Citrix zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletí 2009

Citrix zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletí 2009

Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS) zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2009, které skončilo 30. června 2009. Ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2009 dosáhl Citrix výnosů 393 mil. USD (druhé čtvrtletí fiskálního roku 2008: 392 mil. USD).

Výsledky podle metodiky GAAP

Čistý zisk za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2009 činí 43 mil. USD, tj. 0,23 USD zředěného zisku na akcii, v porovnání s čistým ziskem 35 mil. USD, tj. 0,18 USD zředěného zisku na akcii, za druhé čtvrtletí 2008. Uvedené výsledky dle metodiky GAAP zahrnují náklady na restrukturalizaci ve výši cca 2 mil. USD.

Výsledky neodpovídající metodice GAAP

Čistý zisk za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2009 (neodpovídající metodice GAAP) činil 72 mil. USD, tj. 0,39 USD zředěného zisku na akcii, v porovnání s čistým ziskem 71 mil. USD, tj. 0,38 USD zředěného zisku na akcii, za srovnatelné období předchozího roku. Čistý zisk, který není vypočten podle metodiky GAAP, nezahrnuje vlivy odpisů nehmotných aktiv spojených primárně s podnikovými kombinacemi, výdaje na odměny související s akciemi a daňové dopady, které s těmito položkami souvisí. Čistý zisk za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2009 (neodpovídající metodice GAAP) kromě toho nezahrnuje výdaje ve spojení s programem restrukturalizace realizovaným v lednu 2009 a daňové dopady v souvislosti s těmito účetními položkami.

„Naše výsledky dosažené za druhé čtvrtletí mne těší,“ uvedl Mark Templeton, prezident a výkonný ředitel firmy Citrix. „Stále čelíme náročnému ekonomickému prostředí, zejména na trzích v regionu EMEA, nicméně naši zákazníci stále více vnímají IT jako službu on-demand, což potvrzuje správnost naší strategie na poli virtualizace desktopů, datových center příští generace a koncepce SaaS.“

Témata článku: Finanční výsledky, Druhé čtvrtletí, Zisk, Čistý zisk, Čtvrtletí

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje