Compaq iPAQ Pocket PC

Nový handheld Compaq iPAQ Pocket PC mění definici mobilního přístupu k informacím
Compaq iPAQ Pocket PC
Praha, 22. srpna 2000 – Společnost Compaq Computer (NYSE: CPQ) uvedla Compaq iPAQ Pocket PC, revoluční handheld navržený ve stylu iPAQ, který zjednodušuje používání výpočetní techniky vytíženým pracovníkům, kteří kdykoliv a kdekoliv potřebují připojení na Internet a k podnikovým informacím. Modulární rozšiřovací sady umožňují, aby iPAQ Pocket PC využíval standardní PC karty nebo karty Compact Flash, nebo aby umožňoval bezdrátový přístup na Internet a do podnikových sítí.

Společnost Compaq zkonstruovala handheld iPAQ Pocket PC zcela nově, aby lépe vyhověl dnešním vytíženým zaměstnancům pracujícím “internetovou rychlostí”. Jedná se o štíhlý a přitom velmi výkonný handheld, který se díky systému rozšiřovacích sad dokáže pružně převtělit v celou řadu zařízení umožňujících přístup k informacím v reálném čase. Jak jednotlivci, tak i podniková oddělení IT si mohou iPAQ Pocket PC nakonfigurovat tak, aby plnil jejich specifické potřeby od standardního podnikového zařízení až po jedinečného správce osobních informací. Toto zařízení bude v České republice dostupné od září 2000.

“Víme od zákazníků a ředitelů IT, že se dnes musí rozhodovat okamžitě a že musí být napojeni na relevantní informace a v kontaktu se správnými lidmi 24 hodin denně,” řekl Mike Winkler, viceprezident a generální ředitel skupiny Commercial Personal Computing Group. “iPAQ Pocket PC umožňuje využívání schopností tradičního PC – od elektronické pošty a prohlížení Internetu až po tvorbu dokumentů a tabulek – v okamžiku potřeby přímo z vlastní dlaně.”

Charakteristiky iPAQ Pocket PC - nejtenčí, nejrychlejší a nejsnáze použitelné

Compaq iPAQ Pocket PC má jasnou, ostrou, barevnou obrazovku o rozměrech cca 57,6 mm krát 76,82 mm. Obrazovka se vyrábí na bázi nové technologie, která nabízí vynikající čitelnost jak v místnosti, tak i venku, ať už v taxíku nebo v letadle. Dokáže zobrazovat tisíce barev. Obrazovka na bázi tenkovrstvých tranzistorů (TFT) má stejnou kvalitu jako obrazovka u většiny notebooků. Ostře zobrazuje všechny vestavěné aplikace, jako např. přílohy ve Wordu nebo Excelu, a také digitální snímky. Snímač okolního světla na základě zjištěného množství a intenzity světla v okolí automaticky nastavuje parametry zobrazení.

iPAQ Pocket PC je osazen dvaatřicetibitovým procesorem RISC Intel StrongARM s taktem 206 MHz, který zaručuje velmi rychlou odezvu. Vybaven 32 MB standardní operační paměti může iPAQ Pocket PC obsahovat tisíce jmen a adres a přitom zbude dostatečná kapacita na zobrazení elektronické pošty včetně příloh a na přehrávání hudebních titulů ve formátu MP3.

Jedinečné tlačítko Navigator zajišťuje přístup ke kterékoliv aplikaci na jediný stisk. Umožňuje pohyb nahoru, dolů, doprava a doleva; stisknutí střední části tlačítka Navigator má stejný účinek jako klepnutí myší nebo poklepání na obrazovku. K docílení lepší kvality zvuku je reproduktor umístěn pod tlačítkem Navigator. Standardní zvuková zdířka 3,5 mm s výstupem ve stereo režimu zajišťuje vysokou věrnost při poslechu zvukových knih nebo titulů ve formátu MP3.

Univerzální sériová sběrnice (USB) slouží jako standardní připojení iPAQ Pocket PC ke stolnímu počítači, čímž se dociluje rychlejší propustnosti. Sériové adaptéry lze zakoupit odděleně.

Aplikace Standard Microsoft Windows for Pocket PC, kterými je iPAQ Pocket PC vybaven, zahrnují Microsoft Pocket Word™, Pocket Excel™, Outlook™, Internet Explorer™, Microsoft Reader a Windows Media™ Player. Společnost Compaq také přidala tři užitečné aplikace, které pomáhají při správě iPAQ Pocket PC: QStart organizuje aplikace podle kategorií, takže jakoukoliv aplikaci lze spustit jediným poklepáním; QMenu a QUtilities nabízejí celou řadu nástrojů pro diagnostiku a správu systému.

Modulární zásuvné rozšiřovací sady zajišťují přizpůsobitelnou funkčnost

Compaq iPAQ Pocket PC je sám o sobě robustním kapesním počítačem s bezkonkurenční paletou funkcí. Avšak ve spojení se systémem rozšiřovacích sad (Expansion Pack System) se iPAQ Pocket PC převtěluje do celé řady jiných zařízení, což zákazníkům nad jediným základním produktem poskytuje mnoho funkcí a výběru stylů.

Compaq bude pro iPAQ Pocket PC nabízet dva typy volitelného vybavení: rozšiřovací sady se specifickými přídavnými funkcemi, jako je např. PC karta nebo připojení CompactFlash, a dále tzv. stylové sady, což jsou kryty na úpravu designu nebo fyzicky funkční kryty, které nemají elektronické funkce.

První dvě rozšiřovací sady, které se prodávájí jako volitelné vybavení, budou rozšiřovací sada PC karty a rozšiřovací sada CompactFlash. Rozšiřovací sada PC karty umožňuje bezdrátové připojení k elektronické poště, Internetu a podnikovým sítím – pokud se použije s kartou Circuit Data/Packet Data (CDPD) nebo PC kartou IEEE 802.11b HR pro bezdrátový LAN. Standardní slot PC karty na iPAQ Pocket PC je stejný jako slot, se kterým se setkáváme u většiny notebooků. Rozšiřovací sada CompactFlash dovoluje uživateli použít celou řadu karet, jako např. paměťové, pro připojení na místní síť, a jiné volitelné vybavení od třetích stran – modem nebo snímač čárového kódu (které prodávají jiní výrobci ).

Stylové sady navíc zajišťují různé úrovně ochrany zařízení. První stylová sada, kterou Compaq dodává, je manažerský kožený obal, velmi kvalitní pouzdro z černé kůže, do něhož iPAQ Pocket PC hladce zapadne a které má navíc dvě kapsy na navštívenky. Další rozšiřovací sady se vyvíjejí. Jedná se o systém pro určování globální polohy (GPS), čímž se z handheldu iPAQ Pocket PC stane navigační zařízení, a dále se chystá kombinace Bluetooth / rozšiřovací sada CompactFlash určená k současnému připojení více zařízení a rozšíření paměti.

Compaq iPAQ Pocket PC se prodává od 21 980 Kč. Ceny modulárních rozšiřovacích sad začínají od 1 760 Kč za rozšiřovací sadu CompactFlash až do 4 286 Kč za rozšiřovací sadu PC karty. Standardní model zahrnuje dokovací jednotku USB pro připojení ke stolnímu nebo přenosnému PC, další dotykový hrot, základní stylovou sadu a pouzdro z černé koženky. Detailní údaje o produktu a cenových relacích naleznete na webové stránce společnosti Compaq věnované iPAQ Pocket PC na adrese http://www.compaq.com/products/handhelds.

Řešení třetích stran zvyšují flexibilitu iPAQ Pocket PC

Jedna ze strategií společnosti Compaq pro iPAQ Pocket PC je poskytnout zákazníkům bezdrátové rozšíření jejich podniku. K tomuto účelu se Compaq spojil s poskytovateli klíčových řešení a technologií, čímž dochází k dalšímu zhodnocení výkonnosti platformy iPAQ.

Jako příklad budoucího využití dat při bezdrátovém připojení spolupracuje Compaq se společností Packet Video na vývoji aplikací pro odesílání videa po bezdrátových spojích. Příkladem může být odesílání standardního videa ve formátu MPEG 4 a lze sem zařadit i aplikace přehrávající obchodní prezentaci, výchovný film nebo školící video a jejich revizi na cestách.

Aero 1550 je k dispozici okamžitě

Společnost Compaq v Severní Americe uvedla handheld Aero 1550 Pocket PC, nový model populárního ultratenkého černobílého PC do dlaně vybaveného novým operačním systémem Windows Powered Pocket PC. Při tloušťce půl palce je Aero 1550 nejtenčím kapesním PC na trhu. Jeho akumulátor Lithium Ion (Li-Ion) s velkou kapacitou umožňuje až 14 hodin používání a jakmile jednotku zasadíte do doku, automaticky se dobíjí.

Uživatelé si mohou číst, editovat a psát elektronickou poštu včetně příloh v Pocket Wordu nebo Excelu, nebo sdílet nejaktuálnější informace z kalendáře, kontaktů, úkolů nebo schránky došlé pošty na svém stolním počítači. V oblasti zvuku si zákazníci mohou přehrávat hudební soubory ve formátu MP3 nebo WMA (Windows Media Player), poslouchat zvukové knihy stažené z Internetu a nahrávat hlasové poznámky nebo průběh služebního jednání.

Compaq Aero 1550 je dostupné, koncová cena je 13 980 Kč a lze jej zakoupit prostřednictvím partnerů Compaq nebo v internetovém obchodě CompaqPlus (www.compaqplus.cz).

O společnosti Compaq

Compaq Computer Corporation, jedna ze společností v žebříčku Fortune Global 100, je největším dodavatelem výpočetních systémů na světě. Compaq navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh hardware, software, řešení a služby včetně špičkových počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení a komunikační produkty, komerční desktopové a přenosné osobní počítače a spotřebitelské osobní počítače.

Výrobky a služby společnosti Compaq se prodávají ve více než 200 státech přímo podnikům nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů Compaq. Dále Compaq prodává jak podnikům, tak i spotřebitelům prostřednictvím internetových stránek na http://www.compaq.com. Společnost Compaq uvádí na trh produkty zejména pro zákazníky z podnikového, domácího a vládního sektoru a ze segmentu vzdělávání a školství. Zákaznickou podporu a informace o společnosti Compaq a produktech a službách Compaqu naleznete na adrese http://www.compaq.com.

Firma Compaq Computer, s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1994. Produkty a služby jsou prodávány a podporovány přímo nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má Compaq Computer, s.r.o. 340. Podle zdrojů IDC byly počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1999 nejprodávanější značkou.

Váš názor Další článek: SolidWorks, stotisícá kopie je venku

Témata článku: Windows, Internet, Celý kryt, Podniková řada, Pocket, PC, Jediná aplikace, Elektronický formát, Úprava PC zdroje, Bezdrátový internet, Lithium, Jediná síť, Bezdrátový spoj, Aero, Nejtenčí USB, Celá obrazovka, Vytížení, Osobní doprava, Navigator, Přenosné zařízení, Compaq, Podnikový počítač, Stejná kvalita


Určitě si přečtěte

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

PlayStation 5 bude mít extrémně rychlé SSD a promyšlenou architekturu. Sony odhalilo technické detaily

** Sony zveřejnilo podrobnosti k PlayStationu 5 ** Poprvé jsou k dispozici technické detaily ** Sony se hodně zaměřilo na rychlost SSD

Karel Javůrek | 31

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X