Compaq ohlašuje výsledky za 3. čtvrtletí 1999

29. října 1999
Návrat vícesloupcové nabídky Start
Obnovena ziskovost firmy - 82% nárůst v počtu prodaných jednotek v ČR, objem zakázek registrovaných přes Internet prolomil 150 milionů Kč.
Compaq ohlašuje výsledky za 3. čtvrtletí 1999
Společnost Compaq Computer zveřejnila výsledky svého hospodaření za třetí čtvrtletí roku 1999 končící 30. zářím. Celkové příjmy činily 9,2 miliardy USD. To představuje 5%ní nárůst ve srovnání se 3. čtvrtletím 1998 a 2%ní pokles ve srovnání s 2. čtvrtletím 1999.

Čistý zisk za uplynulé období činil 140 miliónů USD, resp. 0,08 dolaru na akcii. Výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí 1999 zahrnují náklady ohlášené restrukturalizace ve výši 868 milionů dolarů a jednorázovou částku 1,2 miliardy dolarů z prodeje majoritního podílu AltaVisty společnosti CMGI. Po očištění těchto položek činil čistý zisk za 3. čtvrtletí 117 milionů dolarů, resp. 0,07 USD na akcii.

“Ve třetím čtvrtletí jsme naplno spustili interní projekty naplánované v červenci,” řekl Michael D. Capellas, prezident a vrchní výkonný ředitel Compaqu. “I když se naše příjmy oproti minulému čtvrtletí snížily, dosáhli jsme plánovaného příjmu na akcii, hrubá marže vzrostla a provozní náklady klesly.”

Celková hrubá marže ve 3. čtvrtletí činila 23,2%. Po očištění od příjmů z prodeje AltaVisty a nákladů na restrukturalizaci byla 23,3%, což představuje zlepšení o 2,8 procentních bodů oproti 2. čtvrtletí 1999.

Provozní náklady ve 3. čtvrtletí dosáhly výše 2 016 milionů dolarů. Po očištění od příjmů z prodeje AltaVisty a nákladů na restrukturalizaci poklesly provozní náklady z 2 198 milionů dolarů ve 2. čtvrtletí 1999 na 1 974 milionů ve 3. čtvrtletí, což představuje zlepšení o 10%.

“Pro třetí čtvrtletí jsme si vytyčili specifické cíle. Společnost je opět zisková. Obchodní model jsme postavili na konkurenceschopných základech a zřetelně jsme formulovali strategii založenou na Internetu a jeho infrastruktuře – klíčích k urychlení růstu zisku Compaqu,” dodal M. Capellas. “Stojí před námi náročné úkoly, ale věříme, že i nadále budeme pokračovat v naplňování našich klíčových cílů a zvyšovat hodnotu pro naše akcionáře.”

Česká pobočka – 82% růst
Také česká pobočka Compaqu zaznamenala velmi úspěšné 3. čtvrtletí.

“Velké projekty jsme dodali zejména do bankovního, státního a telekomunikačního sektoru,” řekl Rudy Kozak, generální ředitel, Compaq Computer, s.r.o.

Růst v počtu prodaných jednotek (notebooků, desktopů a serverů) činil ve srovnáním se třetím čtvrtletí loňského roku 82 %.

Compaq Computer ČR prolomil hranici 150 milionů Kč v objemu zakázek registrovaných přes Internet a do budoucna plánuje ještě mohutnější využívání moderních elektronických nástrojů jak směrem ke koncovým zákazníkům (Compaq Plus, www.compaqplus.cz), tak ve styku s partnery.

O společnosti Compaq Computer
Společnost Compaq Computer byla založena v roce 1982 a je společností činnou v oblasti informačních technologií. Compaq je druhou největší počítačovou firmou na světě a největším globálním dodavatelem osobních počítačů. Společnost Compaq vyvíjí a prodává hardware, software, řešení a služby včetně počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení, síťové a komunikační produkty, komerční a spotřebitelské desktopové a přenosné osobní počítače. Produkty značky Compaq jsou prodávány ve více než 100 zemích světa přímo nebo prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců. Informace

o společnosti Compaq naleznete na adrese http://www.compaq.com a ttp://www.compaq.cz

Firma Compaq Computer, s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1994. Produkty a služby jsou prodávány a podporovány přímo nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má Compaq Computer, s.r.o. okolo 340. Podle zdrojů IDC byly počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1998 nejprodávanější značkou.

Váš názor Další článek: Návrat vícesloupcové nabídky Start

Témata článku: Hardware, Internet, Osobní klíč, Státní hranice, Třetí čtvrtletí, Čtvrtletí, Náročné využívání


Určitě si přečtěte

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu