CodeGear oznamuje nové RAD Studio 2007

11. září 2007
BiTMICRO SSD s kapacitou 416 GB
CodeGear oznamuje nové RAD Studio 2007

Praha, 5.9.2007 – Společnost CodeGear, vedoucí dodavatel vývojářských nástrojů, oznamuje CodeGear RAD Studio 2007, novou verzi vítězícího prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) pro platformu Microsoft Windows. Nový produkt je navržen tak, aby vývojářům pomohl rychleji a levněji vytvářet bohaté daty řízené aplikace pro Windows a web.

CodeGear RAD Studio - dříve nazývané kódovým jménem "Highlander" – sdružuje nástroje Delphi for Win32, C++Builder a nové Delphi .NET 2.0 do jednoho integrovaného prostředí. Jedná se o jediné integrované vývojové prostředí (IDE) podporující rychlý vývoj aplikací jak pod běžným nativním prostředím Microsoft Windows, tak vývoj aplikací pro architekturu .NET pro prostředí Windows 2000, XP a Vista. Kombinace nástrojů dovoluje vývojářům vytvářet webové, stolní i klient/server aplikace pro Windows na všech třech uvedených platformách a stejně tak je nasazovat do provozu na všech z nich.

"CodeGear RAD Studio dává vývojářům pružnost použít operační systém, který nejlépe odpovídá jejich potřebám a zároveň pomocí něj mohou vytvářet aplikace pro více verzí operačního systému Windows včetně Windows Vista; navíc pro prostředí webu", řekl pan Nick Hodges, produktový manažer pro Delphi u společnosti CodeGear.

Nové vlastnosti a možnosti zahrnují:

  • Rozšířenou podporu Delphi pro uživatelské rozhraní Microsoft Vista Aero – včetně tématických aplikací, podpory trojrozměrných efektů uživatelského rozhraní a animací přímo v knihovnách VCL a VCL.NET, průhledné "skleněné" efekty a prvky se souborovými a úlohovými dialogy. VCL je ucelená sada vizuálních komponent společnosti CodeGear, které slouží jako funkční prvky pro stavbu aplikací.
  • Podporu vývoje v prostředí Microsoft .NET 2.0 (kompatibilní s .NET 3.0) a ASP.NET 2.0 přímo v jazyce Delphi. ASP.NET je sadou technologií obsažených v .NET Framework, které se používají pro tvorbu webových aplikací a webových služeb XML.
  • Podporu parametrizovaných typů v Delphi for .NET. Ta umožní vývojářům používajícím Delphi for .NET vytvářet i používat třídy typově bezpečným způsobem při použití libovolného typu datové struktury jako parametru.
  • Blackfish SQL – plně řízený databázový stroj pro .NET odpovídající normě SQL a server společnosti CodeGear poskytující snadné nasazování XCopy, podporu transakcí, jazykové spouštěče .NET a uložené procedury .NET (Delphi, C# a Visual Basic.NET).
  • Enterprise Core Objects (ECO) IV, mocnou šablonu pro vývoj řízený modelem (MDD) na platformě .NET 2.0. ECO vývojářům dovolí použít vizuální diagramy pro stavbu objektů a objektových vztahů včetně logiky vzájemné interakce. Poté automaticky vytváří a spravuje databázovou infrastrukturu Microsoft ADO.NET a prezentační rozhraní pro data. Nechává tak pouze aplikační logiku a tvorbu prezentační vrstvy na programátorech.
  • Vylepšenou databázovou architekturu dbExpress 4 se zabudovanou podporu ADO.NET 2.0; dbExpress 4 je databázová infrastruktura CodeGear s jediným zdrojem, která se používá jak pro nativní Windows, tak pro řízený kód ADO.NET. Zjednodušuje vývoj databázových aplikací stolních i klient/server včetně konektivity.

"Stejně tak jak se vyvíjí platforma Windows, technické prostředky osobních počítačů i celosvětová síť, vyvíjí se i nástroje CodeGear Delphi a C++ tak, aby umožnily vývojářům využít těchto změn a vytvářet nové příležitosti pro vývojářské týmy pracující na vývoji datově řízených aplikací", říká pan Hodges. "CodeGear RAD Studio 2007 je doslova nabité novými vlastnostmi pro vývojáře, kteří se zajímají o výkonné aplikace pro Windows s bohatým grafickým uživatelským rozhraním, vývoj databázových aplikací, webové obchodní aplikace a obecně o možnosti využít v největší možné míře všech výhod novinek, které nabízí nový hardware osobních počítačů i pokroky operačního systému Windows."

Váš názor Další článek: BiTMICRO SSD s kapacitou 416 GB

Témata článku: Windows, Nativní aplikace, Nick, Delphi, Highlander, Rado, Vývojář, Webové rozhraní, Nové rozhraní, Uživatelské rozhraní


Určitě si přečtěte

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 86

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11