CodeGear uvádí produkt 3rdRai

CodeGear uvádí produkt 3rdRai

Praha, 17.9.2007 – Společnost CodeGear, vedoucí dodavatel vývojových nástrojů, oznámila okamžitou dostupnost nového integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro Ruby on Rails (RoR), aplikační rámec z oblasti open-source napsaný v programovacím jazyce Ruby a populární u webových vývojářů nové generace. Nový produkt s názvem CodeGear 3rdRail byl oznámen během prvního dne konference RailsConf Europe v Berlíně.

"Nové IDE společnosti CodeGear jménem 3rdRail představuje významný krok v oblasti nástrojů pro Ruby on Rails", řekl pan David Heinemeier Hansson, tvůrce Ruby on Rails. "Jeho tvůrci šli dále, než představují makra či generátory a pracovali s kódem Rails spíše logickým způsobem, než na pouhé textové úrovni. To otvírá celý nový svět možností jako třeba pokročilý refaktoring a obecně poskytuje prostředí blízké komukoli, kdo dnes používá bohatě vybavených architektur jako .NET nebo J2EE s velkými nároky na funkčnost IDE."

Yukihiro Matsumoto, tvůrce programovacího jazyka Ruby řekl: "Gratuluji k vydání nástroje 3rdRail. Jako autor jazyka Ruby a vývojář zároveň jsem víc než potěšen tím, že vývojový nástroj CodeGear se připojuje ke komunitě vývojářů Ruby. Nástroje Borland mi hodně pomohly, když jsem začínal programovat a je pro mne velkou ctí, že nástroj CodeGear dnes podporuje jazyk, který jsem navrhnul. Nástroj 3rdRail je dobře navržené a působivé rozhraní pokrývající programátory na všech úrovních, od začátečníků až po experty. Očekávám, že 3rdRail významně přispěje ke světlé budoucnosti jazyka Ruby."
 
Mnoho webových vývojářů začalo houfně využívat RoR pro jeho rychlost vývoje a snadné použití pro tvorbu bohatých aplikací využívajících technik Web 2.0. Přesto ale mohou být vývojáři stále zpomalováni manuálními procesy a postupy při práci nad aplikačním rámcem. Vývojové prostředí 3rdRail obsahuje několik pokročilých vlastností pro zvýšení produktivity zaměřených na zjednodušení a zrychlení tvorby databázových webových aplikací jak pro nové, tak i zkušené vývojáře Rails.

"3rdRail je intuitivní IDE postavené specificky pro Ruby on Rails s podrobným chápáním sémantiky a zvyklostí RoR", říká pan Michael Swindell, viceprezident společnosti CodeGear pro produkty a strategie. "Tento rychlý, přesně zaměřený a přitom jednoduchý nástroj – s vlastnostmi jako inteligentní dokončování kódu, refaktoring, chytrá navigace kódem, editování, ladění a další – rozumí všemu, co vývojář chce provést."

Klíčové vlastnosti produktu CodeGear 3rdRail obsahují:

  • Kódová navigace – 3rdRail pomáhá rychlému a efektivnímu procházení aplikačními strukturami. Pohled na závislosti používá kombinaci syntaktické a sémantické analýzy pro to, aby mohl poskytnout pohled na veškeré vzájemné závislosti v projektu. Rozumí tomu, jak pracuje aplikace RoR, takže vývojáři mohou zobrazit a pracovat pouze s oblastí svého kódu relevantní danému výběru.
  • CodeGear Commaners – "velitelé" poskytují rychlé rozhraní k veškeré síle příkazové řádky RoR, pomocí které se spouštějí kódové generátory a provádějí další úlohy. Jsou integrovány přímo do IDE. Například výstupy z příkazu přidávajícího model nebo pohled se okamžitě projeví v IDE. Výstup z příkazů má tvar odkazu, takže kliknutí na libovolný vytvářený soubor nebo složku rovnou otevře daný cíl v IDE.
  • Inteligentní dokončování kódu – vývojáři mohou psát programy přesněji a pomocí menšího počtu klávesových úhozů, protože si už nepotřebují pamatovat drobnosti jako objektové typy, metody a jejich signatury. Dokončování kódu v nástroji 3rdRail obsahuje několik výkonných a integrovaných vlastností pro dokončování metod, vyplnění parametrů a ověřování syntaxe. 3rdRail chápe souvislosti toho, co vývojář dělá a předpovídá možná očekávání na základě konvencí a sémantiky. Poté – namísto zobrazení vysunovacího seznamu se stovkami možností – ukáže jen ty pravděpodobné a relevantní. Dokončování kódu v nástroji 3rdRail je tak pokročilé, že zobrazovány jsou dokonce i metody vytvářené dynamicky za běhu.
  • Refaktoring – 3rdRail obsahuje technologii vytvořenou speciálně pro RoR, která vývojářům dovolí vylepšit a zjednodušit návrh aplikací. Pomocí nástrojů pro refaktoring v nástroji 3rdRail se dá reorganizovat veškerý kód aplikací beze změny výsledku.
  • Úplné běhové prostředí – spolu s produktem 3rdRail se dodává "na klíč" úplné běhové prostředí Ruby on Rails včetně podpory databází, Ruby, Rails, správce prvků Gem (hotové pojmenované aplikace nebo knihovny Ruby, které je možno instalovat, odinstalovat a spouštět) a řada speciálních prvků typu Gem a dalších nástrojů. Přiložena je též vývojářská licence na InterBase™, databázový stroj CodeGear vhodný jak pro zabudování, tak pro podnikové aplikace.
  • "Šamani" zvyšující produktivitu – použití zabudovaných generátorů RoR v nástroji CodeGear Commanders je výkonným způsobem práce samo o sobě: 3rdRail jej ještě rozšiřuje pomocí "šamanů" (průvodců), kteří slučují množství souvisejících kroků do jediné operace.
  • Nástroje pro webový vývoj – prohlížeč Mozilla, ladění JavaScript, prohlížení objektového modelu dokumentů, monitorování požadavků a další nástroje jsou do produktu zabudovány, aby vývojářům pomohly upravovat a řídit všechny prvky webových prezentací.
  • Kompatibilita se zásuvnými moduly Eclipse – produkt 3rdRail je postaven na odlehčeném základu otevřeného nástroje Eclipse, který zároveň poskytuje okamžitou kompatibilitu se širokým spektrem komerčních i open-source přídavků a zásuvných modulů pro platformu Eclipse.

"Miluji VIM a TextMate, ale vývojové prostředí jako 3rdRail mi poskytuje navigaci, správu projektů, ladění a refaktoring specificky zaměřený na Rails a to ďábelsky zvyšuje mou produktivitu", říká pan Mike Pence, konzultant z města Boca Raton zaměřený na tvorbu bohatých webových rozhraní. "CodeGear přenesl své zkušenosti z tvorby nástrojů do světa dynamických jazyků a já již nemám důvod ohlížet se zpět."

Váš názor Další článek: GeCube oficiálně zahájilo dodávky Radeonů HD 2900 Pro

Témata článku: Open source, Eclipse, Rychlý krok, Významná složka, Nová metoda, Blízký parametr, Nástroj, Hotový produkt, Podrobné ladění, Pokročilý nástroj, Pravděpodobný parametr, Pokročilý průvodce, Vývojář


Určitě si přečtěte

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme bezpečnostní systém za 30 Kč

** Před pár týdny jste si mohli v akci koupit Wi-Fi desku za jeden dolar ** Nám už TTGO T-Display dorazila do redakce ** Připojíme k ní jazýčkový kontakt a vyrobíme bezpečnostní systém

Jakub Čížek | 30

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 114Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF