CodeGear uvádí Delphi for Win32 poskytující možnosti rychlého vývoje aplikací pro Windows Vista a AJAX

Praha, 20.2.2007 – Společnost CodeGear dnes oznámila produkt Delphi® 2007 for Win32®, tedy novou verzi mnohokrát oceněného prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) s novinkami jako je podpora Microsoft® Windows Vista™ a AJAX. Potvrzuje tak opět svou pozici vedoucího dodavatele vývojových nástrojů.
CodeGear uvádí Delphi for Win32 poskytující možnosti rychlého vývoje aplikací pro Windows Vista a AJAX

Vývojáři získávají možnost snadno a rychle vytvářet bohatě funkční klientské aplikace rozšířené tak, aby plně využívaly uživatelského rozhraní Microsoft Windows Vista Aero. Nová verze Delphi též umožní tvorbu dynamických webových aplikací využívajících technologií AJAX (Asynchronous JavaScript and XML). Delphi pro platformu Win32 dále obsahuje novou databázovou architekturu DBX 4, která podporuje poslední verze dnes nejpopulárnějších relačních databázových systémů včetně Microsoft SQL Server, InterBase® od společnosti CodeGear, MySQL® a Oracle®; tím pomáhá zvyšovat popularitu nové vývojové platformy.

“Delphi for Win32 je produkt vytvořený pro dodavatele software, systémové integrátory a podniky především menší či středně velké. Umožní jim vytvářet výkonné aplikace určené pro platformu Microsoft Windows XP nebo Vista, které nejenom podporují obě platformy, ale pro Windows Vista jsou dále rozšířeny”, pravil pan Michael Swindell, viceprezident pro produkty a strategie společnosti CodeGear.

“Podpora jak Microsoft Windows XP, tak Vista pomáhá vývojářům začít rychle využívat nový vizuální operační systém společnosti Microsoft a přitom nadále ošetřovat aplikace pro stávající zákazníky na platformě Windows. Nová knihovna VCL pro web dovolí vývojářům rychle a vizuálně vytvářet dynamické, daty ovládané firemní webové aplikace s bohatými uživatelskými rozhraními využívajícími AJAX”, doplnil pan Swindell.

Nové vlastnosti a možnosti poskytované v nástroji Delphi for Win32 obsahují:

  • Podporu Microsoft Windows Vista a AJAX 
  • Vývoj pod Microsoft Windows 2000, Windows XP nebo Vista a provoz pod Windows 2000, Windows XP a Vista
  • Začlenění Microsoft MSBuild pro zvýšení pružnosti sestavování a rozšíření podpory nezávislých dodavatelů
  • Novou databázovou architekturu DBX 4, která opět modernizuje práci s databázemi
  • Zabudovanou podporu posledních verzí InterBase, Microsoft SQL Server, MySQL, Oracle a dalších relačních databázových systémů
  • Tématickou podporu aplikací
  • Zabudovanou podporu pro “skleněné” efekty Microsoft Windows Vista Aero, komponenty pro souborové dialogy a úlohové dialogy podle Vista 
  • VCL pro Web s podporou AJAX
  • Zpětnou kompatibilitu s komponentami Borland Developer Studio 2006

“Delphi pro Win32 poskytuje stovky vylepšení kvality, která činí jak Delphi, tak aplikace vytvářené pomocí Delphi daleko spolehlivější a stabilnější než kdy předtím. Obsahuje též poslední verze populárních komponent od nezávislých dodavatelů, jako například TeeChart, Indy nebo Rave Reports”, říká pan Nick Hodges, produktový manažer Delphi u společnosti CodeGear.

O produktu Delphi 2007 for Win32 se můžete dozvědět více na semináři "DELPHI/VISTA + PHP", který se bude konat dne 6.3.2007 od 9:30 hodin v Kongresovém sále hotelu Olšanka, Táboritská 23, Praha 3 – Žižkov. Vstup je zdarma po předchozí registraci na stránce http://www.borland.cz/events/delphivista.html.

Delphi for Win32 je součástí rodiny produktů společnosti CodeGear obsahující též nástroje Delphi for PHP, Delphi for .NET, C#Builder®, C++ Builder® a Developer Studio. Vývojáři se mohou o těchto produktech dozvědět více na vůbec první virtuální uživatelské konferenci s názvem CodeRage 2007, která proběhne ve dnech 12.-16.3.2007. Během této konference bude prostřednictvím internetového připojení poskytnuto více než 50 odborných přednášek, pokrývajících kromě Delphi i produkty JBuilder® 2007 a InterBase. Registrace a úplný program je zveřejněn na http://conferences.codegear.com/coderage07.

Váš názor Další článek: Anička z říše Linuxu: 3D pro Ubuntu se odkládá

Témata článku: Microsoft, Windows, Ajax, Nový produkt, Poslední verze, Aero, Poslední aplikace, Nick, Vista, Delphi, Developer, Nová komponenta, Poslední den, Rave, Microsoft Windows

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší