Compaq oznamuje nová řešení pro správu a nasazování PC

Altiris se stává nepostradatelným nástrojem pro rozsáhlé podnikové sítě
Compaq oznamuje nová řešení pro správu a nasazování PC
PRAHA, 19. prosince 2000 - Compaq ČR oznamuje okamžitou dostupnost nového řešení pro správu a nasazování PC – Altiris eXpress 5. Toto řešení staví na sadě produktů a nástrojů společností Compaq a Altiris pro správu PC, které podstatně zjednodušují nasazení a následnou správu, čímž se komerčně používaná PC společnosti Compaq stávají hospodárnějšími než konkurenční nabídky.

Toto oznámení se opírá o smlouvu o strategickém spojenectví uzavřenou společnostmi v srpnu tohoto roku, která se zaměřuje na společný vývoj a dodávky špičkových produktů určených ke správě osobních počítačů a nasazování softwaru projektovaných tak, aby podstatně snižovaly nároky na čas a náklady a aby odstraňovaly potíže spojené s každodenní správou klientských PC.

Vlastnosti Altiris eXpress 5

Altiris eXpress 5 zajišťuje značná rozšíření tohoto rychlého a snadného řešení pro nasazení a udržování obrazů softwaru osobních počítačů po celou dobu jejich životního cyklu. K novým vlastnostem Altiris eXpress 5 patří zdokonalená instalace, další podpora pro více konzol a nová síťová prostředí, prostředky k inventarizaci hardwaru a softwaru, navíc přibývají funkce pro dálkové ovládání a „chat”. Organizacím se složitým síťovým prostředím všechny tyto obslužné programy společně zajišťují úsporu finančních prostředků a snížení požadavků na čas a pracnost, které doposud musely vynakládat na stálé zajišťování správy PC a technickou podporu.

„Spojení společností Altiris a Compaq nabízí zákazníkům nejlepší inteligentní nástroje a prostředky pro správu zaměřené na nasazení a správu software,” řekl Francois Bornibus, viceprezident divize Commercial Personal Computing, Compaq EMEA.

Dostupnost produktu

Altiris eXpress 5 plně vyhovuje odvětvovým standardům; je podporován na řadách Compaq Deskpro PC, profesionálních pracovních stanicích, noteboocích Armada a desktopech iPAQ. Je ihned k dispozici; 30-denní zkušební verzi naleznete na adrese http://www.compaq.com/easydeploy. Zákazníci si mohou zakoupit plně licencovaný produkt u prodejců společnosti Compaq.

Budoucí plány společného vývoje

Společnosti Compaq a Altiris uzavřely dohodu o strategickém spojenectví, která zahrnuje udílení licencí na produkty řady Compaq Intelligent Manageability určené k integraci s budoucími verzemi Altiris eXpress.

Společným vývojem špičkových produktů, které slučují nejdokonalejší technologie společnosti Altiris pro nasazení a správu softwaru s výkonnou sadou nástrojů společnosti Compaq na správu platformy založených na Internetu, budou obě společnosti poskytovat novou generaci možností pro správu systému, která byla dříve nedostupná v jediném balíku a při těchto cenových podmínkách. Mezi vlastnosti společné nabídky patří aktualizace BIOS a automatické rozvrhování aktualizace ovladačů pro Compaq PC, dále aktualizace operačního systému a aplikace, správa základních prostředků a schopnosti správy po celou dobu životního cyklu heterogenních prostředích.

O společnosti Compaq

Compaq Computer je globální, zákaznicky orientovaná firma, která implementuje modely měnící staré dodavatelské řetězce na konzistentní dialog mezi zákazníky a výrobcem. Compaq navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh hardware, software, řešení a služby včetně špičkových počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení a komunikační produkty, komerční desktopové a přenosné osobní počítače a spotřebitelské osobní počítače. Produkty Compaq jsou určeny pro zákazníky z podnikového, domácího i vládního sektoru. Zákaznickou podporu a informace o společnosti Compaq a produktech a službách Compaqu naleznete na adrese www.compaq.com.

V České republice se Compaq profiluje jako dodavatel kompletní infrastruktury pro CRM (Customer Relationship Management). Realizuje a implementuje procesy nezbytné pro transformaci na novou ekonomiku. Produkty a služby společnost prodává a podporuje prostřednictvím Zákaznického centra Compaq (02/61 108 108), internetového obchodu CompaqPlus (www.compaqplus.cz) nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má okolo 340. Podle zdrojů IDC byly stolní počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1999 nejprodávanější značkou. Informace o společnosti Compaq v ČR naleznete na adrese www.compaq.cz.

Váš názor Další článek: Světový rekord ve výkonu SAP systémů

Témata článku: Software, Značné snížení, Express, Armada, Compaq, Společné řešení, Profesionální nasazení, Síťový nástroj


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky