Cleverlance spolupracuje s Raiffeisenbank na vývoji systému pro zpracování hypoték

Praha, 20. února 2006 – Společnost Cleverlance, přední dodavatel vícevrstvých řešení ve střední Evropě, se podílí na vývoji aplikace Hypobranches II, nového systému pro evidenci a správu hypotečních úvěrů v Raiffeisenbank.
Cleverlance spolupracuje s Raiffeisenbank na vývoji systému pro zpracování hypoték

Hlavním cílem Hypobranches II je vytvoření nového systému pro evidenci a správu hypotečních úvěrů, který zjednoduší práci zaměstnancům banky a obchodním zástupcům. Aplikace pokrývá svou funkcionalitou celou životnost úvěru, významným přínosem z pohledu uživatele je zjednodušení jinak náročných finančních výpočtů (např. ratingu klientů nebo splátkového plánu). Pro realizaci tohoto projektu byla zvolena vícevrstvá architektura, založená na technologii Microsoft .NET. Jako aplikační server byl zvolen Microsoft Internet Information Services 6.0. Data systému jsou uložena v databázi Oracle.

Pro spolupráci na vývoji systému Hypobranches II si Raiffeisenbank vybrala za partnera společnost Cleverlance na základě dobrých referencí z ostatních projektů. Jedním z hodnotících kritérií byla, vedle kvality dodávaných služeb a spolehlivosti, i zkušenost a odborná zdatnost na poli .NET technologií a zkušenosti s aplikacemi na evidenci a správu hypotečních úvěrů.

„Vzhledem k  významu aplikace Hypobranches II jsme zvolili model spolupráce s externí firmou, která má s vývojem podobných systémů rozsáhlé zkušenosti,“ řekl Vratislav Wozniak, projektový manager Raiffeisenbank pro Hypobranches II. „Cleverlance má v oboru bankovnictví výborné reference a spolupráce s týmem .NET vývojářů se ukázala jako velmi efektivní.“

„Naše spolupráce s Raiffeisenbank začala v říjnu roku 2005. Díky profesionálnímu a vstřícnému přístupu zaměstnanců banky se podařilo dodávané moduly aplikace Hypobranches II vyvinout v požadované kvalitě a v naplánovaném termínu. Spolupráci se zaměstnanci banky vnímáme jako velmi efektivní a úspěšnou,“ uvedl Petr Umlášek, Project Manager společnosti Cleverlance.

„V oblasti IS na správu a zpracování hypotečních úvěrů máme dlouholeté zkušenosti. To byl jeden z hlavních důvodů, proč se Raiffeisenbank rozhodla spolupracovat právě s naší společností. Pro nás je to naopak šance získat cenné know-how v oblasti vývoje aplikací v tomto významném finančním domě. Pevně věřím, že oboustranně pozitivní zkušenost ze spolupráce v budoucnu povede k prohloubení vzájemných vztahů,“ dodal Tomáš Gavlas, Account Manager společnosti Cleverlance.

O Raiffeisenbank a.s.
Raiffeisenbank a.s. poskytuje v České republice široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. Banka je součástí rakouské finanční skupiny Raiffeisen, která v České republice nabízí produkty a služby rovněž v oblasti stavebního spoření (Raiffeisen stavební spořitelna), pojištění (UNIQA pojišťovna) a leasingu (Raiffeisen-Leasing, Raiffeisen-Leasing Real Estate). Jako jeden z devíti finančních ústavů v ČR poskytuje Raiffeisenbank hypoteční úvěry, k nimž sjednává rovněž státní finanční podporu. V současnosti má Raiffeisenbank 49 obchodních míst rozmístěných rovnoměrně po celém území ČR.

O Cleverlance
Společnost Cleverlance je přední středoevropský dodavatel otevřených, vícevrstvých řešení, poskytující komplexní služby pro implementaci, vývoj a údržbu finančních, telekomunikačních a eGoverment systémů. Cílem Cleverlance je podpora obchodních procesů zákazníků a co nejrychlejší zavádění aplikační architektury, která bude plynule reagovat na nově vznikající obchodní požadavky. Tým Cleverlance tvoří přes 260 specialistů. V roce 2004 dosáhla Cleverlance nárůstu meziročního obratu o 133 %. Podle žebříčku „Technology Fast 50“ sestaveném společností Deloitte v roce 2005 se Cleverlance stala historicky nejrychleji rostoucí českou IT firmou ve střední Evropě.
Více informací o společnosti najdete na adrese www.cleverlance.cz.
Více informací o Cleverlance Education Center naleznete zde:
http://www.cleverlance.cz/cz/Skoleni/

Váš názor Další článek: AMD očekává největší růst trhu v Indii

Témata článku: Microsoft, Internet, Leasing, Real Estate, Rating, Podobná funkcionalita, Microsoft Account, Nejrychlejší proces, Reference, Hlavní cíl, Dodávaná aplikace, Obchodní význam


Určitě si přečtěte

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 76

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 85

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 104

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize