Co dokáží nejlepší hackeři? Odpoví HackerFest 2014

Jaké jsou nejlepší triky současných hackerů? Máme se obávat hackerských útoků na mobilní telefony a aplikace? Lze předvídat možná rizika a chránit sebe i firmu? Co je etický hacking? Na tato a další témata mohou diskutovat se špičkovými odborníky účastníci konference HackerFest 2014. Počítačová škola Gopas pořádá ve dnech 20. – 22. 10. 2014 v prostorách multikina CineStar Praha Černý Most již druhý ročník této největší IT Security / Hacking konference u nás.

HackerFest 2014 je určen jak pro odborníky zaměřené na ochranu dat a firemních aplikací, tak pro zapálené zájemce o bezpečnost počítačů a chytrých přenosných zařízení. Přednášet zde budou přední domácí i zahraniční odborníci, velmi přínosná budou jistě setkání s bezpečnostními specialisty se zkušenostmi z praxe. Zde je ochutnávka toho, co na účastníky HackerFestu 2014 čeká:

  • Bezpečnostní specialistka Paula Januszkiewicz, která patří mezi přední řečníky na mezinárodních konferencích a má za sebou stovky IT bezpečnostních auditů a penetračních testů, se bude věnovat technikám identifikace průniku do podnikových sítí založených na OS Windows.
  • Jak se bránit útokům, které žádný antivirus neodhalí, prozradí programátor, bezpečnostní analytik, odborný lektor a konzultant Ondřej Ševeček. Vysvětlí, že proti cíleným, ručně připraveným, individuálním útokům, je jakýkoliv antivirus krátký, a co udělat proto, abyste svůj systém proti takovýmto průnikům ochránili.
  • Odborník v oblasti IT bezpečnosti, odborný konzultant a lektor William Ischanoe se zaměří na BOTy, tedy nehodné internetové roboty, a problematiku malwaru.
  • Jeden z nejlepších odborníků v ČR na poli penetračního testování webových aplikací, autor nejznámějšího českého webu v oblasti hackingu soom.cz – Roman Kümmel – se zaměří na zabezpečení webových aplikací firem. Ty jsou jedním z nejexponovanějších míst, které vedle potenciálních zákazníků navštíví také mnoho útočných botů a hackerů. 
  • Martin Klubal, špičkový bezpečnostní konzultant, se bude věnovat tzv. etickému hackingu. Zabloudí do temných vod Darknetu, Deepnetu a Clearnetu a ozřejmí některé mechanismy fungování těchto sítí svázaných s nelegálním obchodem a šedou ekonomikou.
  • Z přednášky Kamila Vávry si účastníci „odnesou“ ucelený přehled bezpečnostních nástrojů z prostředí Kali Linuxu a Androidu, a dále poznatek, jak je pro útočníka snadné otestovat a vyhodnotit zabezpečení sítě z mobilního zařízení, prolamovat přihlašovací procedury, mapovat a exploitovat běžící prvky v síti a následně provádět útoky.

Zatímco první den HackerFestu bude věnován přednáškám a prezentacím, další dny bude následovat workshop zaměřený na hacking webových aplikací. „Webovým aplikacím jsme workshop věnovali především proto, že takovou aplikaci, která by neobsahovala žádnou zranitelnost, byste na internetu hledali mnohem déle, než byste si mysleli,“ říká Roman Kümmel. „Tu zapomenou vývojáři ošetřit některý z uživatelských vstupů, tu zase některý z výstupů. Následky takových opomenutí mohou být ale katastrofální. Vaše společnost může velice snadno přijít o důvěrná data, o know-how, ale hlavně o důvěru klientů.“ Účastníci workshopu si prakticky vyzkouší některé techniky, které hackeři běžně používají, a zjistí, jak nebezpečnou zbraní se v rukou hackera může stát obyčejný textový editor a webový prohlížeč.

Podrobné informace o konferenci najdete na http://www.hackerfest.cz.

 

Další článek: Dell U3415W: zahnutý 34palcový displej s širokým poměrem stran 21:9

Témata článku: , , ,