modely obsahují také integrovaný webovým prohlížeč Internet Explorer a činí tak toto zařízení ideálním a nenákladným řešením pro přístup k Internetu a intranetu.

 

Compaq Evo T20 je určen pro firmy, které se soustředí na maximální snižování celkových vlastnických nákladů v prostředích sahajících od úkolově orientovaných skupin (jako jsou zákaznická nebo rezervační centra) až po běžné kancelářské skupiny. Díky podpoře Citrix ICA6, Microsoft RDP5, emulaci terminálů a ovladačům zařízení může být Evo Thin Client T20 přímo připojen ke klasickým systémům a stále fungovat jako tenký klient pro novější kancelářské a grafické aplikace, jako je například Microsoft Office.

 

O společnosti Compaq

Compaq Computer je globální, zákaznicky orientovaná firma, která implementuje modely měnící staré dodavatelské řetězce na konzistentní dialog mezi zákazníky a výrobcem. Compaq navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh hardware, software, řešení a služby včetně špičkových počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení a komunikační produkty, komerční desktopové a přenosné osobní počítače a spotřebitelské osobní počítače. Produkty Compaq jsou určeny pro zákazníky z podnikového, domácího i vládního sektoru. Zákaznickou podporu a informace o společnosti Compaq a produktech a službách Compaqu naleznete na adrese www.compaq.com.

 

V České republice se Compaq profiluje jako dodavatel kompletní infrastruktury pro CRM (Customer Relationship Management). Realizuje a implementuje procesy nezbytné pro transformaci na novou ekonomiku. Produkty a služby společnost prodává a podporuje prostřednictvím Zákaznického centra Compaq (02/61 108 108), internetového obchodu CompaqPlus (www.compaqplus.cz) nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má okolo 340. Podle zdrojů IDC byly servery, osobní počítače a notebooky Compaq v České republice v kalendářním roce 2000 nejprodávanější značkou. Informace o společnosti Compaq v ČR naleznete na adrese www.compaq.cz.

 

V případě zájmu o další informace prosím kontaktujte:

 

Senta Čermáková                                                       Daniela Beranová

Compaq Computer, s.r.o.                                           Herald Communications

Tel. (02) 61 108 316                                                  Tel. (02) 2423 2650

Fax (02) 61 108 112                                                  Fax (02) 2423 2653
senta.cermakova@compaq.com                                 beranova@herald-pr.cz

 

Tiskové zprávy české pobočky společnosti Compaq Computer najdete na: http://www.compaq.cz/tiskzpr/tiskzpr.shtml.

Váš názor Další článek: Doporučené ceny nových iPaqů

Témata článku: Notebooky, Běžný střih, Nový klient, Magnesium, Síťová jednotka, Armada, Základní střih, Výkonný model, Velká odolnost, Tenký model, Domácí střih, Výkonný procesor, Tenký notebook, Ideální řešení, Skeleton, Nejnáročnější uživatel, Maximální zjednodušení, Ideální volba, Efektivní takt, Polymer, Osobní váha, Náročný profesionál, Vyměnitelná baterie, Průmyslové váhy, Obchodní váhy


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky