CodeGear oznamuje řadu zásuvných modulů pro Eclipse s názvem JGear

CodeGear oznamuje řadu zásuvných modulů pro Eclipse s názvem JGear

Praha, 20.8.2007 - Společnost CodeGear, vedoucí dodavatel vývojových nástrojů, oznamuje řadu specializovaných zásuvných modulů s názvem JGear, které jsou určeny pro vývojářskou open-source platformu Eclipse. Moduly JGear rozšiřují možnosti a zrychlují práci Eclipse ve třech klíčových oblastech – výkonu aplikací v jazyce Java, vizuálním vývoji a týmové spolupráci. Tyto oblasti žádná dnešní řešení integrovaných vývojových prostředí (IDE) založených na Eclipse nepokrývají.

Hlavní bolestivá místa při vývoji v jazyce Java v Eclipse pramení v těžkostech v oblastech

  • ladění výkonu aplikací
  • "archeologie" kódu v Javě
  • kódování a konfigurace serverů a konstrukcí v jazyce Java
  • týmové spolupráce

"Dnešní vývojáři a týmy se s těmito problémy stále vypořádávají 'ručně'. Moduly JGear umožní vývojářům použít IDE založená na Eclipse, vypořádat se s těmito každodenními problémy a vyvíjet vysoce výkonné javovské a webové aplikace rychleji, snáze a v týmové spolupráci", říká pan Michael Swindell, viceprezident společnosti CodeGear pro produkty a strategie. "Naším záměrem s moduly JGear je pomoci vývojářům a vývojářským týmům používajícím vývojová prostředí na bázi Eclipse zvýšit rychlost vývoje a výkon aplikací stejně tak jako zvýšit poměr úspěšně dokončených projektů."

Možnosti obsažené v JGear byly poprvé uvedeny na trh jako součást nástroje CodeGear JBuilder 2007, tedy IDE na základě Eclipse, které slučuje výhody open-source platformy Eclipse s oceňovanou vizuální funkčností, snadným použitím, nástroji pro ladění aplikací a vlastnostmi pro podporu týmového vývoje obsaženými v nástroji JBuilder.

"Pomocí JGear rozšiřujeme tyto výhody vývojářům a organizacím, kteří používají interně konfigurované platformy Eclipse nebo komerční IDE založené na Eclipse. Základním principem strategie Eclipse společnosti CodeGear je pomoci vývojářům zrychlit produktivitu a úspěšnost vývoje při použití Eclipse a technologií open-source", dodal pan Swindell.

Nová produktová řada JGear obsahuje tyto moduly: JGear Performance for Eclipse, JGear LiveSource for Eclipse a JGear Team for Eclipse (edice Client a edice Server).

Ladění a zvyšování výkonu pro Javu

  • Modul JGear Performance for Eclipse obsahuje řadu vlastností pro ladění a zvyšování výkonu jako například profilování a ladění paměti a CPU, automatickou detekci možných úniků paměti nebo sledování v reálném čase, jak programy využívají virtuální paměť.

Dvoucestný vizuální vývoj pro kód v Javě a servery

  • Modul JGear LiveSource for Eclipse obsahuje grafickou pracovní plochu pro EJB a návrhář webových služeb, které zjednodušují rychlý vývoj aplikací jak pro zkušené vývojáře J2EE, tak i pro začínající programátory. Dále obsahuje nástroje pro vizualizaci kódových artefaktů a návrhů v jazyce UML (Unified Modeling Language) napomáhající při analýze, návrhu a implementaci aplikací a technologii CodeGear LiveSource, která simultánně promítá změny v modelech do kódu a zpět a tím napomáhá sladění architektů aplikací s vývojáři. Nechybí ani nástroje pro snadnou tvorbu Enterprise JavaBeans a modelování vztahů.

Organizace spolupráce při vývoji

  • Modul JGear Team for Eclipse nabízí úplný systém pro živou týmovou spolupráci a vývojový systém založený na prvcích open-source. JGear Team je zároveň serverovým řešením 'na klíč' a vývojářskou klientskou aplikací na platformě Eclipse.
  • JGear Team Server je vývojový server s obsažným zásobníkem prvků založeném na nejlepších komponentách z oblasti open-source jako Subversion, Bugzilla, Continuum, či XPlanner. JGear Team Server obsahuje nástroj ProjectAssist - administrační klientskou konzoli pro JGear Team umožňující snadnou a rychlou instalaci a konfiguraci serveru, tvorbu projektových týmů, administraci uživatelů a další obecná nastavení.
  • JGear Team Client je zásuvný modul založený na nástroji TeamInsight. Jde o novátorskou platformu pro spolupráci vývojářů, která byla poprvé uvedena na trh v produktu JBuilder 2007. Poskytuje jednotlivým vývojářům unifikovaný pohled v reálném čase na jejich odpovědnosti v projektu, nalezené chyby, změnové požadavky, poznámky ke kódu a svěřené úkoly. JGear Team Client též obsahuje rozšíření v oblasti týmové spolupráce pro open-source projekt Mylyn (dříve nazývaný Mylar). Mylyn je úlohově zaměřené uživatelské rozhraní pro Eclipse, které redukuje informační zátěž a usnadňuje souběžné zpracování úloh tím, že úlohy převádí na prioritní část Eclipse a zahrnutím bohatých offline editačních možností pro zásobníky jako Bugzilla, Trac, nebo JIRA. CodeGear aktivně podporuje Mylyn a nedávno k tomuto open-source projektu přispěl novými požadavky na možnosti řízení.

"Roztříštěné přístupy k vývoji software vedou k nedostatku kvality, neúčelnosti a vysokým nákladům vývoje", říká paní Melinda Ballou, programová ředitelka pro služby řízení životního cyklu aplikací (ALM) u společnosti IDC, výzkumné a poradenské společnosti s ústředím ve městě Framingham, Mass., USA. "Vývojáři v Eclipse i další získávají výhody z těsné koordinace testování, modelování, vizuálního vývoje, řízení projektů a důsledného a integrovaného uživatelského přístupu ke změnovým požadavkům, sledování chyb, editaci kódu a dalším oblastem správy kódu."

Moduly je možno provozovat pod Microsoft Windows, Mac OSX a Red Hat Linux Enterprise 4 – s výjimkou modulu JGear Performance, který je možno provozovat pouze pod Windows a Linux a JGear Team Server for Eclipse 3.2, který běží pouze pod Windows. Ceny JGear Performance for Eclipse 3.2, JGear LiveSource for Eclipse 3.2, JGear Team Client for Eclipse 3.2 a JGear Team Server for Eclipse 3.2 pro Evropu ještě nebyly stanoveny; v okamžiku jejich dostupnosti budou publikovány na stránkách webového obchodu společnosti Borland.

Moduly JGear jsou ideálním doplňkem nástroje CodeGear Turbo JBuilder 2007, který zdarma nabízí integrované vývojové prostředí 'na klíč' pro jazyk Java, zaměřené na produktivitu vývojářů a založené na Eclipse. Zdarma dostupný Turbo JBuilder 2007 je k dispozici pro stažení a je možno jej obohatit o funkčnost všech zásuvných modulů JGear, se kterými je těsně integrován.

Zásuvné moduly JGear budou k dispozici během 9/2007. Všechny tři budou určeny pro Eclipse 3.2 a CodeGear zamýšlí přidat podporu nedávno oznámené verze Eclipse se jménem Europa do konce roku 2007. Kompletní plán vývoje produktů CodeGear pro jazyk Java s výhledem až do roku 2009 je publikován.

Nástroje JGear jsou další součástí úplné řady vývojářských produktů, které kromě vývojového nástroje JBuilder obsahují Ruby on Rails; InterBase; C++Builder; a řešení Delphi pro platformy Win32, .NET a PHP.

Témata článku: Open source, Modeling, Evropa, Reálné použití, Eclipse, Kompletní dokončení, Performance, Kompletní editace, Modul, Reálná aplikace, Forum, Team, Vývojář, Editační možnosti, Alma, Mass, Dnešní únik

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje