CodeGear oznamuje nové vydání vítězícího integrovaného vývojového prostředí JBuilder 2007.

PRAHA – 10.5.2007 – CodeGear, vedoucí dodavatel nástrojů pro vývojáře, oznámil nové vydání produktové řady JBuilder 2007 Release 2. Nové vydání obsahuje řadu přidaných vývojářských vlastností, nabízí významně snížené ceny a rozšiřuje podporu operačních systémů o Microsoft Windows a Vista, stejně tak jako Mac OS X a RedHat Linux.
CodeGear oznamuje nové vydání vítězícího integrovaného vývojového prostředí JBuilder 2007.

JBuilder 2007 je robustní integrované vývojové prostředí (IDE) postavené na základu Eclipse. Umožňuje rychlý a spolehlivý týmový vývoj aplikací v jazyce Java a vývoj projektů open source nebo webových aplikací. Skupina produktů JBuilder 2007 slučuje výhody open source platformy Eclipse se značkovou funkčností pro rychlý vývoj aplikací, snadným používáním, produktivitou a vlastnostmi pro týmový vývoj, které si uživatelé spojují s názvem JBuilder. JBuilder umožňuje vývojářům i celým organizacím účelněji zvládat složité projekty vyvíjené více týmy na různých místech.

Od okamžiku vydání původní verze produktu JBuilder 2007 v listopadu 2007 byl tento produkt dobře přijímán vývojářskou komunitou i médii. V nedávné srovnávací studii vývojových prostředí pro jazyk Java publikované v časopise Infoworld získal nástroj CodeGear JBuilder 2007 nejvyšší ohodnocení a předstihnul podobné nástroje od společností IBM a Sun. “Dá se říci, že se CodeGear s tímto vydáním JBuilderu rozhodl zahodit vše, co měl – a brilantně uspěl … JBuilder poskytuje báječnou návratnost investic”, napsal analytik a vydavatel pan Andrew Binstock.

“V tomto novém vydání nástroje JBuilder 2007 slučujeme bohaté nástroje na zvyšování produktivity vývojářů, možnosti analýzy a ladění výkonu aplikací a nástroje pro týmový vývoj s novými cenami, které všem vývojářům od jednotlivců přes malé týmy až po podnikové vývojáře umožní dále zrychlovat vývoj podnikových a webových aplikací v jazyce Java”, řekl pan Michael Swindell, viceprezident společnosti CodeGear pro produkty a strategie.

Nové vydání produktu JBuilder 2007 obsahuje edice JBuilder 2007 Turbo Edition, JBuilder 2007 Edition pro individuální vývojáře a malé vývojové týmy a JBuilder 2007 Enterprise Edition pro podnikové vývojáře a spolupracující týmy,

JBuilder 2007 Turbo Edition nabízí zdarma okamžitě spustitelné vývojové prostředí pro jazyk Java, které může být snadno obohaceno o komponenty pro zvýšení produktivity rychlého vývoje aplikací, nástroje zvyšující výkon kódu a sadu vlastností pro týmový vývoj.

Nový JBuilder 2007 Edition nabízí veškeré vývojářské vlastnosti predchozích edicí Developer a Professional včetně Optimizeit pro profilování CPU a paměti a ladění výkonu, LiveSource pro jazyk Java s úplným dvoucestným nástrojem na synchronizaci kódu a vizuálních diagramů … a přidává dvoucestný návrhář EJB (EJB Designer) a dvoucestný vizuální návrhář webových služeb pro další zvýšení produktivity vývojářů.

JBuilder 2007 Enterprise Edition dále přidává možnosti využívání nástroje Team Server jako součásti TeamInsight - včetně nové podpory serverů Windows XP a Windows 2003 uvedené v tomto vydání. Team Server je ucelené řešení vývojového serveru pro spolupráci vývojářů. Obsahuje integrované trasování, správu zdrojového kódu, plánování projektů a nepřetržitou integraci. To vše dovolí členům vývojových týmů snadno monitorovat a řídit aktivity spojené s projekty a sledovat postup projektů. Zvláštní verze této edice s názvem JBuilder 2007 Enterprise Edition BALM obsahuje integraci s nástroji ALM Borland pro sledování chyb, správu verzí a řízení úloh.

Nové edice produktu JBuilder jsou plně kompatibilní s předchozími edicemi a tím umožňují vývojářům zhodnotit své dosavadní vývojové investice a zároveň využít nových vlastností nástroje JBuilder a rostoucího ekosystému zásuvných modulů Eclipse.

Podle plánu by měl být nový JBuilder 2007 dostupný koncem měsíce května 2007.

JBuilder 2007 je součástí rodiny produktů CodeGear, která obsahuje InterBase, Delphi for Win32, Delphi for PHP, Delphi .NET, C++Builder, C#Builder a CodeGear RAD Studio (C++Builder, C#Builder, Delphi).

Témata článku: Windows, Linux, Alma, Nový produkt, Turbo, Eclipse, Nová aplikace, Vývojář, Podnikový nástroj, Nový projekt, Nástroj, Team, Podniková verze, Malý tým

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje