Compaq Services

Compaq Services představují balík služeb síťové integrace pro oblast komunikací.
Compaq Services
Společnost Compaq Computer Corp. (NYSE: CPQ), přední dodavatel systémů, služeb a řešení pro odvětví komunikací, dnes ohlašuje druhou fázi své klíčové iniciativy na poli poskytování síťových služeb nové generace. V této druhé fázi se společnost Compaq zaměřuje na potřeby infrastruktury poskytovatelů služeb a pomáhá jim rychle transformovat své stávající sítě na adaptivní sítě příští generace. Tato iniciativa, která byla představena v únoru, je důležitou součástí stále se rozšiřujícího portfolia řešení, které společnost Compaq pro odvětví komunikací nabízí. Současně je základním kamenem strategie NonStop e-Business, která umožňuje firmám všech typů a velikostí implementovat nové typy aplikací a provozovat nepřetržité obchodování ve světě Internetu.

Společnost Compaq představuje pět nových služeb pro integraci infrastruktury, které napomáhají poskytovatelům síťových služeb (network service provider - NSP) prosperovat ve stále více konkurenčním oboru komunikací. Nové služby umožní poskytovatelům síťových služeb plánovat, projektovat, stavět a spravovat svou komunikační infrastrukturu, rozvinout nové inteligentní sítě a aplikace příští generace a rychle získat zpět vynaložené investice.

Divize Compaq Services také rozšířila svou síť partnerů v odvětví komunikací, aby byla schopna nabídnout souhrnné a nejlepší řešení, které vyhoví jakýmkoli požadavkům poskytovatele síťových služeb na infrastrukturu. Se svými existujícími partnery jako Cisco Systems, Microsoft Corporation a VocalTec Communications Ltd i s novým partnerem Marconi Communications stále přidává nová řešení.

Nová generace sítí oslovuje potřeby elektronického obchodování
Touto iniciativou společnost Compaq zhodnocuje svou 25letou zkušenost a více než 20 000 úspěšných projektů síťové integrace jak pro zákazníky typu velkých podniků, tak i pro poskytovatele síťových služeb. S tím, jak budou linky mezi podnikovými sítěmi a veřejnou sítí stále více zahlceny širokým používáním soukromých virtuálních sítí opírajících se o IP, pomůže společnost Compaq poskytovatelům síťových služeb rozšířit operační prostor a zlepšit tak jejich postavení oproti konkurenci.

Nové integrační služby a řešení pro poskytovatele síťových služeb
Pěti novými dnes ohlášenými službami rozšiřuje společnost Compaq nabídku pomoci svým zákazníkům. Dnes Compaq nově ohlašuje:

 • Řešení správy protokolu Internetu (IP) - Toto řešení zahrnuje progresivní Informační platformu pro správu telekomunikací (Telecommunication Management Information Platform - TeMIP) společnosti Compaq integrované s komutovanou technologií společnosti Cisco Systems určenou pro správu virtuálních soukromých sítí (virtual private networks - VPN) opírajících se o IP. Toto řešení umožňuje poskytovatelům síťových služeb, aby spravovali služby VPN, které poskytují svým velkým zákazníkům. Zahrnuje schopnosti pro správu zaměřené na zásobování, správu výkonu, konektivitu a správu chybových stavů a schopnost pro zákazníky poskytovatelů síťových služeb ze segmentu velkých podniků spravovat, upravovat a překonfigurovat jejich vlastní sítě.

 • Řešení přenosu hlasu po protokolu Internetu (VoIP) - Toto řešení zahrnuje produkty Ensemble firmy VocalTec Communications a integrační služby společnosti Compaq zaměřené na rychlou implementaci telefonních služeb po síti IP. Uživatelé budou schopni posílat hlas, data nebo video a účastnit se kolaborativních projektů z počítače nebo telefonu.

 • Řešení integrovaného Call centra -- Vysoce výkonná a dostupná sada řešení, která splní potřeby Call centra poskytovatelů síťových služeb včetně podpory více podniků prostřednictvím virtuálních soukromých sítí. Tato sada řešení využívá např. aplikací firem Clarify, Siebel, GeoTel a technologie CTI (Computer Telephony Interface) společnosti Genesys a zahrnuje integrační služby společnosti Compaq.

 • Obchodní hosting a služby pro operátory kabelových sítí -- Tyto služby zajišťují většinu klíčových aplikací, které poskytovatel internetových služeb potřebuje

 • k zajišťování přístupu, hostingu a IP služeb s přidanou hodnotu. Díky produktu Commercial Internet Server (MCIS) společnosti Microsoft pomáhá divize Compaq Services poskytovatelům síťových služeb doručovat poštu, noviny a „chaty“ a poskytovat adresářové, členské a osobní služby. Několik variant této služby zahrnuje jeden sdílený hosting elektronického obchodování a další pro poskytovatele komunálních služeb jako např. kabelové společnosti, elektrorozvodné společnosti, malé telefonní společnosti a poskytovatelé internetových služeb. Tato služba pracuje na platformách Compaq ProLiant pod operačním systémem Microsoft Windows NT Server.

 • Integrační služba inteligentní sítě (IN) pro malé a střední poskytovatele služeb -- Divize Compaq Services používá softwarové prostředí GAIN IN společnosti Marconi Communications, aby poskytovatelům služeb na pevných linkách i bezdrátových spojích pomohla k rychlému zavedení, rozvoji a zajištění nových služeb po inteligentní síti. Integrační služby zahrnují servisní řídicí bod, inteligentní periferní zařízení, prostředí pro vytváření služby a také šestnáct aplikací včetně portace lokálního čísla, předplaceného volání a hlasování na dálku. Tato integrační služba zahrnuje softwarový produkt Compaq DECss7 na připojení k veřejné signální síti.

  Spolu s těmito novinkami společnost Compaq dále rozšiřuje své stávající portfolio špičkových služeb a řešení v odvětví telekomunikací odvětví, které zahrnuje:

 • Business Critical Services - klíč otevírající cestu k dostupnosti a výkonnosti. Divize Compaq Services pracuje v proaktivním partnerství se zákazníky, aby určili a implementovali správnou architekturu, instalaci, správu a strategii podpory zajišťující nepřetržitý provoz podniku.

 • Služby FutureSourcingSM – Divize Compaq Services je schopna spravovat buď celé zákaznické sítě nebo jejich části, výpočetní prostředí více dodavatelů, aplikací otevřených pro Web a call centra na bázi outsourcingu, takže se organizace mohou zaměřit na jádro svého podnikání.

 • Platforma rozšířených Internetových služeb Integrity (Gatekeeper) -- Software Gatekeeper ohlášený na SUPERCOMM´99 zajišťuje most mezi veřejnou komutovanou telefonní sítí a novými sítěmi založenými na IP. Gatekeeper funguje jako řídicí bod služby. Gatekeeper pracuje s DECss7 a pokročilými komponentami IN na zajištění převodu adresy, řízení volání, správě uživatelského profilu a nastavení ověřovacího volání.

 • TeMIP -- sada řešení pro kompletní správu prostředí poskytovatelů síťových služeb od více dodavatelů využívající více technologií a kompatibilní s TMN. Řešení TeMIP pokrývají dodávku služeb a zajišťování služeb korelací chybových stavů a správou havarijních situací; integrují aplikace nejlepších partnerů své třídy jako Clarify, ILOG a IONA.

 • Systém pro detekci podvodů (Compaq Fraud Management System - CFMS) -- používá pokročilé techniky profilování uživatele ke zjišťování pochybných činností, generování výstražných signálů, vytvoření případové dokumentace a správu pozdějšího sledování. CFMS podporuje technologie všech hlavních poskytovatelů služeb včetně pevné linky, analogového a digitálního bezdrátového připojení, bezdrátové místní smyčky nebo pevného mobilního spoje.

 • Řešení fakturace a péče o zákazníka pro poskytovatele internetových služeb -- Toto flexibilní řešení se opírá o intranetový produkt společnosti Portal Software a podporuje všechny prvky, které poskytovatelé internetových služeb potřebují ke správě registrací, sledování a fakturování internetovým zákazníkům. Fakturaci mohou také využít poskytovatelé síťových služeb, kteří nabízejí služby Internetové telefonie.

Dostupnost
Nové služby a řešení nabízí divize Compaq Services již dnes. Ceny se liší podle potřeb jednotlivých zákazníků. Další informace o nových službách naleznete na: www.compaq.com/services/ngni

O společnosti Compaq Computer
Společnost Compaq Computer byla založena v roce 1982 a je společností činnou v oblasti informačních technologií. Compaq je druhou největší počítačovou firmou na světě a největším globálním dodavatelem osobních počítačů. Společnost Compaq vyvíjí a prodává hardware, software, řešení a služby včetně počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení, síťové a komunikační produkty, komerční a spotřebitelské desktopové a přenosné osobní počítače. Produkty značky Compaq jsou prodávány ve více než 100 zemích světa prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců. Informace o společnosti Compaq naleznete na adrese http://www.compaq.com a http://www.compaq.cz

Firma Compaq Computer, s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1994. Produkty a služby jsou prodávány a podporovány prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má Compaq Computer, s.r.o. okolo 340. Podle zdrojů IDC byly počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1998 nejprodávanější značkou.

Váš názor Další článek: Produkty přímého bankovnictví českých bank

Témata článku: Software, Microsoft, Marconi, Malá dostupnost, Nejprodávanější mobilní telefony, Velké portfolio, Bezdrátový spoj, Řídicí aplikace, Nový zákazník, Komunikační prostředí, Gain, Veřejná síť, Řešení, Velká komunikace, Druhá generace, Nová linka, Osobní klíč, Compaq, Síťová komunikace, Nový Computer, Nová služba, Síťová IP, Veřejná komunikace, Služba


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 256

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky