Compaq dodává stanice s Intel Pentium 4

5. prosince 2000
Inventor se naučil XGL
Compaq dodává výkonné pracovní stanice vybavené procesory Intel Pentium 4.
Compaq dodává stanice s Intel Pentium 4
PRAHA, 30. listopadu 2000 - S cílem poskytovat svým zákazníkům nejnovější technologie, uvedla společnost Compaq Computer pro Evropu, Blízký východ a Afriku nové pracovní stanice Compaq Deskpro Workstations osazené novými procesory Intel Pentium 4 s taktem 1,4 GHz a 1,5 GHz.

Nová pracovní stanice Deskpro Workstation 300, vybavená v současné době nejvýkonnější a nejnovější procesorovou technologií, nabízí vysoký výkon a grafické schopnosti, které vývojáři potřebují při tvorbě bohatého obsahu ve třídimenzionální grafice a na Internetu.

„Společnost Compaq pokračuje ve vývoji a dodávkách produktů, které využívají nejnovější technologie jako jsou právě nové procesory Intel Pentium 4. Úzce spolupracujeme s technologickými partnery, abychom zajistili, že naše produkty budou zákazníkům poskytovat ten nejlepší výkon,” řekl Francois Bornibus, viceprezident divize Commercial Personal Computing Group, Compaq Computer EMEA.

Deskpro Workstation 300

Compaq Deskpro Workstation 300 nabízí za přijatelnou cenu výkonnou grafiku a výkon pracovní stanice. Compaq osazuje pracovní stanice procesorem Pentium 4 o frekvenci 1,4 GHz nebo 1,5 GHz, pevnými disky Ultra ATA nebo SCSI (o rychlosti až 15 000 otáček za minutu) a nejširším výběrem grafických karet v rámci celého odvětví na základě programu Compaq Graphics Excellence. Deskpro Workstation 300 je ideální platformou pro zpracování programů, které jsou náročné na výpočetní výkon a intenzivně využívají grafiku.

Na základě partnerství s nezávislými dodavateli software (ISV) Compaq testuje a certifikuje klíčové aplikace pro pracovní stanice, jako například tvorbu digitálního obsahu (DCC), finanční služby, CAD v oblasti strojírenství, automatizaci elektronického konstruování a geografické informační systémy (GIS). Zajišťuje tak bezproblémové nasazení a integraci Deskpro Workstation 300 do libovolného prostředí.

Kromě nových procesorů Intel Pentium 4 je pracovní stanice Deskpro Workstation 300 vybavena sběrnicí 400 MHz, dvojitými paměťovými kanály a čipovou sadou Intel 850. Nabízí tak inženýrům, konstruktérům a architektům, kteří používají aplikace intenzivně využívající grafiku, podstatné zlepšení produktivity práce.

Cena pracovní stanice začíná od 133 tisíc Kč*. Compaq očekává, že dodávky modelů Deskpro Workstation 300 začnou v prosinci 2000. Podrobnější informace o modelech Deskpro Workstation 300 můžete nalézt na adrese http://www.compaq.com/showroom/workstations.html

O společnosti Compaq

Compaq Computer je globální, zákaznicky orientovaná firma, která implementuje modely měnící staré dodavatelské řetězce na konzistentní dialog mezi zákazníky a výrobcem. Compaq navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh hardware, software, řešení a služby včetně špičkových počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení a komunikační produkty, komerční desktopové a přenosné osobní počítače a spotřebitelské osobní počítače. Produkty Compaq jsou určeny pro zákazníky z podnikového, domácího i vládního sektoru. Zákaznickou podporu a informace o společnosti Compaq a produktech a službách Compaqu naleznete na adrese www.compaq.com.

V České republice se Compaq profiluje jako dodavatel kompletní infrastruktury pro CRM (Customer Relationship Management). Realizuje a implementuje procesy nezbytné pro transformaci na novou ekonomiku. Produkty a služby společnost prodává a podporuje prostřednictvím Zákaznického centra Compaq (02/61 108 108), internetového obchodu CompaqPlus (www.compaqplus.cz) nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má okolo 340. Podle zdrojů IDC byly stolní počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1999 nejprodávanější značkou. Informace o společnosti Compaq v ČR naleznete na adrese www.compaq.cz.

Váš názor Další článek: Inventor se naučil XGL

Témata článku: Software, Bezproblémové řešení, Blízké partnerství, Stanice, Nejnovější produkt, Compaq, Nejnovější model, Osobní klíč, Nový Computer, Nezbytný základ, Nejprodávanější model


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu