Co se skrývá za INTEL FASHION COLLECTION?

Sedm oděvních designérů se nechalo inspirovat digitálním životním stylem a za podpory společnosti Intel propojilo pokrok technologií se stejně dynamickým vývojem ve světě designu. Záštitu nad vytvořením módní kolekce „Intel Fashion Collection“ převzala oděvní designérka Liběna Rochová, která je zároveň patronkou a zakladatelkou Studia LR.
Co se skrývá za INTEL FASHION COLLECTION?

„Nápad na vytvoření „Intel Fashion Collection“ jsem podpořila s nadšením. Jednak proto, že moderní technologie se staly samozřejmou součástí našich životů a zcela zásadně ovlivňují vše kolem nás, včetně oděvního designu. Zároveň vidím velký přínos v tom, že díky „Intel Fashion Collection“ dostali mladí oděvní designéři možnost volně tvořit, vyzkoušet si netradiční materiály a technologie,“ říká Liběna Rochová.

Pánské a dámské kreativní modely vytvořili: Petr Kalouda (Výtvarník sezóny), Pavel Jevula (Top Styl Designer 2005), Hana Vaňátková (titul Vynikající design, Design centrum 2004), Radka Sirková (VŠUP Praha), Linda Morávková (VŠUP Praha), Vendula Chalánková (Fakulta výtvarných umění) a Zdeněk Vacek (Talent roku, Design Blok 2005).

Módní kolekce „Intel Fashion Collection“ bude pro veřejnost k vidění v rámci expozice ve Studiu Liběny Rochové celý únor, vždy od pátku do neděle v čase od 10 do 18 hod., na adrese Studio LR, Malostranské nábřeží 1, 1. patro, Praha 1. Vstup do galerie je zdarma. Podrobnější informace naleznete na www.studio-lr.com.


Informace o jednotlivých modelech, aneb slovo má autor:

Petr Kalouda
Název modelu: Technika vytváří nového člověka

„Muž budoucnosti žije v symbióze s moderními digitálními technologiemi, které se stávají součástí jeho osobnosti.
V digitálním světě si lidé zvykli mít vše na dosah ruky, proto je model vybaven nepostradatelnými průvodci – klávesami, které tvoří most mezi námi a počítači – most, který nás všechny pojí dohromady.“

Pavel Jevula
Název modelu : Žena > Comp

„Model představuje kombinaci starého s novým, moderní techniky s léty prověřenou elegancí.
Přední díl má střihové řešení ve tvaru loga mobilní technologie Intel Centrino. Zadním, rozevřeným dílem, můžeme nahlédnout pod povrch, pod jehož elegantní krásou se skrývá moderní technika, která model zároveň doplňuje jako šperk.“

 

Hana Vaňátková
Název modelu: Svatební šaty "Intel"

„Žena toužící svůj lidský omezený svět rozšiřovat o další vnitřní pocity. Miluje média, která plní její sny. Získává pomocí nich novou identitu a možnosti. Díky médiím se dostává k lidem blíž - komunikuje. V této rychlosti světa a života je to nejlepší způsob, jak zkrátit vzdálenost mezi ní a těmi, které miluje. Osud jí nedovoluje být se svými blízkými na jednom místě. Musí najít způsob, jak si pomoci. Proto využívá pokroku, začleňuje se do jeho chodu, snaží se co nejrychleji pochopit a začít jej využívat ve svůj prospěch.“

Radka Sirková
Název modelu: „Intel woman“

„Ve své práci jsem vycházela z inspirace objemnosti dat v kontrastu s maličkostí počítačových produktům vlastní. Snažila jsem se propojit velké a objemné s malým a jednoduchým.
V poslední řadě jsem zkomponovala tvarosloví lidského těla s tvaroslovím a barevností loga mobilní technologie Intel Centrino.“

Linda Morávková
Název modelu: Centrální systémy

„Funkce nervové soustavy spočívá v příjmu, zpracování, ukládání a vydávání informací.
Tato činnost se uskutečňuje v seskupeních neuronů, které se nazývají nervové obvody – a nervové obvody naší dnešní moderní společnosti tvoří právě počítačové technologie, jejichž srdcem jsou procesory.“

Vendula Chalánková 
Název modelu: Sama doma s počítačem

„Dámské šaty jsou vyrobeny klasickou tradiční technikou háčkování. Jako materiálu je místo vlny použito počítačových kabelů.
U těchto uháčkovaných šatů vyvstává rozpor moderního a starého. Háčkovala jsem technikou, kterou používaly i naše babičky, které počítače neznaly.
Lze na ně pohlížet i s otázkou, co udělá moderní žena, která si pořídí notebook, bude využívat možností bezdrátových technologií a doma jí zbude spousta nepotřebných kabelů.
Šaty zdobí brož, která je z procesoru, který sám o sobě působí estetikou módního doplňku.“ 

Zdeněk Vacek
Název modelu: Přilba

„Hlavní částí mého modelu je „přilba“, tvarem vychází z loga technologie Intel Centrino, čirý plast chrání nejcennější část – mozek – kam jsem zakomponoval část waferu, unikátního materiálu, z kterého se vyrábí samotná jádra procesorů. Z temenné přilby vychází tlustý svazek silných vlasců, jejichž konce jsou vpleteny do dvou pruhů ze syntetické látky zakrývající ňadra a boky.
Všechny použité materiály jsou umělé, bílé nebo čiré barvy. Tím celý model působí křehce.
Přilba znázorňuje dokonalou, zároveň velmi křehkou technologii, která propojuje nejcitlivější části těla.“

Témata článku: Elegance, Fashion, Hana, Linda, LR, Most, Neuron, Woman, Model, Moderní technologie, Model S, Nový mozek, Lidský mozek, Nepostradatelná funkce, Mobilní GT, Moderní svět, Počítačový model

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí