Compaq chrání před hackery

Compaq Internet Security Healthcheck dokáže nasimulovat více než 600 různých útoků hackera
Compaq chrání před hackery
Praha, 29. ledna 2001 – Compaq Computer ČR představuje novou službu, která umožňuje všem zákazníkům prověřit si bezpečnost vlastní sítě a svého internetového připojení. Služba Internet Security Healthcheck otestuje vybraná zařízení připojená do sítě (např. servery typu www server, FTP server, mail server apod., firewally nebo směrovače) automatizovaným nástrojem Internet Scanner, který simuluje více než 600 různých útoků hackera s cílem odhalit možné nedostatky v zabezpečení. Služba je zcela nezávislá na hardwaru i softwaru testovaného systému, včetně operačního systému. Testování lze také provést z různých částí sítě.

„O hackerských útocích slyšíme v dnešní době velmi často a i my v Compaqu si uvědomujeme, jaké nebezpečí z nich plyne. Proto jsme připravili službu Internet Security Healthcheck, která důkladně prověří síť našich zákazníků a upozorní je na případná rizika,” řekl Jan Kameníček, Customer Services Manager, Compaq Computer ČR.

Výsledkem testu je sada kompletních a ucelených zpráv o stavu počítačového prostředí z hlediska bezpečnosti, jejímž obsahem je:

 • seznam detekovaných rizik jednotlivých serverů (zařízení) podle závažnosti,
 • technický popis těchto rizik včetně jejich možných následků,
 • návod, jak nalezené nedostatky odstranit.

Služba Internet Security Healthcheck přináší uživatelům řadu výhod:

 • velký rozsah detekovaných rizik (přes 600),
 • využití jednoho z nejlepších softwarových produktů v současnosti,
 • provedení vyškolenými odborníky v oblasti bezpečnosti,
 • efektivní ohodnocení bezpečnosti počítačového prostředí v krátkém čase,
 • nezávislost služby na hardwaru, softwaru a operačním systému,
 • volitelná možnost následných konzultací a služeb.

Bezpečnost především

Společnost Compaq zaručuje, že nedojde k žádnému úniku dat ze sítě zákazníka v důsledku provádění služby Internet Security Healthcheck. Pro provedení služby není třeba zřizovat přístup k testovanému počítači s výjimkou základní síťové konektivity. Na žádost zákazníka nainstaluje společnost Compaq vlastní testovací software na počítač zákazníka s tím, že výsledky testování k dalšímu zpracování budou uloženy na disketě.

Návazné služby

Internet Security Healthcheck je prvním krokem společností k získání vyšší úrovně bezpečnosti. Compaq nabízí další návazné služby, které zajišťují:

 • odstranění detekovaných rizik vyškolenými odborníky,
 • implementaci řešení s cílem dosáhnout vyšší úrovně bezpečnosti pomocí:
 • periodického ověřování úrovně zabezpečení automatizovanými nástroji,
 • soustavného monitorování síťové aktivity,
 • filtrování nežádoucích akcí s možností automatické protiakce.

Klíčový prvek řešení bezpečnosti společnosti Compaq tvoří nástroje SAFEsuite® firmy Internet Security Systems.

Cena

Jednorázový poplatek zahrnující licenci, instalaci softwaru a test jednoho zařízení je 28 900 Kč, cena za každé další otestované zařízení je 8 900 Kč .

Více informací o službě Internet Security Healthcheck a o způsobu nákupu, stejně tak jako kontakt pro získání bližších informací o dalších službách, získáte na http://service.compaq.cz/support/ishc/

O společnosti Compaq

Compaq Computer je globální, zákaznicky orientovaná firma, která implementuje modely měnící staré dodavatelské řetězce na konzistentní dialog mezi zákazníky a výrobcem. Compaq navrhuje, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh hardware, software, řešení a služby včetně špičkových počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení a komunikační produkty, komerční desktopové a přenosné osobní počítače a spotřebitelské osobní počítače. Produkty Compaq jsou určeny pro zákazníky z podnikového, domácího i vládního sektoru. Zákaznickou podporu a informace o společnosti Compaq a produktech a službách Compaqu naleznete na adrese www.compaq.com.

V České republice se Compaq profiluje jako dodavatel kompletní infrastruktury pro CRM (Customer Relationship Management). Realizuje a implementuje procesy nezbytné pro transformaci na novou ekonomiku. Produkty a služby společnost prodává a podporuje prostřednictvím Zákaznického centra Compaq (02/61 108 108), internetového obchodu CompaqPlus (www.compaqplus.cz) nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má okolo 340. Podle zdrojů IDC byly servery Compaq v České republice v kalendářním roce 1999 nejprodávanější značkou. Informace o společnosti Compaq v ČR naleznete na adrese www.compaq.cz.

Diskuze (1) Další článek: Computer Press získává obchodní podíl ve firmě Clark Net Project, s.r.o.

Témata článku: Internet, Bezpečnost, Možný důsledek, Možné riziko, Dnešní únik, Riziko, Počítačová síť, Cílové zařízení, Síťový nástroj, Kompletní řešení


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu