Compaq modernizuje notebooky Armada

10. března 2000
Analýzy reálu spojenými silami
Nové modely nabízejí zvýšený výpočetní výkon, lepší vlastnosti a vyšší hodnotu
Compaq modernizuje notebooky Armada
Společnost Compaq Computer pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA) dále posílila svou nabídku produktů v regionu EMEA a ohlásila rozšíření řady přenosných počítačů Armada pro podnikové použití. Řada Armada je k dispozici s operačním systémem Microsoft Windows 2000; na vybraných modelech je tento systém předinstalován.

“Řada Armada spolu s novým rozšířením nabízí zákazníkům z podnikové sféry přístup k informacím kdekoli a kdykoli,” řekl Kasper Rorsted, viceprezident skupiny Commercial Personal Computing a eCommerce, Compaq EMEA. “Toto ohlášení dále potvrzuje příslib společnosti Compaq dodávat nové technologie v cenových relacích, které jsou pro naše zákazníky vyhovující,” pokračoval K. Rorsted.

Technické specifikace jsou následující:

Armada M300 – ultratenký, vysoce výkonný a odolný notebook

Armada M300 byla rozšířena o procesory Intel Mobile Pentium III 500 MHz (s 256 KB integrované vyrovnávací paměti Level Two cache) a Intel Celeron 450MHz (s 128KB L2 Cache). Tím se zařadila mezi nejlehčí, nejvýkonnější a nejodolnější notebooky ve své kategorii. M300 má stejné řešení doku jako ostatní přenosné počítače Armada a podporuje operační systémy Microsoft Windows 95, Windows 98, Windows NT a Windows 2000.

K dalším novým vlastnostem patří 11,3-palcový displej SVGA (800 X 600) CTFT schopný zobrazit 16 milionů barev a pevný disk 12 GB se zabezpečením DriveLock a předporuchovou zárukou. Ceny tohoto modelu začínají na 102 980,- Kč.

Armada M700 – tenký a výkonný notebook bez kompromisů

Profesionální přenosný počítač Armada M700 bude k dispozici s procesorem Pentium III 650 MHz s technologií Intel SpeedStep™ Technology Technology a s integrovaným modemem Mini-PCI (v souladu s 56K V.90) nebo kombinovanou kartou s 10/100 Ethernet Network Interface. M700 je vybavena bohatou škálou funkcí a profesionálům vyžadujícím mobilitu nabízí vyšší výkonnost. Ceny nového notebooku M700 začínají od 143 980,- Kč.

.

Armada E500 – model vše v jednom

Notebook Armada E500, který byl navržen pro každodenní používání v podniku, nyní nabízí až 650 MHz procesor Pentium III s technologií Intel SpeedStep Technology a

s integrovaným modemem Mini-PCI (v souladu s 56K V.90) nebo kombinovanou kartou

s 10/100 Ethernet Network Interface. E500 je z hlediska výkonnosti akumulátoru v čele celého odvětví, podporuje až tři interní akumulátory. Ceny nových modelů Compaq Armada E500 začínají na 139 980,- Kč.

.

Armada V300 – vyšší výpočetní výkon

Armada V300 byla navržena pro uživatele, kteří při volbě notebooku zohledňují cenu a kteří hledají notebook pro snadné podnikové použití zahrnující nejnovější technologie v oblasti mobilních počítačů. V300 bude k dispozici s až 500 MHz procesory Intel Mobile Celeron™. Dále je vybaven novým displejem 13.0 HPA. Ceny nových modelů Armada V300 začínají na 58 980,- Kč.

O společnosti Compaq Computer

Compaq Computer Corporation, jedna ze společností v žebříčku Fortune Global 100, je největším dodavatelem výpočetních systémů na světě. Compaq navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh hardware, software, řešení a služby včetně špičkových počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení a komunikační produkty, komerční desktopové a přenosné osobní počítače a spotřebitelské osobní počítače pro NonStopÔ prostředí Internetu.

Výrobky a služby společnosti Compaq se prodávají ve více než 200 státech přímo podnikům, prostřednictvím sítě autorizovaných marketingových partnerů Compaq. Podnikům a spotřebitelům Compaq prodává také přímo prostřednictvím internetových stránek pro elektronické obchodování na http://www.compaq.com. Společnost Compaq uvádí na trh produkty zejména pro zákazníky z podnikového, domácího a vládního sektoru a ze segmentu vzdělávání a školství. Zákaznická podpora a informace o společnosti Compaq a produktech a službách Compaqu naleznete na adrese http://www.compaq.com.

Firma Compaq Computer, s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1994. Produkty a služby jsou prodávány a podporovány přímo nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má Compaq Computer, s.r.o. okolo 340. Podle zdrojů IDC byly počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1998 nejprodávanější značkou.

Váš názor Další článek: Analýzy reálu spojenými silami

Témata článku: Notebooky, Windows, Podnikový počítač, Mini počítač, Armada, Nejprodávanější model, Podnikový notebook, Nový Computer, Cenová relace, Integrovaná technologie, Podniková řada, E500, Interface, Windows Mobile


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky