Co nabídne společnost Microsoft na veletrhu Invex Computer ´99

14. září 1999
Compaq chce žít NonStop
Microsoft toho má na letošní Invex přichystáno opravdu mnoho zajímavého.
Co nabídne společnost Microsoft na veletrhu Invex Computer ´99
Společnost Microsoft, které dobré výsledky zajišťují již tradičně místo v první desítce v soutěži 100 nejlepších českých firem (v loňském roce jí patřila pátá příčka), měla na Invexu vždy co nabídnout širokému spektru zákazníků. Nejinak tomu bude i letos: vyberou si jak běžní uživatelé, tak si přijdou na své i manažeři IT z podnikové sféry. Zájemci se budou moci seznámit s výhodami následujících produktů:

Microsoft Office 2000
Nejnovější sada kancelářských aplikací pro všechny segmenty trhu. Toto řešení přinese lepší a efektivnější spolupráci mezi uživateli, poskytne všem mocné nástroje na analýzu a správu dat. Malé a střední firmy ocení především aplikace pro správu zákaznických údajů. Office 2000 přináší rovněž výrazný posun v jednoduchosti a efektivitě použití osobního počítače. Office 2000 je dostupný v české verzi od prvního srpnového týdne a na český trh byl slavnostně uveden 9. 9. 1999 za přítomnosti zákazníků, kteří již produkt používají.

Celkem je k dispozici pět verzí Microsoft Office 2000:
Microsoft Office 2000 Premium — nejsilnější konfigurace pro všechny uživatele kromě vývojářů. Obsahuje textový procesor Word 2000, tabulkový kalkulátor Excel 2000, organizátor a komunikační program Outlook 2000, databázový program Access 2000, Správce údajů pro malou firmu, PowerPoint 2000, program pro publikování na počítači Publisher 2000 a zahrnuje navíc aplikaci FrontPage 2000 pro tvorbu a správu obsahu WWW serveru, ať už pro firemní intranet či pro obecnější použití, a aplikaci PhotoDraw 2000 pro tvorbu a úpravu obchodní grafiky.

Microsoft Office 2000 Small Business — konfigurace pro nenáročné uživatele. Obsahuje Word 2000, Excel 2000, Outlook 2000, Publisher 2000 a nástroje Small Business Tools (Správce údajů pro malou firmu).

Microsoft Office 2000 Standard — konfigurace pro ty, kdo se obejdou bez publikování na počítači, ale potřebují vyvíjet prezentace v programu PowerPoint. Sestava Standard zahrnuje Word 2000, Excel 2000, Outlook 2000 a právě PowerPoint 2000.

Microsoft Office 2000 Professional — profesionální konfigurace Office 2000 pro široké spektrum uživatelů. Zahrnuje všechny komponenty variant Small Business a Standard a navíc ještě databázový program Access. Obsahuje tedy Word 2000, Excel 2000, Outlook 2000, Publisher 2000, nástroj Správce údajů pro malou firmu, PowerPoint 2000 a Access 2000.

Microsoft Office 2000 Developer — vývojáři vždy potřebují něco navíc. V konfiguraci Developer navíc ke všem produktům obsaženým v sestavě Premium najdou vývojářské nástroje Tools a komponenty pro vývoj databázových aplikací Database Runtimes.

Microsoft Windows 2000
sestává ze čtyř produktů, z nichž tři budou představeny na INVEXu:

Operační systém Windows 2000 Server je novou generací víceúčelového síťového operačního systému, navrženého pro správu souborů a tisku v podnikových odděleních pro Web, a jako aplikační server vstupní úrovně, který podporuje až čtyři procesory.

Operační systém Windows 2000 Advanced Server je serverovým operačním systémem pro kritické podnikové a webové servery a pro řadu aplikačních podnikových serverů. Sjednocuje prvky clusteringu a vyvažování zátěže a podporuje až osm procesorů.

Operační systém Windows 2000 Professional je navržen pro nejširší užití ve stolních počítačích a noteboocích v libovolném podniku a bude i nadále podporovat až dva procesory.

Microsoft SQL Server 7.0

Microsoft SQL Server patří do rodiny Microsoft BackOffice - sady serverového software, který usnadňuje tvorbu, správu a nasazení výkonných podnikových řešení. Nová verze produktu Microsoft SQL Server 7.0 získala takové vlastnosti, že jej doporučují největší světoví dodavatelé aplikačního software, jako jsou např. společnosti SAP, FileNet, Siebel, Navision, Scala nebo GreatPlains. Mnozí z nich se na tuto platformu zcela orientují. Rozšířením dosud běžné standardní dodávky relačního databázového jádra o OLAP server a programovatelnou datovou pumpu začala být analýza dat, jejich publikování na Internet a obecné využívání znalostí v databázích běžně dostupné.

Microsoft SQL Server Enterprise Edition 7.0 dosahuje při provozu na operačním systému Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition nebo na všech serverech řady Windows 2000 vynikajících výkonů. Nejmenší verze MS SQL Serveru jsou na druhou stranu určeny pro malé pobočky i oddělené počítače, pracují také nad operačním systémem Windows 95. 100% (binární) kompatibilita databázového jádra dostupných variant konečně naplnila význam slova „škálovatelnost“. Microsoft SQL Server 7.0 je ideálním řešením jednotné, výkonné a škálovatelné databázové základny všech organizací.

Microsoft Visual Studio 6.0
Visual Studio 6.0 je integrovaná sada nástrojů umožňující vývojářům tvorbu komplexních aplikací podporujících vícevrstvové řešení na bázi komponentové architektury Microsoft Windows Distributed interNet Applications (Windows DNA). Tato architektura zahrnuje tvorbu vícevrstevných webových aplikací, stejně jako klient/serverové programy na bázi operačního systému Windows. Programátoři mohou využít produkty Microsoft Visual Basic 6.0, Microsoft Visual C++ 6.0, Microsoft Visual J++ 6.0, Microsoft Visual InterDev 6.0, Microsoft Visual FoxPro 6.0. Mimo běžných nadstaveb jsou integrovány nástroje pro ladění aplikací, analýzu výkonnosti a zvýšení produktivity celého vývojového cyklu. Visual Modeler umožňuje vývojářům návrh vícevrstvových aplikací, automatické generování definic komponent z modelů na bázi UML. Visual Studio Analyzer dovolí analyzovat všechny aspekty distribuované aplikace z hlediska účinného ladění výkonnosti, zobrazuje tok komponent distribuované aplikace, graficky monitoruje zpracování komponent a poskytuje hloubkové informace o událostech. Visual SourceSafe 6.0 zase slouží k řízení změn při týmovém vývoji. Nyní nově získává každý programátor vývojovou verzi Microsoft SQL Server 7.0 a licenční právo šířit zcela ZDARMA aplikace využívající MSDE – Microsoft Data Engine – databázové jádro 100% kompatibilní s produktem Microsoft SQL Server 7.0.

Microsoft Exchange Server 5.5
Microsoft Exchange Server 5.5 splňuje prakticky všechny standardy pro Internet i stávající standardy pro přenos zpráv a vzájemnou spolupráci uživatelů. Jeho základnu, vystavěnou na robustním jádru, lze dále rozšiřovat a vytvářet řešení na míru pro příslušný podnik. Microsoft Exchange Server 5.5 usnadňuje zavádění Internetu a podnikových intranetů, a tím přechod k lepší komunikaci. Microsoft Exchange Server dovoluje vytvářet na podnikovém intranetu virtuální týmy, virtuální organizace složené z obchodních partnerů na extranetu, a společenství zákazníků na Internetu.

Jako klient lze připojit k serveru Exchange 5.5 klientský software podporující standardizovaná rozhraní. Konfigurování a správcovství Microsoft Exchange Serveru 5.5 je snadné, a to snižuje náklady na jeho provoz. Díky široké podpoře standardů mohou uživatelé Exchange Serveru pracovat v prostředí Internetu a komunikovat a spolupracovat s uživateli kteréhokoliv operačního systému.

Microsoft BackOffice Small Business Server 4.5
Microsoft BackOffice Small Business Server 4.5 je komplexní síťové řešení pro menší a střední firmy do 50 souběžně pracujících uživatelů. Umožňuje připojení firmy k Internetu, sdílení souborů, zařízení, faxování. Rovněž přináší kompletní soubor nástrojů poskytujících dodavatelům technických řešení větší flexibilitu a kontrolu nad nastavením a správou sítě a připojením k Internetu.

Small Business Server 4.5 obsahuje nově Exchange Connector pro poštovní schránky POP3, který uživatelům umožňuje přenášet elektronickou poštu z poštovních schránek POP3 jejich poskytovatele připojení k Internetu do vlastního Microsoft Exchange. Menším podnikům to poskytuje všechny výhody Exchange serveru v oblasti komunikace a spolupráci v pracovních skupinách při užití levného vytáčeného (dial-up) připojení k Internetu.

Windows NT Server 4.0
Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition je operační systém pro svazkovou (clusterovou) architekturu s vestavěnou podporou rozsáhlých serverů SMP, větší pamětí RAM, a přizpůsobitelných distribuovaných aplikací. Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition připouští až osmiprocesorové servery se symetrickým multiprocesingem. Aplikace proto mají k dispozici více operační paměti, což zvyšuje jejich výkon, zejména u aplikací s vysokými nároky na paměť.

Součástí Microsoft Windows NT Serveru 4.0 Enterprise Edition je Microsoft Cluster Server (MSCS), který umožňuje využít spřažení více serverů do jednoho celku a tím dosáhnout vyšší spolehlivosti a dostupnosti životně důležitých dat a aplikací, podpořenou automatickým zotavením z chyb.

Windows NT Server obsahuje vše, co má obsahovat serverová vrstva informační technologie: rychlé souborové a tiskové služby, ucelenou řadu komunikačních služeb, jako je vzdálený přístup a multiprotokolové směrování, služby pro Internet a intranet — Web, FTP, Gopher, indexování obsahu, správa webových serverů. To vše završuje snadné ovládání, rychlá instalace a konfigurace, ucelená sada grafických nástrojů pro správu. Windows NT Server zároveň zachovává dobře známé standardy Windows pro rozhraní, používání a vývoj.

Díky těmto vlastnostem se stal Microsoft Windows NT Server 4.0 nejprodávanějším serverovým operačním systémem na světě.

Microsoft Windows NT Workstation 4.0
Operační systém Microsoft Windows NT 4.0 Workstation je nejlepší volbou pro podnikové zákazníky. Nabízí jim totiž jednak vysoký výkon pro provozování jejich aplikací, jednak vysokou stabilitu systému. OEM-partneři společnosti Microsoft mohou těžit ze sady instalačních nástrojů pro Windows NT Workstation.

OS Windows NT 4.0 byl optimalizován pro procesory Intel řady Pentium Pro a jeho nástupce.

Operační systém Windows NT 4.0 Workstation je vybaven stejným uživatelským rozhraním jako Windows 95, což zákazníkům umožňuje snadno a výkonně pracovat od samotného zapnutí počítače. Zákazníci zároveň ušetří peníze a čas na školení a podporu. Těží rovněž z toho, že je Windows NT Workstation, stejně jako ostatní produkty společnosti Microsoft, lokalizován do češtiny. Celosvětově je operační systém Windows NT Workstation 4.0 nainstalován již zhruba na 30 milionech počítačů. Proto se tento operační systém stává díky široké podpoře ze strany výrobců softwaru, svému výkonu a vysoké stabilitě, standardem pro firemní stolní počítače.

Microsoft Windows 98

Mezi hlavní přednosti operačního systému Microsoft Windows 98 patří snadné použití díky známému intuitivnímu grafickému rozhraní. Systém rovněž pracuje díky plně 32bitové podpoře (FAT32) podstatně rychleji než jeho předchůdci, kromě toho ze stejného důvodu šetří místo na disku. OS Windows 98 je navíc vybaven sadou systémových nástrojů, např. pro testování pevného disku, kontrolu systémových souborů, a dokonce i pro automatickou opravu některých problémů, které by se snad mohly při spuštění neznámých programů vyskytnout. Windows 98 podporuje multimédia a řadu nejnovějších hardwarových systémů a standardů — např. DVD, USB apod. Používání sítě WWW (World Wide Web) je rovněž podstatně snazší, než tomu bylo s předchozími systémy.

Díky svému výkonu, podpoře multimédií, intuitivnímu ovládání a široké podpoře ze stran výrobců software (především multimédií a her), se stal operační systém Microsoft Windows 98 de facto standardem pro všechny běžné osobní počítače typu IBM/PC, založené na mikroprocesorové platformě Intel.

Microsoft Internet Explorer 5
Microsoft Internet Explorer 5 — v současné době nejrychlejší prohlížeč webových stránek vhodným způsobem doplňuje ostatní produkty Microsoftu. Internet Explorer 5 nabízí významné zlepšení z hlediska rychlosti a výkonnosti prohlížení, použitelnosti a flexibility. Díky zabudování technologie Microsoft IntelliSense se výrazně zjednodušily a zautomatizovaly běžné úlohy, jako např. vyhledávání, navigace a přístup na Internet.

Česká jazyková verze slouží k instalaci na operačních systémech Microsoft Windows 98, Windows 95, Windows NT 3.51 a Windows NT 4.0. V anglickém jazyce jsou navíc k dispozici verze pro HP-Unix a Sun Solaris. Český IE 5 má navíc v sobě zabudované vyhledávání na místních serverech, jako jsou např. Atlas nebo Seznam.

O spolčenosti Microsoft
Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.
Diskuze (2) Další článek: Compaq chce žít NonStop

Témata článku: Microsoft, Běžná verze, Microsoft Office 2013, Microsoft Office 365, Microsoft Office 2010, Podnikový nástroj, Automatický nástroj, Dostupná komponenta, Exchange, Běžný uživatel, Windows Server, Microsoft Outlook, Běžná aplikace, Podniková verze, Atlas software, Microsoft Windows, Podnikový počítač, Server, Podnikový produkt, Intranet, Podniková řada, Operační systém, Microsoft Excel


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky