Comguard zahajuje distribuci síťových řešení Brocade Communications

Comguard zahajuje distribuci síťových řešení Brocade Communications

Společnost COMGUARD zahajuje úzkou spolupráci se společností Brocade Communications v distribuci řešení pro stavbu moderních LAN sítí a představuje na českém a slovenském trhu novou strategii pro zajištění next-generation síťových infrastruktur pro datová centra s požadavky kontinuálního propojování fyzických a virtuálních infrastruktur do jednoho celku.

„V souvislosti s otevřením naší nové divize Networking se Brocade stává naším strategickým partnerem v této oblasti. V rámci naší distribuce budeme nabízet kompletní řadu řešení pro IP Networking se zaměřením na LAN switching, bezdrátové technologie a bezpečnost“, uvádí Jan Dymáček, Company Director. „Společnost Brocade přichází s novou strategií „On-Demand Data Center™“ pro fyzický a virtuální networking, která má velice slibnou budoucnost a která zjednoduší business a provoz jak datovým centrům, tak ISP nebo velkým korporátním sítím. Pro spolupráci si vybíráme skutečné profesionály, což dokazuje několik světových prvenství společnosti Brocade v rámci její historie působení na trhu, jako jsou uvedení prvních Ethernet Fabric switchů na trh, prvních 1 GbE a 10 GbE switchů nebo prvního line-rate 100 GbE routeru“, doplňuje dále Jan Dymáček.

Datová centra si musí vybírat takové síťové prvky, které jsou schopny podpořit virtualizaci. S nástupem virtualizace je klíčové zachování mobility jednotlivých virtuálních strojů datových center, ale mnoho switchů není na takovou výzvu připraveno a případná migrace na virtuální stroje s sebou nese manuální změny konfigurací. Proto Brocade přichází s novou strategií „On-Demand Data CenterTM“, která si klade za cíl nabízet vysoce škálovatelnou a automatizovanou síťovou architekturu a kombinuje to nejlepší z fyzického a virtuálního networkingu. Brocade zároveň uvádí na trh Brocade Vyatta® vRouter, Brocade Virtual ADX® Application Delivery Switch a nové moduly pro Brocade MLXe a Brocade NetIron® CES/CER Carrier Ethernet Switch/Router spolu s updaty operačního systému NetIron.

Brocade Vyatta 5400 vRouter patří do rodiny softwarových síťových řešení určených pro virtualizovaná datová centra. Tento router podporuje i Multicast routing a Dynamic Multipoint VPN, tedy dvě technologie, které jsou nezbytné pro velké společnosti a poskytovatele cloudových služeb. Tyto routery dále umožňují vytvářet sofistikované vícevrstvé sítě, které mohou být zapojeny, konfigurovány nebo měněny na vyžádání.

Další novinkou je Brocade Virtual ADX, který nabízí virtuální platformu pro load balancing na aplikační vrstvě. Mezi klíčové vlastnosti tohoto řešení patří správa a provisioning aplikací pomocí SOAP/ XML API, která dovoluje integraci s nástroji pro automatizaci nebo správu i od různých výrobců. Virtual ADX také výrazně zrychluje přístup k aplikacím a zjednodušuje správu aplikační vrstvy.

Pro velká datová centra je určen nový síťový modul pro Brocade MLXe Core Router, který nabízí čtyři 40Gb ethernet porty. Menší datová centra potom jistě ocení novou verzi Brocade NetIron CER směrovače, který nabízí čtyři 10Gb ethernet porty. Brocade také představil novinky v operačním systému NetIron, který nyní podporuje technologii OpenFlow Hybrid Port Mode. Ta dovoluje zákazníkům využívat simultánně na jednom portu jak OpenFlow, tak i tradiční směrování a usnadňuje migraci na Software Defined Networking.

Nově lze také využít veškeré unikátní vlastnosti technologie VCS Fabric na OpenStack infrastruktuře. Největší výhodu pro zákazníky nabízí OpenStack v oblasti volného výběru zařízení pro tuto cloudovou architekturu.

Témata článku: Carrier, Ethernet, Fabric, Networking, Nova, Soap, Switch, Klíčová vlastnost, Migrace, Tradiční prvek, Nový Switch, Moderní stroj

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí